Futbol Flash: Gol i dwie asysty Lewandowskiego, Manchester eliminuje Liverpool z Pucharu Anglii!

Zaktualizowany
Futbol Flash: Zaczynamy piłkarskie emocje tego weekendu. Grają pierwsi kadrowiczeFlashscore / Profimedia
Czas na kolejny ligowy weekend, choć tym razem ostatni przed przerwą reprezentacyjną. Jak spiszą się reprezentanci Polski powołani przez Michała Probierza? Dowiemy się już niebawem!

Niedziela, 17 marca

23:17 Ponieważ nie samym Lewandowskim żyje człowiek (choć po takich występach jest to nieskrywana przyjemność), zapraszamy też na podsumowanie wyjazdowego meczu Paris Saint-Germain z Montpellier, które liderzy Ligue 1 wygrali 6:2. Kylian Mbappe skompletował w meczu hat-tricka, a jego gol na 3:2 jest ozdobą spotkania.

23:03 Gdyby tylko Raphinha ciut lepiej uderzył głową, Robert Lewandowski miałby trzy kluczowe podania zakończone bramką. A gdyby sam lepiej uderzył tuż po godzinie gry, mógłby mieć więcej goli. Ponieważ w Polsce trzeba gdybać i narzekać, to właśnie wytknęliśmy największe problemy występu Polaka w Madrycie. Bo prawdziwych nie było.

Indywidualne statystyki Roberta Lewandowskiego za mecz z Atletico
Indywidualne statystyki Roberta Lewandowskiego za mecz z AtleticoOpta by Stats Perform / AFP

22:15 Mecz Atletico z Barceloną ledwie wszedł w drugą połowę, a Robert Lewandowski do asysty sprzed przerwy dołożył gola! Polski napastnik był kompletnie niewidoczny przez pół godziny, ale po wejściu w fazę bardziej otwartej gry Atleti znaleźli się w opałach. Najpierw asystował Joao Felixowi, po chwili strzelił, a w 65. minucie Polak dołożył drugą asystę! Zapraszamy na obszerne podsumowanie meczu, w którym Polak uczestniczył przy wszystkich golach.

22:07 PSV Eindhoven pozostaje nie do zatrzymania w Eredivisie. Co prawda do 96. minuty tylko remisowało z Twente, ale później komplet punktów zapewnił Ricardo Pepi. Liderzy ligi z 23 zwycięstwami i trzema remisami trzymają 10 punktów przewagi nad Feyenoordem.

Sytuacja PSV w tabeli Eredivisie wciąż jest wymarzona!
Sytuacja PSV w tabeli Eredivisie wciąż jest wymarzona!Flashscore

20:44 Ostatni przed zgrupowaniem mecz Sebastiana Szymańskiego nie był jego największym występem. Na wyjątkowo trudnym terenie w Trabzonie Polak rozegrał 82 minuty bez bezpośredniego wpływu na wynik, a zmieniający go Michy Batshuayi już po czterech minutach zapewnił Fenerbahce arcyważne zwycięstwo 3:2 nad trzecią drużyną rozgrywek. Kanarki utrzymują mocne drugie miejsce i zachowują realną szansę na mistrzostwo Turcji.

Sytuacja w Super Lig po 30 kolejkach to wciąż wyścig dwóch potęg
Sytuacja w Super Lig po 30 kolejkach to wciąż wyścig dwóch potęgFlashscore

19:55 Polscy kibice nie zobaczyli dziś Nicoli Zalewskiego na boisku Stadio Olimpico. Polak pozostał na ławce, gdy jego Giallorossi pokonali 1:0 Sassuolo. Pod wodzą Daniele De Rossiego pomocnik wciąż jest na drugim planie i to może się prędko nie zmienić, skoro z nowym trenerem Roma właśnie wygrała 10. mecz i trzyma się czołówki! Tak padła jedyna bramka w meczu:

19:37 Borussia Dortmund nie ustępuje ścisłej czołówce. Wygrana 3:1 z Eintrachtem Frankfurt przyszła wprawdzie po golach w 81. i 93. minucie, ale będzie cennym zastrzykiem pewności siebie.

Wynik i wybrane statystyki meczu BVB-Eintracht
Wynik i wybrane statystyki meczu BVB-EintrachtOpta by Stats Perform

19:33 Legia nie zagrała może wielkiego meczu, za to Marc Gual w kilka minut przesądził o zwycięstwie, strzelając jak na zawołanie. Wyniku 3:1 nie zmieniła nawet czerwona kartka Wszołka, Piast uderzał najwyżej w poprzeczkę. Tym samym Wojskowi wracają do pierwszej piątki Ekstraklasy.

Czołówka tabeli po 25 zakończonych kolejkach rozgrywek
Czołówka tabeli po 25 zakończonych kolejkach rozgrywekFlashscore

19:29 Co to był za mecz! Manchester United pokonał Liverpool 4:3 w ćwierćfinale Pucharu Anglii, a decydującego gola w 121. minucie strzelił Amad Diallo. Spotkanie to może z pewnością być hitem weekendu na europejskich boiskach. Relację ze spotkania możecie już przeczytać na naszej stronie, a tak prezentują się oceny Flashscore poszczególnych zawodników:

Oceny Flashscore za mecz Manchester United - Liverpool
Oceny Flashscore za mecz Manchester United - LiverpoolFlashscore

17:43 Co robi Bayer Leverkusen? Robi swoje! Tym razem genialny strzał Schicka (zobacz go tutaj) okazał się gwarancją zwycięstwa 3:2 nad Freiburgiem. Po tej wygranej Aptekarze trzymają 10 punktów przewagi nad Bayernem w lidze. A seria bez porażki niedługo będzie wymagała specjalnego zestawu grafik Flashscore – to już 38!

Bayer Leverkusen nie przegrał już 38 meczów z rzędu
Bayer Leverkusen nie przegrał już 38 meczów z rzęduFlashscore

17:05 Co to był za mecz! ŁKS był już pewien trzech punktów kosztem Rakowa Częstochowa, prowadząc 1:0 w 97. minucie. Wtedy jednak dobitka Giannisa Papanikolau uratowała remis Medalików. Tylko remis 1:1 i aż remis, obie drużyny zostają na swoich miejscach, choć liczyły na ruch w górę.

16:57 Paweł Dawidowicz ponownie kontuzjowany, ponownie tuż przed zgrupowaniem kadry. Obrońca Hellasu Werona zszedł z urazem po 56 minutach w meczu z Milanem.

16:31 Paweł Bochniewicz przed powrotem do reprezentacji niestety przegrywa. Jego Heerenveen dzielnie jednak walczyło z Feyenoordem i uległo 2:3, a polski defensor stanowczo nie był najgorszym zawodnikiem w swojej ekipie.

16:00 Obrona rzutu karnego w wykonaniu Jakuba Stolarczyka na nic się zdała. Leicester City przegrało 2:4 w ćwierćfinale Pucharu Anglii i to Chelsea zagra na Wembley w drugiej połowie kwietnia. Bramki dla The Blues strzelali Marc Cucurella, Cole Palmer, Carney Chukwuemeka i Nodi Madueke.

14:31 Wojciech Szczęsny skończył mecz Juventus-Genoa z czystym kontem, ale nie można powiedzieć, że miał dużo pracy. Tylko dwukrotnie bronił i tylko jedno z tych uderzeń – ostra główka z 7. minuty – mogło być groźne. Tyle dobrych wieści dla fanów Juventusu. Koszmarnie nieskuteczny atak z fatalną rolą Vlahovicia sprawił, że Stara Dama tylko zremisowała 0:0.

14:25 Kawał widowiska zaoferowały w Kielcach kibicom Korona i Pogoń Szczecin. Mecz oglądało się świetnie, ale fani żadnej z drużyn nie będą zadowoleni. Korona pewnie wygrała pierwszą połowę, Pogoń pewnie wygrała drugą, za to meczu nie wygrał nikt. Wynik 2:2 oznacza, że Portowcom ucieka podium, a Korona nie ucieka przed spadkiem. Gola z rzutu karnego zaliczył za to Kamil Grosicki.

Składy i noty za mecz Korona-Pogoń
Składy i noty za mecz Korona-PogońFlashscore

14:20 Nie minęła jeszcze cała pierwsza połowa meczu Chelsea z Leicester, a już można założyć, że nie będzie to zły mecz w wykonaniu Jakuba Stolarczyka. Polak obronił rzut karny wykonywany przez Raheema Sterlinga! Leicester przegrywa co prawda 0:1, ale przy bramce Polak nie miał nic do powiedzenia, a dzięki obronionej jedenastce utrzymuje swój zespół w grze.

13:45 Zaczynamy drugi dzień z ćwierćfinałami Pucharu Anglii. Właśnie zaczyna się mecz Chelsea z Leicester, a w bramce Lisów na Stamford Bridge będziemy mogli obejrzeć Jakuba Stolarczyka. 23-letni polski bramkarz będzie musiał powstrzymywać Raheema Sterlinga, Nicolasa Jacksona czy Mychajło Mudryka.

Składy na mecz Chelsea - Leicester
Składy na mecz Chelsea - LeicesterFlashscore

11:20 VfL Wolfsburg zdecydowało o natychmiastowym zwolnieniu Niko Kovaca i jego sztabu. Po 11 (!) meczach bez zwycięstwa Wilki wiszą coraz bliżej strefy spadkowej Bundesligi i władze uznały zmianę za konieczną, by nie ryzykować relegacji. To potencjalnie dobre wieści dla Jakuba Kamińskiego, który w obecnym sezonie nie wpisywał się w koncepcję chorwackiego trenera, choć w rozgrywkach 2022/23 odgrywał istotną rolę.

01:13 Niedziela będzie miała niebagatelne znaczenie dla układu czołówki w PKO BP Ekstraklasie. Pogoń może doskoczyć do podium, jeśli pokona Koronę w Kielcach (od 12:30). Raków ma szansę zostać wiceliderem ligi – wystarczy pokonać ŁKS przy Limanowskiego (od 15:00). Legia u siebie z Piastem Gliwice (od 17:30) musi wygrać, jeśli ma odzyskać szóste miejsce i powalczyć o powrót do rywalizacji o puchary.

Dotychczasowe wyniki i trzy mecze pozostające do końca kolejki
Dotychczasowe wyniki i trzy mecze pozostające do końca kolejkiFlashscore

Sobota, 16 marca

23:23 Niebrzydką asystę zaliczył w sobotni wieczór Mateusz Klich w DC United. Gol Strouda był jeszcze lepszy, ale drużyna z Waszyngtonu ostatecznie przegrała 1:3 z faworyzowanym Interem Miami. Bramki dla Florydczyków strzelali Leonardo Campana i Luis Suarez. Ten ostatni dzięki dwóm trafieniom – jak donosi statystyk Wojciech Frączek – wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów Uwe Seelera z 568 bramkami.

23:02 W meczu o powrót do krajowej czołówki RC Lens uległo 1:3 OGC Nice. I choć Przemysław Frankowski nie zanotował gola ani asysty, a Marcin Bułka wpuścił bramkę, to obaj otrzymali co najmniej niezłe noty za ostatni występ przed meczami reprezentacji.

Formacje, składy i noty za mecz Lens-Nice
Formacje, składy i noty za mecz Lens-NiceFlashscore

22:58 Lazio wraca z dalekiej podróży. Po czterech z rzędu porażkach we wszystkich rozgrywkach udało się wygrać na wyjeździe 3:2 z Frosinone. Kluczowa okazała się nie tyle zmiana trenera, co zmiana... Ciro Immobile, za którego wszedł Taty Castellanos i zdobył dwa gole w kilka minut! Zapraszamy na podsumowanie meczu.

Wynik i wybrane statystyki meczu Frosinone-Lazio
Wynik i wybrane statystyki meczu Frosinone-LazioOpta by Stats Perform

22:01 Tylko jedna wygrana w sześciu meczach – to już prawdziwy kryzys w Śląsku Wrocław. Jesienią imponowali skutecznością, dziś drużyna kompletnie pozbawiona pewności przed bramką rywali rozbiła się o Puszczę Niepołomice. Seryjnie marnowane okazje sprawiły, że Żubry remisują we Wrocławiu 0:0, a mogły nawet powalczyć o całą pulę. Już jutro wrocławianie mogą spaść na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy!

Ciasno w tej tabeli, oj ciasno. A w niedzielę może zrobić się ciaśniej!
Ciasno w tej tabeli, oj ciasno. A w niedzielę może zrobić się ciaśniej!Flashscore

20:44 Adam Buksa dopisuje do swojego dorobku 13. ligowego gola w tureckiej Super Lig. Jego Antalyaspor w dramatycznych okolicznościach ograł dziś Besiktas w Stambule, co czyni sytuację Fernanrdo Santosa - byłego trenera reprezentacji Polski - coraz trudniejszą.

Średnia Adama Buksy w Super Lig zbliża się do 0,5 gola na mecz
Średnia Adama Buksy w Super Lig zbliża się do 0,5 gola na meczFlashscore

20:37 Girona straciła punkty na przedmieściach Madrytu, co powoduje niemałą radość w stolicy Hiszpanii. Porażka 0:1 z Getafe oznacza, że Real Madryt ma już 10 punktów przewagi nad rywalami.

20:30 Manchester City melduje się w półfinale Pucharu Anglii ze spokojem typowym dla Bernardo Silvy. Portugalczyk odpowiada za oba trafienia w zwycięstwie 2:0 z Newcastle City, które okazało się bezradne. Tak padł pierwszy gol, drugi był niemal kopią tej sytuacji:

19:43 Do końca 11. minuty doliczonego czasu Ruch Chorzów walczył choćby o wyrównanie. Nic z tego, wyrachowany Górnik Zabrze wywozi ze Stadionu Śląskiego komplet punktów po wygranej 2:1. Niebiescy toną, z kolei Trójkolorowi po tej wygranej wyprzedzili Legię Warszawa w tabeli Ekstraklasy.

19:00 Arkadiusz Milik nie zagra nie tylko w reprezentacji Polski, ale także w Juventusie. Napastnik, który nie został powołany przez Michała Probierza na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, doznał kontuzji mięśniowej, o której poinformował Massimiliano Allegri. Po przerwie reprezentacyjnej przejdzie kolejne badania.

18:49 Real Madryt ucieka swoim rywalom w tabeli La Liga. Królewscy mają już za sobą mecz w 29. kolejce - pewnie pokonali na wyjeździe Osasuną 4:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Vinicius Junior, a po jednym trafieniu dołożyli Brahim Diaz i Dani Carvajal.

Statystyki z meczu Osasuna - Real
Statystyki z meczu Osasuna - RealOpta by Stats Perform

18:39 Jakub Piotrowski ostatni ligowy weekend przed zgrupowaniem kadry kończy z asystą. Tym samym pomocnik w każdym z czterech ostatnich meczów notował albo gola, albo asystę. Drużyna Polaka rozgromiła Lokomotiv Sofia aż 6:0 i nabiera rozpędu w drodze po mistrzostwo Bułgarii.

17:40 Harry Kane właśnie pobił dwa rekordy, strzelając 31. bramkę w sezonie. Zamiast świętowania jest jednak obawa, ponieważ z boiska zszedł przedwcześnie z kontuzją. Do ostatniego rekordu, Roberta Lewandowskiego, brakuje mu jeszcze 10 goli. Bayern wygrał dziś na wyjeździe w Darmstadt 5:2.

Aktualna klasyfikacja strzelców Bundesligi
Aktualna klasyfikacja strzelców BundesligiOpta by Stats Perform

17:06 Mariusz Stępiński przypomina o sobie. W arcyważnym meczu z liderem ligi cypryjskiej jego gol z rzutu karnego okazał się trafieniem na wagę zwycięstwa Omonii Nikozja. Po wygranej 1:0 Omonia jest coraz bliżej miejsc dających grę w Europie latem.

17:02 Jagiellonia Białystok utrzyma pierwsze miejsce w tabeli dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Radomiu. Choć gospodarze mieli swoje - niezłe! - okazje, to przewaga Dumy Podlasia była trudna do zakwestionowania. Jaga wygrała 2:0, choć strzelała częściej, aż trzech bramek gości nie uznano. Na szersze podsumowanie spotkania zapraszamy tutaj.

Na pierwszym miejscu Ekstraklasy zmian w ten weekend nie będzie
Na pierwszym miejscu Ekstraklasy zmian w ten weekend nie będzieFlashscore

16:05 Krzysztof Piątek w ostatnim meczu przed zgrupowaniem nie poprawił swojego dorobku. Napastnik nie zdołał strzelić, a jego stambulski Basaksehir przegrał na wyjeździe z Ankaragucu 1:2.

Składy, formacje i oceny za mecz Ankaragucu-Basaksehir
Składy, formacje i oceny za mecz Ankaragucu-BasaksehirFlashscore

16:03 Granada Kamilów Piątkowskiego i Jóźwiaka pozostaje bez wygranej od 3 stycznia. Dziś zanotowała trzecią porażkę z rzędu po golu RCD Mallorca i wyniku 1:0 ustalonym w końcówce meczu.

Składy, formacje i noty za mecz Mallorca-Granada
Składy, formacje i noty za mecz Mallorca-GranadaFlashscore

15:53 Takich wyników życzymy reprezentacji Polski w nadchodzących barażach. Piłkarki Polski U17 w drugim meczu kwalifikacji do Euro rozbiły Szkotki 5:1 i z bilansem dwóch zwycięstw przewodzą swojej grupie kwalifikacyjnej. Bramkowo jest jeszcze lepiej – aż 14:1! Dziś strzelanie rozpoczęły dwa szybkie gole Oliwii Łapińskiej, w doliczonym czasie pierwszej połowy poprawiła Weronika Araśniewicz, a po przerwie rywalki z Wysp dobijała już tylko dwukrotnie Oliwia Związek.

Sytuacja Polek U17 w tabeli po dwóch kolejkach jest fantastyczna
Sytuacja Polek U17 w tabeli po dwóch kolejkach jest fantastycznaFlashscore

15:44 Sensacja w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii! Grające w Premier League Wolves poległo z występującym na co dzień na poziomie Championship Coventry 2:3. Spotkanie miało nieprawdopodobne emocje, ponieważ jeszcze w 81. minucie Coventry prowadziło 1:0, a już w 88. minucie to Wolves byli na prowadzeniu 2:1 i myślami byli już w półfinałowym meczu na Wembley. Ostatecznie jednak zespół z niższego poziomu rozgrywkowego odrobił straty i odwrócił losy meczu.

14:44 Bruk-Bet Termalica Nieciecza była pewniakiem do zwycięstwa z Resovią, ale dwie czerwone kartki defensorów w pierwszym kwadransie ustawiły mecz. Gospodarze zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie, ale po przerwie stracili cztery gole. Dla Resovii satysfakcja jest podwójna, ponieważ wygrana 4:1 pozwala przeskoczyć Stal Rzeszów w tabeli.

Składy i formacje meczu Nieciecza-Resovia
Składy i formacje meczu Nieciecza-ResoviaFlashscore

14:31 W pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Widzew zremisował na wyjeździe 2:2 z Cracovią. Dla łodzian to pierwszy remis w nowym roku, dla Pasów aż 14. w sezonie! Kibice byli rozgoryczeni postawą drużyny, choć punkt warto uszanować, ponieważ uratował go w 90. minucie Michał Rakoczy, strzelając najbardziej efektowną bramkę meczu.

12:40 Wczoraj prezentowaliśmy typowania analityków 11Hacks, dziś sami typujemy wydarzenia, których nie można w ten weekend przegapić. A czeka nas prawdziwa sportowa uczta. Dziś Wielkie Derby Śląska, jutro derby Anglii i mecz prawdy Legii, a przecież w sobotnią noc czeka nas jeszcze tenisowy szlagier Sinner-Alcaraz!

10:54 Pep Guardiola powiedział, że Jude Bellingham ma ogromny wpływ na Real Madryt i Królewscy są innym zespołem niż w poprzednim sezonie. Jego Manchester City zagra z Realem w 1/4 finału Ligi Mistrzów. „Podobnie jak w zeszłym sezonie będą chwile dla nich i chwile dla nas. Im dłużej uda nam się zatrzymać te chwile, będziemy bliżej. Postaramy się dać dobry występ w Madrycie, a potem zrobimy to tutaj, z naszymi kibicami" - powiedział Hiszpan.

Piątek, 15 marca

23:05 W ekscytującym meczu Empoli-Bologna aż do 94. minuty nie padła żadna bramka, a jednak faworyci wywieźli zwycięstwo 1:0 z Empoli. Co ciekawe, w spotkaniu od pierwszej minuty grało tylu samo Polaków, co Włochów - po pięciu. Oto noty Sebastiana Walukiewicza, Bartosza Bereszyńskiego, Szymona Żurkowskiego, Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego

Noty za mecz Empoli-Bologna w Serie A
Noty za mecz Empoli-Bologna w Serie AFlashscore

22:42 Po pierwszej połowie na remis (1:1) mogło się wydawać, że 1. FC Koln odbierze punkty Lipskowi. Jednak Czerwone Byki po godzinie gry zaliczyły zabójcze siedem minut, strzelając trzy gole w krótkim odstępie. Później wisienkę na torcie położył Yussuf Poulsen, po golu którego RB Lipsk wywozi wynik 5:1 z Kolonii.

22:27 Lech Poznań zrobił swoje: przełamał serię czterech meczów bez strzelonego gola i po raz ósmy z rzędu pokonał Wartę Poznań. Decydującą rolę w spotkaniu pełnym błędów w ofensywie odegrał Kristoffer Velde. To jego dwa gole były jedynymi w meczu. Zieloni w drugim kolejnym spotkaniu byli drużyną częściej atakującą i znów przegrywają do zera. Lepiej jednak grać z zamurowaną bramką i liczyć na kontrę?

Składy i noty za mecz derbowy Lech-Warta
Składy i noty za mecz derbowy Lech-WartaFlashscore

20:06 Znacznie ciekawiej było na zapleczu Ekstraklasy, gdzie Lechia Gdańsk przedłużyła koszmarną serię Zagłębia Sosnowiec (bez wygranej w lidze od września!) z solidnym wynikiem 4:0. W równoległym meczu Polonia Warszawa podtrzymała nadzieję na utrzymanie, odrabiając stratę i remisując 2:2 z faworyzowaną Wisłą Płock. Ten wynik cieszy drugą z Wiseł, ponieważ Nafciarze nie wyprzedzili Białej Gwiazdy przed jej meczem z Miedzią Legnica o 20:30.

20:01 Niby nie obiecywaliśmy sobie po tym meczu wiele, ale dostaliśmy jeszcze mniej. Zagłębie Lubin i Stal Mielec podzieliły się punktami po meczu, w którym nikt nie zdołał umieścić piłki w siatce.

18:00 Przypomnijmy, że dziś odbyły się ostatnie w tym sezonie losowania europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów starcia zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, ale i włoski klasyk Milan-Roma w Lidze Europy może zaowocować ekscytującymi widowiskami. Z kolei w Lidze Konferencji najbardziej gorącym starciem będzie pojedynek Olympiakosu Pireus ze stambulskim Fenerbahce. Komplety par i ścieżki do finałów znajdziecie w linkach powyżej.

17:45 Zaczniemy oczywiście od Ekstraklasy, która jak zwykle startuje o 18, tym razem meczem Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec. Wieczorem za to przyjdzie czas na derby Poznania, w których Lech podejmie Wartę. Co z reprezentantami Polski grającymi w ligach zagranicznych? Zmierzą się na włoskich boiskach. O 20:45 start meczu Empoli Sebastiana Walukiewicza z Bolonią Łukasza Skorupskiego.