Miedwiediew także wycofuje się z turnieju w Madrycie. Zaskakujący komplet półfinalistówAFP
Czech Jiri Lehecka awansował do półfinału Madrid Open w czwartek po tym, jak Daniił Miedwiediew skreczował mecz z powodu problemów z pachwiną po przegranej w pierwszym secie.

Miedwiediew poprosił o przerwę medyczną, prowadząc 3-2, a po powrocie na boisko nadal wyraźnie miał trudności z poruszaniem się po korcie.

Lehecka, która zwyrzucił z turnieju Rafaela Nadala w poprzedniej rundzie, przełamał Miedwiediewa i wyszedł na prowadzenie 6:4, po czym Miedwiediew powiedział sędziemu, że nie może kontynuować meczu.

W piątek Lehecka w półfinale zmierzy się z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem.

23-letni Kanadyjczyk miał w ćwierćfinale zmierzyć się z Jannikiem Sinnerem, ale Włoch wycofał się z turnieju w środę z powodu kontuzji prawego biodra.

W drugim półfinale rozstawiony z siódmym numerem Rosjanin Andriej Rublow zmierzy się z Taylorem Fritzem.