Real Madryt po raz drugi pokonał Gran Canarię i jest już w półfinale ligi ACB

Real Madryt mknie po wszystkie tytuły w sezonie 2023/24
Real Madryt mknie po wszystkie tytuły w sezonie 2023/24Profimedia
Real Madryt zapewnił już sobie awans do półfinału ligi hiszpańskiej ACB. Królewscy wygrali 73:71 na wyjeździe z Gran Canarią, wcześniej rozbijając ją przed własną publicznością.

Real Madryt niespodziewanie na finiszu rundy zasadniczej stracił pozycję lidera ligi ACB i najwyższe rozstawienie przed fazą play-off. Nie odbiło się to jednak w żaden sposób na formie tego zespołu.

Los Blancos rozbili 105:70 Gran Canarię przed własną publicznością i jechali na Wyspy Kanaryjskiej z zamiarem odniesienia drugiego zwycięstwa, które przypieczętowałoby ich awans do najlepszej czwórki. To im się udało, ale zadanie nie było takie proste.

Real dobrze wszedł w mecz, zdecydowanie wygrał pierwszą kwartę, a na przerwę schodził z prowadzeniem 43:33. Słabsza trzecia część meczu sprawiła, że przed decydującą odsłoną był wynik 60:58.

Czwarta kwarta stała pod znakiem sporej nerwowości i nietrafionych rzutów zwłaszcza za trzy punkty. Ostatecznie zakończyła się wynikiem 13:13, co sprawiło, że cały mecz Real Madryt wygrał 73:71 i jest już w półfinale ligi hiszpańskiej.

Ten sezon na razie układa się bardzo dobrze dla podopiecznych Chusa Mateo. Wygrali oni Superpuchar Hiszpanii, Puchar Króla, awansowali do półfinału ligi ACB oraz do Final Four Euroligi, którą zdecydowanie wygrali w rundzie zasadniczej.