11 punktów Sochana przeciwko najlepszej drużynie w NBA

11 punktów Sochana przeciwko najlepszej drużynie w NBAProfimedia
Boston Celtics po zwycięstwie nad San Antonio Spurs mają bilans 27 zwycięstw i 12 porażek, co czyni ich najlepszą obecnie drużyną w najmocniejszej koszykarskiej lidze świata. Jeremy Sochan w starciu z ubiegłorocznymi finalistami rzucił 11 punktów.

Przed spotkaniem nikt nie dawał podopiecznym Gregga Popovicha wielkich szans, ale mimo to zapewnili oni swoim kibicom sporo emocji. Toczyli równy bój ze znacznie mocniejszą drużyną, a nawet byli w stanie rzucić punkty na remis na 37 sekund przed końcem czwartej kwarty. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy wygrali 121:116. Wynik na korzyść gości mógł przechylić Sochan, ale Polak nie trafił zza łuku za 12 sekund przed ostatnią syreną.

Jedyny reprezentant Polski na parkietach NBA zdobył 11 punktów w trakcie 27 minut gry. Operował na skuteczności 40 proc., po tym jak trafił cztery z dziesięciu prób z gry, w tym jedną na cztery z dystansu. Dorzucił też dwa rzuty wolne, żadnego nie pudłując. Nie zabrakło też oczywiście ewektownego wsadu w jego wykonaniu.

Poza punktami Sochan zebrał pięć piłek, rozdał cztery asysty i zaliczył jeden przechwyt. Jak zwykle mocno skupiał się też na defensywie, gdzie nie jednokrotnie stawał na przeciwko Jaysona Tatuma

To właśnie jeden z głównych kandydatów do nagrody MVP w tym sezonie był jednym z liderów Celtics dzisiejszej nocy. Rzucił aż 34 punkty, a pomgał mu Jaylen Brown - autor 29 oczek.

Dla Spurs była to 26. porażka w tym sezonie. W Konferencji Zachodniej pozostają oni lepsi jedynie od Houston Rockets. W najbliższych dniach ekipę Sochana czekają dwa wyjazdowe starcia z Memphis Grizzlies.