Andrzeja Waliczka zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej

Andrzeja Waliczka zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiejFot. PAP/Grzegorz Momot
Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane) zdobył w sobotę w Zakopanem tytuł mistrza Polski w letniej kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął Miłosz Krzempek (WSS Wisła) a trzeci był broniący tytułu Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane).

Zawody zorganizowano na skoczni K-95 kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha, oraz trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu.

O mistrzowski tytuł walczyło 19 polskich dwuboistów z dziewięciu klubów, gościnnie wystąpiło też sześciu Ukraińców.

To właśnie Ukrainiec Ilia Chebolda prowadził po skoku, drugi był Krzempek, a trzeci Waliczek. Wszystko jednak rozstrzygnęło się podczas biegu. Tu po pokonaniu pięciu 2-kilometrowych pętli jako pierwszy linię mety minął Waliczek, a drugi – ponownie Krzempek.

Broniący tytułu Jarząbek po skoku był wprawdzie piąty, ale po dobrym biegu ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium zakopiańskiego czempionatu.

Zawody rozegrano w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych – wiatr nie przeszkadzał, świeciło słońce, a temperatura wahała się od 14 do 8 stopni Celsjusza.