Kontuzja kolana przerwała jej dominację, Carolina Marin wycofuje się z półfinału singla w badmintonieAFP
Carolina Marin doznała kontuzji kolana w drugim secie meczu z Bing Jiao i - będąc już o krok od walki o złoto - musiała się wycofać.

Życie i sport są czasami niesprawiedliwe. Bardzo niesprawiedliwe. Po spektakularnym pierwszym secie (który wygrała 21:14), Carolina Marin musiała zrezygnować z półfinałowego meczu z Bing Jiao z powodu kontuzji kolana w drugim secie, która pozbawiła ją nadziei na medal.

Marin zdominowała drugiego seta do samego końca, ale wykonała zły ruch, w którym nienaturalnie wygięło się jej kolno. Krzyk był przeszywający i zawodniczka osunęła się na ziemię. Po udzieleniu jej pomocy lekarze powiedzieli, że nie może kontynuować. Chciała spróbować, ale jej kolano się poddało i ostatecznie wycofała się z meczu.

Hiszpańska zawodniczka pożegnała się ze łzami w oczach, ale z podniesioną głową. Świat badmintona z niecierpliwością czeka na raport medyczny hiszpańskiej federacji.