Belg Remco Evenepoel obronił tytuł w "czasówce", Filip Maciejuk na 28. miejscu

Belg Remco Evenepoel obronił tytuł w "czasówce", Filip Maciejuk na 28. miejscuPAP/EPA/ENNIO LEANZA
Filip Maciejuk zajął 28. miejsce w jeździe indywidualnej na czas w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Zurychu. Zwyciężył Remco Evenepoel.

Belg powtórzył sukces w tej specjalności z ubiegłorocznych MŚ oraz z igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Z Evenepoelem, tak jak rok temu w szkockim Stirling oraz w igrzyskach, walkę zdołał nawiązać tylko Filippo Ganna. Tym razem Włoch był wolniejszy o 6,43 s. Trzeci, już z wyraźną stratą 54,44 s, był Włoch Edoardo Affini, który zaledwie 11 dni temu wywalczył złoty medal mistrzostw Europy.

Kolarze mieli do pokonania 46,1 km, a w środkowej części trasy znajdowało się kilka wzniesień. Evenepoel kilkusekundową przewagę nad Ganną miał już na pierwszym pomiarze czasu po 12,5 km.

24-letni Belg będzie też w gronie faworytów wyścigu ze startu wspólnego, który odbędzie się za tydzień.

Wcześniej w niedzielę w rywalizacji kobiet zwyciężyła Australijka Grace Brown, przed Holenderką Demi Vollering i Amerykanką Chloe Dygert. Agnieszka Skalniak-Sójka była 31.