Donna Vekić wygrała turniej w Monterrey i zdobyła czwarty tytuł w karierze

Donna Vekić po blisko 1,5 rocznej przerwie wygrała kolejny turniej WTA w karierze AFP
Donna Vekić okazała się najlepsza podczas turnieju WTA 250 w Monterrey. Chorwatka pokonała w finale rozstawioną z numerem "1" Francuzkę Carolinę Garcię. Dzięki temu triumfowi Vekić przesunęła się na 23. miejsce w rankingu WTA.

Caroline Garcia przystępowała do finału bez straty seta i była zdecydowaną faworytką w starciu z Donną Vekić. Ten stan rzeczy zmienił się już po pierwszej partii. Numer 5 światowego rankingu dała się przełamać w trzecim gemie i był to bardzo ważny moment meczu. Chorwatka później trzymała swoje podania, ale gorąco zrobiło się przy stanie 5:4. Wtedy Vekić broniła aż trzech break pointów, ale wyszła z tych opresji i wygrała 6:4.

Druga odsłona zaczęła się idealnie dla Chorwatki, która prowadziła 2:0. Od tamtej pory jednak pięć gemów z rzędu padło łupem Garcii i wydawało się, że wraca ona na właściwe tory. Ostatecznie wygrała 6:3 i spotkanie rozstrzygnęło się w decydującej partii.

Do stanu 5:5 Donna Vekić broniła aż osiem break pointów, ale żadnego z nich Garcia nie zdołała wykorzystać. Francuzka dobrze wyglądała przy swoim podaniu, bo Chorwatka nie miała nawet jednej okazji na przełamanie. Sytuacja odwróciła się przy stanie 6:5 dla Vekić. Garcia wtedy nie zdołała wywalczyć nawet jednego punktu przy swoim serwisie i przegrała 5:7.

Dla Caroline Garcii finał w Monterrey był drugim w tym roku. Miesiąc temu przegrała w finale w Lyonie z Alycią Parks. Tym razem sposób na nią w decydującym meczu znalazła Donna Vekić, która w najnowszym notowaniu rankingu WTA przesunie się z 31. miejsca na 23. pozycję.