Drużyna tygodnia: Thuram i Galeno imponują w weekend otwarcia, hat-trick Fujimoto

Marcus Thuram zdobył dwa gole dla Interu
Marcus Thuram zdobył dwa gole dla InteruAFP / Flashscore
Klubowa piłka nożna powraca, a nasi redaktorzy przeszukali najlepsze ligi świata, korzystając z wewnętrznego systemu oceny graczy Flashscore, aby stworzyć najlepszą XI z akcji ostatniego weekendu.

Drużyna tygodnia
Drużyna tygodniaFlashscore

Bramkarz

Okan Kocuk (Samsunspor) 8.4

Kocuk odegrał kluczową rolę w wyjazdowym zwycięstwie Samsunsporu nad Gaziantepem w weekend, broniąc osiem razy w całym meczu i pomagając utrzymać wczesne prowadzenie swojej drużyny.

Było to pierwsze czyste konto Samsunsporu poza domem w Super Lig od czasu ich powrotu do tureckiej ekstraklasy w sezonie 2023/24.

Obrona

Alexander Bah (Benfica) 8,5

Benfica zanotowała w sobotni wieczór swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, a kluczem do sukcesu 3:0 nad Casa Pia był znakomity, wszechstronny występ Alexandra Baha.

Duńczyk stworzył kilka sytuacji podbramkowych, wygrywając cztery pojedynki powietrzne i wykonując cztery udane akcje w ciągu 90 minut.

Występ Baha w liczbach
Występ Baha w liczbachAFP / Opta by StatsPerform

Bafode Diakite (Lille) 8.2

Diakhite miał wpływ na oba końce boiska dla Lille podczas ciężko wywalczonego zwycięstwa z Reims, strzelając gola w odpowiednim czasie w pierwszej połowie.

Francuski środkowy obrońca był równie skuteczny w obronie, gdy Les Dogues trzymali się mocno w drugim okresie, wygrywając dwa pojedynki powietrzne i wykonując 98% swoich podań.

Uros Radakovic (Sivasspor) 9

Występujący dopiero po raz drugi w barwach Sivassporu środkowy obrońca Radakovic zaliczył zwycięski występ w wyczerpującym wyjazdowym zwycięstwie nad Kayserisporem.

Serb nie tylko trafił do siatki po dwóch celnych strzałach zza pola karnego, ale także zapewnił silną pozycję z tyłu, dzięki czemu Sivasspor utrzymał wynik, mimo że na ostatni kwadrans został zredukowany do 10 osób.

Środek pola

Kanya Fujimoto (Gil Vicente) 9,1

Japoński pomocnik Gil Vicente był w piątkowy wieczór w niesamowitej formie, zdobywając hat-tricka i pokonując AVS.

Fujimoto wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie na krótko przed upływem regulaminowego czasu gry podkręconym strzałem w długi róg, a w drugiej połowie 25-latek dołożył jeszcze dwa gole i skompletował niezapomnianego hat-tricka.

Josip Mitrovic (Sittard) 8.4

Fortuna Sittard kontynuowała swój imponujący początek sezonu Eredivisie rutynowym zwycięstwem 3:0 nad Almere City, a nowo podpisany Mitrovic strzelił swojego pierwszego gola dla klubu.

Utalentowany Chorwat najszybciej zareagował w polu karnym, by zdobyć trzecią bramkę i przypieczętować kolejny znakomity występ.

Alex Scott (Bournemouth) 8.3

Wciąż zaledwie 20-letni Scott jest powszechnie uważany za przyszłego reprezentanta Anglii, pomocnik Bournemouth rozpoczął nowy sezon od znakomitego występu przeciwko Nottingham Forest.

Przegrywając po golu Chrisa Wooda, The Cherries walczyli o powrót do meczu, aby uratować zasłużony punkt, a Scott wygrał niezwykłe 13 pojedynków w sercu ich środka pola.

Statystki Alexa Scotta
Statystki Alexa ScottaAFP / Opta by StatsPerform

Galeno (Porto) 8.6

Galeno kontynuował swoją świetną formę z początku sezonu w Porto, strzelając trzecią bramkę z rzędu, pomagając Smokom w kolejnym rutynowym zwycięstwie.

Brazylijczyk zdobył drugą bramkę z rzutu karnego, skutecznie przypieczętowując zdobycie trzech punktów przed upływem połowy meczu z beniaminkiem Santa Clarą.

Atak

Marcus Thuram (Inter) 8,7

Świeżo po imponującej debiutanckiej kampanii z Nerazzurri, Thuram przeniósł swoją formę prosto do nowej kampanii przeciwko Genui w sobotni wieczór.

Inter może i nietypowo stracił punkty w końcówce, ale dwa gole Thurama były złowieszczym znakiem dla reszty Serie A.

Igor Paixao (Feyenoord) 8,9

Feyenoord pokazał się z najlepszej strony w niedzielnym meczu 5:1 z PEC Zwolle, a Paixao otworzył wynik dla podopiecznych Briana Priske w ciągu czterech minut.

Potężny strzał głową Brazylijczyka nadał ton przyjezdnym i to właśnie Paixao asystował Calvinowi Stengsowi przy drugim golu Feyenoordu, który zapewnił trzy punkty.

Ostatnie statystyki Paixao
Ostatnie statystyki PaixaoFlashscore

Daniel Mosquera (Verona) 9

Wprowadzony do akcji, gdy jego drużyna miała niewielką przewagę nad Napoli Antonio Conte, Mosquera miał natychmiastowy wpływ, strzelając dwa gole w ciągu ostatnich 15 minut, aby przypieczętować słynny triumf Werony.

Pierwszy gol zmiennika był klinicznym wykończeniem w dolny róg po tym, jak otrzymał idealne podanie od Ondreja Dudy, podczas gdy jego drugie trafienie w doliczonym czasie gry było uderzeniem z najbliższej odległości.