Duża niespodzianka w Szanghaju. Dimitrow pokonał Alcaraza i awansował do 1/4 finału

Duża niespodzianka w Szanghaju. Dimitrow pokonał Alcaraz i awansował do 1/4 finałuAFP
Grigor Dimitrow odniósł swoje największe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując drugiego w światowym rankingu Carlosa Alcaraza 5:7, 6:2, 6:4 w 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Szanghaju.

Dimitrow podchodził do tego spotkania po trzech porażkach przeciwko Hiszpanowi w bezpośrednich pojedynkach, ale świetna dyspozycja pozwoliła mu wreszcie pokonać tego przeciwnika. Bułgar świetnie radził sobie dzisiaj zarówno uderzając bekhendem, jak i forhendem, a także regularnie posyłając skróty na drugą część kortu. Tym samym nie pozwolił Alcarazowi awansować do jego 13. ćwierćfinału w 14. turnieju w tym sezonie.

32-letni Dimitrow posłał dzisiaj 29 kończących piłek, a także przetrwał ciężki czas w pierwszym secie, gdy prowadził 5:3, a mimo to przegrał seta, jednak potem odwrócił losy pojedynku i awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału turnieju rangi ATP 1000 w tym sezonie, a 17. w swojej karierze. Spotkanie trwało dwie godziny i 10 minut.

Po raz ostatni na tym etapie imprezy Dimitrow w Sznghaju był w 2017 roku. Teraz na jego drodze do półfinału stanie Nicolas Jarry, a Bułgar nie wygrał żadnego turnieju od 2017 roku. Jest sklasyfikowany na 19. miejscu w światowym rankingu, a w swojej karierze wygrał 17 starć z rywalami z najlepszej piątki rankingu. Ostatni raz przeciwko jednemu z dwóch najlepszych obecnie zawodników wygrał w 2021 roku, jednak miesiąc temu w Pekinie potrafił wyeliminować czwartego Holgera Rune