Fiodor Czerkaszyn odniósł kolejne zwycięstwo w Stanach Zjednoczonych poprzez TKO

Fiodor Czerkaszyn wciąż jest niepokonany na zawodowych ringach
Fiodor Czerkaszyn wciąż jest niepokonany na zawodowych ringachAFP
Fiodor Czerkaszyn (22-0, 14KO) wygrał przed czasem z Meksykaninem Eliasem Espadasem (22-6, 15 KO) i odniósł trzecie zwycięstwo w Stanach Zjednoczonych. Gala odbywała się w hali T-Moblie Arena w Las Vegas.

Czerkaszyn od samego początku pojedynku starał się kontrolować jego przebieg i nie pozwalał Meksykaninowi na wiele. Reprezentant Polski karcił swojego rywala ciosami na wątrobę. Espadas próbował odpowiadać Czerkaszynowi, ale ten był bardzo dobrze dysponowany i nie dawał się czysto trafiać.

Walka zakończyła się przez TKO w 9. rundzie. Wtedy po serii ciosów w tułów Czerkaszyna sędzia zdecydował się o przerwaniu walki. Miało to miejsce na upływie dwóch minut tej odsłony.

Dla Fiodora Czerkaszyna to 22. zwycięstwo w karierze i 3. w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w Charkowie reprezentant Polski boksuje za oceanem od połowy 2022 roku. Jego rywalami do tej pory byli Gilbert Vanegas Jr oraz Nathaniel Gallimore.

Czerkaszyn, który urodził się w Charkowie, ale jego babcia była Polką, otrzymał polskie obywatelstwo w 2020 roku.