Futbol Flash: Borussia odrabia straty, Wisła się budzi, a PSG wciąż nie do zatrzymania

Futbol Flash: Po pucharach c
Futbol Flash: Po pucharach cProfimedia
Lato za nami, a to oznacza pierwszy typowo jesienny weekend z piłką nożną. W krajowym i zagranicznym futbolu czeka nas ogrom emocji, dlatego zapraszamy na Futbol Flash, gdzie najszybciej informujemy o kluczowych wydarzeniach z boisk i nie tylko, od piątku do niedzieli.

Piątek, 27 września

23:03 Miniony sezon kończyli walką o utrzymanie, dziś rozsiadają się w strefie pucharowej LaLigi. RCD Mallorca notuje czwarte zwycięstwo w ośmiu meczach kosztem Valladolid (2:1 na wyjeździe) i chwilowo jest aż na czwartym miejscu.

22:58 Piąte zwycięstwo w sześciu meczach ligowych – ten wynik i bilans bramkowy oznaczają jeszcze przed meczami bezpośrednich rywali, że Paris Saint-Germain weekend niemal na pewno ukończy na pierwszym miejscu w tabeli. Dziś Paryżanie wygrali 3:1 z Rennes po dublecie Barcoli.

Wybrane statystyki meczu PSG - Rennes
Wybrane statystyki meczu PSG - RennesOpta by Stats Perform

22:53 Michał Skóraś dołożył dziś tylko pojedyncze minuty na boisku w barwach Club Brugge, za to w kluczowej fazie meczu, gdy jego zespół cudem uratował remis pomimo gry w osłabieniu przez większość spotkania. W doliczonym czasie wynik 1:1 z Charleroi zapewnił Hans Vanaken.

22:49 Borussia Dortmund wprawiła swoich kibiców w osłupienie, przegrywając dwiema bramkami z VfL Bochum po niewiele ponad 20 minutach. Fatalny początek nie podciął jednak skrzydeł faworytom na Signal Iduna Park, jeszcze przed przerwą kontakt dał Serhou Guirassy, a po zmianie stron gospodarze zdołali osiągnąć zwycięstwo 4:2.

Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL Bochum
Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL BochumOpta by Stats Perform

22:42 AC Milan zachwycił swoich kibiców zdobyciem trzech bramek przeciwko Lecce w ciągu zaledwie pięciu minut, ale na tej kumulacji atrakcji w pierwszej połowie się skończyło. Piątkowy mecz na San Siro kończy się wygraną Rossonerich 3:0, oglądaną z pozycji rezerwowego przez Filipa Marchwińskiego.

22:37 Wisła Kraków nie tylko wygrywa, ale też notuje najwyższe zwycięstwo w meczu o stawkę od czterech lat. Zwycięstwo 5:0 nad Odrą Opole było przełamaniem nie tylko dla zespołu, ale też krytykowanych za nieskuteczność Łukasza Zwolińskiego czy Tamasa Kissa. Wybrane bramki z meczu i krótkie podsumowanie zobaczysz tutaj.

22:33 Lechia Gdańsk tylko i aż remisuje z Widzewem. Tylko, bo miała prowadzenie i rozgrywała solidny mecz. Aż, ponieważ po wyrównaniu Widzew był bardzo bliski wywiezienia kompletu punktów z Gdańska. Podział bramek i punktów 1:1 - jak zwykle - nikogo nie zadowala w pełni.

22:19 Znamy triumfatora meczu o Superpuchar Afryki. Na neutralnym terenie odbyły się wielkie derby Kairu, w których Al Ahly prowadziło od pierwszej połowy, ale Zamalek wyrównał na kwadrans przed końcem i w karnych zwyciężył 4:3. Ahly pozostaje najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach (osiem triumfów), Zamalek umacnia się na drugim miejscu (piąty triumf).

21:06 Polski pojedynek w tureckim Sivasie zakończył się zgodnie z przewidywaniami: drużyna Krzysztofa Piątka wywozi zwycięstwo, drużyna Jana Biegańskiego kończy z niczym. Młodszy z Polaków rozegrał pierwsze 45 minut i został zmieniony, z kolei Piątek spędził 88 minut na boisku, ale tym razem bez gola. Zwycięstwo 2:1 jego Basaksehirowi zapewnił dubletem Joao Figueiredo.

Składy i noty za mecz Sivasspor - Basaksehir
Składy i noty za mecz Sivasspor - BasaksehirFlashscore

20:28 Dziś Dawid Kownacki nie poprawił swojego dorobku w barwach Fortuny Dusseldorf. Polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie, ale gola ani asysty nie zdobył, z boiska zszedł na 10 minut przed końcem i dopiero w 90. minucie wykorzystany rzut karny dał jego zespołowi cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Greuther Furth. W ekipie gospodarzy mecz z ławki oglądał Damian Michalski.

Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna Dusseldorf
Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna DusseldorfFlashscore

20:05 Mecz GKS-u Katowice z Pogonią wystarczyło włączyć od początku 90. minuty, bo wtedy padły aż trzy z czterech bramek. Urody były dyskusyjnej, ale emocji nie brakowało. Komu jednak nie wystarczy krótki klip i wynik 3:1 dla GieKSy, tego zapraszamy na podsumowanie spotkania!

18:58 Wojciech Szczęsny jeszcze oficjalnie nie został zawodnikiem Barcelony, a hiszpańskie media już piszą, że Polak będzie musiał walczyć o miejsce między słupkami pierwszego składu z Inakim Peną. Szczęsny rzekomo zastrzegł w rozmowie z Robertem Lewandowskim, że nie przyjdzie do Dumy Katalonii, jeśli nie będzie grał w pierwszym składzie. W samym klubie jednak Pena jest bardzo ceniony jako jeden z wychowanków i Szczęsny będzie musiał go wygryźć.

18:00 Piłkarski weekend czas zacząć, a zaczynamy w Katowicach w następujących składach:

Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń Szczecin
Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń SzczecinFlashscore

17:45 Już za kwadrans rozpoczynamy 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na start dwie ofensywnie grające, ale za to różniące się pod względem skuteczności: GKS Katowice podejmuje Pogoń Szczecin. Z kolei o 20:30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Widzewem Łódź. Komplet par rozpoczynającego się weekendu w polskiej elicie znajdziecie poniżej: