Futbol Flash: Chelsea gromi, wygrana Napoli. Grabara i Kamiński nie zatrzymali Bayernu

Futbol Flash: Trener zaskoczony doniesieniami o Trippierze. Powrót Bundesligi
Futbol Flash: Trener zaskoczony doniesieniami o Trippierze. Powrót BundesligiČTK / DPA / Swen Pförtner / Flashscore
Niemiecka Bundesliga, ostatnie z najważniejszych rozgrywek czekających na start, rozpoczęła się w piątkowy wieczór meczem pomiędzy broniącym tytułu Leverkusen i Mönchengladbach. Dla kibiców oznacza to w ten weekend jedno - dużo piłki nożnej. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji i najnowszych wiadomości ze stadionów, śledź Futbol Flash, który przedstawia najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 25 sierpnia

23:39 Atletico odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, zaskakująco łatwo wygrywając 3:0 z Gironą. W drugiej połowie spotkania w barwach Los Colchoneros zadebiutował Conor Gallagher.

23:19 Pomimo naprawdę imponującego występu w pierwszej połowie Olympique Marsylia jedynie zremisowała z Reims 2:2. Gola wyrównującego dla gospodarzy zdobył Mason Greenwood, to już trzeci gol Anglika w drugim meczu Ligue 1.

22:57 AS Roma kontynuuje słaby początek sezonu, zaskakująco przegrywając u siebie z Empoli 1:2 i wciąż czeka na zwycięstwo w nowej kampanii. W ekipie gości cały mecz rozegrał Sebastian Walukiewicz, Szymon Żurkowski wciąż znajduje się poza kadrą z powodu urazu. W drugiej połowie za Zekiego Celika pojawił się z kolei Nicola Zalewski.

Statystyki meczu AS Roma - Empoli
Statystyki meczu AS Roma - EmpoliFlashscore

22:55 Napoli pokonało Bolognę 3:0 w drugiej kolejce Serie A, a bramkę otwierającą wynik w pierwszej połowie zdobył Giovanni Di Lorenzo. Włoski obrońca strzelał co najmniej jednego gola w każdym z ostatnich siedmiu sezonów we włoskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, czego wśród defensorów dokonał jedynie Cristian Biraghi z Fiorentiny. Łącznie od sezonu 2018/19 Di Lorenzo strzelił 17 goli. Całe spotkanie w bramce gości spędził Łukasz Skorupski, z kolei wracający po kontuzji Kacper Urbański nie pojawił się na murawie.

22:30 Mistrz Polski przegrywa z beniaminkiem, Lech całkowicie dominuje Pogoń, a Śląsk dzieli się punktami z Legią. Oto przegląd wydarzeń z niedzielnych meczów PKO BP Ekstraklasy.

22:09 Zajrzyjmy do rozgrywek Betclic 1. Ligi. Dziś pewne zwycięstwa odpowiednio z Kotwicą Kołobrzeg i Chrobrym Głogów odniosły po kolei drużyny Znicza Pruszków (4:0) oraz ŁKS-u Łódź (3:0). Sporo działo się także w starciu Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie rywalizacji dzięki bramce Karola Czubaka. Jednak gole Przemysława Banaszaka i Pawła Zyry sprawiły, że trzy punkty zainkasował zespół gości.

21:43 Leganes wygrało po raz pierwszy od powrotu do LaLiga, pokonując w drugiej kolejce Las Palmas 2:1.

21:19 Fiorentina rozegrała w tym sezonie trzy mecze, w tym w eliminacjach Ligi Konferencji, i wszystkie zremisowała. Ostatnim razem było to 0:0 u siebie z Venezią w niedzielę.

20:05 Zwycięstwo Liverpoolu u siebie 2:0 nad Brentford było również ważne dla Virgila van Dijka. Kluczowy stoper The Reds rozegrał swój setny mecz w Premier League na Anfield, przegrywając we wszystkich tych spotkaniach tylko dwa razy. Tylko były obrońca Manchesteru United Patrice Evra zdobył więcej punktów w tych rozgrywkach podczas takiej samej liczby pojedynków na własnym boisku.

19:53 Mohamed Salah buduje kolejne statystyki dzięki bramce w wygranym 2:0 meczu z Brentford. Napastnik był bezpośrednio zaangażowany w 128 bramek w 128 meczach na Anfield. Od czasu transferu Egipcjanina do Premier League, nie było bardziej produktywnego zawodnika w lidze.

19:24 To dobry początek dla nowego menedżera Arne Slota na Anfield. Liverpool znów zaprezentował się dobrze w ofensywie i pokonał Brentford 2:0. Strzelcami bramek byli Luis Diaz i Mohamed Salah.

19:14 Real pokonał rywala z Valladolid 3:0, a swoją pierwszą bramkę w barwach Królewskich chwilę po wejściu na boisko zdobył Endrick. Brazylijczyk był niezwykle szczęśliwy z trafienia, pokazując swoje uwielbienie dla Los Blancos. Czy to on okaże się najlepszym transferem tego okienka? Więcej o meczu tutaj.

18:39 Pomimo gwiazdorskiego ataku Realu Madryt, jak dotąd najlepszym strzelcem Królewskich w tym sezonie jest Federico Valverde. Energiczny pomocnik otworzył wynik w 50. minucie meczu z Realem Valladolid, zdobywając swoją drugą bramkę w tej kampanii.

17:55 Thomas Muller rozegrał swój 709. mecz w barwach Bawarczyków i wyrównał klubowy rekord legendarnego bramkarza Seppa Maiera. Mistrz świata z 2014 roku zaliczył także 474. występ w Bundeslidze, bijąc rekord Maiera w koszulce Bayernu. W swojej karierze zdobył dla monachijskiego klubu 244 bramki i 269 asyst.

17:39 Bayern Monachium, choć z wielkim trudem, zdołał pokonać Wolfsburg 3:2. Mimo wyniku z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kamil Grabara, który kilkukrotnie uratował swój zespół przed większą stratą. Nieco gorszy występ zanotował z kolei Jakub Kamiński, który był zaangażowany w każdą bramkę dla Bawarczyków. Druga z nich to jego trafienie samobójcze. Trzeba jednak przyznać, że w ofensywie wyglądał dużo lepiej.

Statystyki meczu Wolfsburg - Bayern Monachium
Statystyki meczu Wolfsburg - Bayern MonachiumOpta

16:47 Ulubione ligowe boisko? Dla Noniego Madueke prawdopodobnie to w Wolverhampton. 22-letni napastnik Chelsea strzelił hat-tricka w meczu, w którym jego drużyna wygrała już 6:2. Wcześniej Madueke zdobył tylko dwa gole na Stamford Bridge, rozgrywając tam 18 meczów.

16:27 Arda Guler zastępuje kontuzjowanego Jude'a Bellinghama w wyjściowym składzie Królewskich na mecz z Realem Valladolid. Czy utalentowany Turek zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności? Spotkanie z komentarzem audio można śledzić tutaj.

15:39 Chelsea gra w drugiej kolejce Premier League z Wolves. Ekipie The Blues udało im się otworzyć wynik po 98 sekundach gry, gdy Nicolas Jackson zdobył pierwszą bramkę. Ostatni raz podobnie szybko do siatki Stoke City trafił Alvaro Morata w 2017 roku. Potrzebował na to 82 sekund.

15:35 Z kolei Dawid Kownacki po powrocie do Fortuny Dusseldorf rozegrał 74. minuty w meczu z Ulm. Jego drużyna wygrała 2:1 po golach utalentowanego Dzenana Pejcinovicia (wypożyczonego z Wolfsburga) oraz Danny'ego Schmidta. Co ciekawe, goście przegrywali od 41. minuty po bramce Felixa Higla, ale odwrócili losy meczu dwoma trafieniami w ciągu dwóch minut - w 81. (z rzutu karnego) i w 82.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

14:43 Kamil Grabara debiutuje w Bundeslidze, w pierwszym składzie Wolfsburga na mecz z Bayernem znalazł się także Jakub Kamiński

Wyjściowe składy obu drużyn
Wyjściowe składy obu drużynFlashscore

13:54 Takefusa Kubo strzelił jedynego gola w sobotnim meczu drugiej kolejki LaLiga z Espanyolem, swojego pierwszego w hiszpańskiej ekstraklasie od lutowego meczu z Mallorcą. Japoński napastnik zakończył swoją najdłuższą passę bez gola dla Realu Sociedad, która wynosiła 11 meczów.

12:49 Dzisiejszy dzień z Premier League rozpocznie się o 15:00, gdy Bournemouth podejmie Newcastle, a Wolves zagra z Chelsea, podczas gdy pierwszy mecz Liverpoolu na Anfield Arne Slota rozpocznie się nieco później o 17:30.

W LaLiga, Real Madryt powita Valladolid na Bernabeu o 17:00, a Atletico Madryt i Girona zmierzą się w hitowym starciu o 21:30.

Gdzie indziej, Bayern Monachium Vincenta Kompany'ego jedzie do Wolfsburga, Marsylia gości Reims we francuskiej ekstraklasie, a Bologna odwiedza Napoli w świetnie zapowiadającym się spotkaniu Serie A.

11:35 Christian Pulisic został pierwszym reprezentantem USA, który strzelił gola w 10 różnych sezonach w pięciu najlepszych ligach europejskich.

11:23 Manchester City pokonał Ipswich 4:1 w sobotę w Serie A, ale na początku drugiej połowy stracił zawodnika. Mateo Kovacić musiał wejść na boisko, ponieważ nabawił się kontuzji kolana i czeka na szczegółowe badania.

11:18 Erling Haaland w sobotnim meczu z Ipswich zdobył 42. hat-tricka w historii Premier League dla Manchesteru City. Taką samą liczbą może pochwalić się Liverpool.

11:09 Były niemiecki trener piłkarski Christoph Daum zmarł w wieku 70 lat. Jego rodzina poinformowała agencji DPA, że w sobotę zmarł na raka, z którym walczył od jesieni 2022 r. Daum zdobył osiem trofeów ze swoimi klubami podczas udanej kariery trenerskiej. Cieszył się tytułami ligowymi ze Stuttgartem, Besiktasem, Fenerbahce i Austrią Wiedeń.

11:03 Marco Reus strzelił pierwszego gola w MLS. Legenda BVB zadebiutowała w barwach LA Galaxy w domowym meczu z Atlantą. Reus przyczynił się do zwycięstwa 2:0 także dzięki asyście, autorem pierwszego trafienia po jego podaniu był Riqui Puig.

Sobota, 24 sierpnia

23:43 Espanyol przegrał u siebie z Realem Sociedad 0:1 po golu w 80. minucie rezerwowego Takefusy Kubo, co oznacza, że nie zdobył bramki w swoim drugim meczu w tym sezonie.

23:35 Po zwycięstwie Arsenalu 2:0 nad Aston Villą, Bukayo Saka ma na koncie 100 zwycięstw w Premier League. W wieku 22 lat i 354 dni jest trzecim najmłodszym zawodnikiem w historii angielskich rozgrywek, który osiągnął ten kamień milowy.

23:01 Obrońcy tytułu, piłkarze Interu, rozpoczęli swoją kampanię Serie A od pewnego zwycięstwa 2:0 nad Lecce po golach Matteo Darmiana i Hakana Calhanoglu. Nie doczekaliśmy się debiutu Piotra Zielińskiego, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

21:50 Przyjrzyjmy się dzisiejszym meczom Betclic 1. Ligi. Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole dzięki wyrównującej bramce Tomasza Bali w 82. minucie spotkania i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na pierwszej pozycji umocnił się z kolei Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który pokonał GKS Tychy 2:0 po golach Damiana Hilbrychta i Morgana Fassbendera.

21:01 Bramka Roberta Lewandowskiego zapewniła zwycięstwo Barcelonie! Po dwóch kolejkach ligi hiszpańskiej Polak ma na koncie już trzy trafienia. Więcej o meczu tutaj.

Statystyki meczu FC Barcelona - Athletic Club
Statystyki meczu FC Barcelona - Athletic ClubOpta

20:46 Arsenal wygrał z Aston Villą 2:0 w drugiej kolejce Premier League. Kanonierzy zdobyli trzy punkty z tym przeciwnikiem po raz pierwszy od lutego 2023 roku, co czyni zwycięstwo jeszcze ważniejszym. The Villans byli jedyną drużyną, która w ubiegłym sezonie dwukrotnie pokonała Arsenal, pozbawiając go długo wyczekiwanego tytułu. Niestety starcia ze względu na kontuzję nie dokończył Matty Cash.

20:26 Borussia Dortmund dobrze rozpoczęła swoją kampanię w Bundeslidze, wygrywając 2:0 z Eintrachtem Frankfurt. Udany debiut na ławce rezerwowych zanotował zatem trener Nuri Sahin oraz jego asystent, Łukasz Piszczek.

Tymczasem w Serie A AC Milan przegrał 1:2 z Parmą, co oznacza, że po dwóch pierwszych meczach sezonu pozostaje bez zwycięstwa.

20:17 Spotkanie dobrych kumpli z reprezentacji Hiszpanii, Lamine Yamala i Nico Willamsa, na remis. Pierwszy z nich otworzył konto w starciu z Athletikiem Bilbao, ale tuż przed przerwą po rzucie karnym wyrównał Oihan Sancet. Co przyniesie druga połowa?

19:10 Southampton przegrał 0:1 z Nottingham w drugiej kolejce Premier League i wciąż czeka na punkt po powrocie do angielskiej ekstraklasy. Co więcej, Święci po decydującej bramce Morgana Gibbsa-White'a przedłużyli również swoją niepochlebną domową passę z Forest, którego jeszcze nigdy nie udało im się pokonać na własnym stadionie w Premier League. Cały mecz w barwach drużyny gospodarzy rozegrał Jan Bednarek.

19:01 Adam Buksa w świetnej formie! Polak znów trafił do siatki w meczu ligi duńskiej. Więcej tutaj.

18:14 Tymoteusz Puchacz zadebiutował w Bundeslidze, ale nie był to udany występ. Polak rozegrał tylko pierwszą połowę, a jego Holstein Kiel przegrał z Hoffenheim 2:3.

18:05 Norweski snajper kończy mecz z hat-trickiem. Obywatele wygrywają z beniaminkiem 4:1 i wskakują na pierwsze miejsce w tabeli.

Statystyki meczu Manchester City - Ipswich Town
Statystyki meczu Manchester City - Ipswich TownOpta

16:42 Kolejny thriller w Premier League, choć to dopiero pierwsza połowa. Ipswich sensacyjnie objął prowadzenie z Manchesterem City już w 7. minucie spotkania, ale było to jak pociągnięcie lwa za wąsy. The Citizens odpowiedzieli błyskawicznie, wytaczając najcięższe działa. Podopieczni Guardioli strzelili trzy bramki w ciągu trzech minut, autorem dwóch był niezawodny Erling Haaland.

15:51 W poniedziałkowym meczu z Hellasem Verona Juventus prawdopodobnie będzie musiał sobie poradzić bez Danilo, ponieważ brazylijski obrońca cierpi na problem z lewą piętą i jest mało prawdopodobne, aby rozpoczął mecz.

15:29 Co za końcówka w Brighton! Po emocjonującej, wyrównanej drugiej połowie, Brighton pokonało Manchester United 2:1 dzięki główce Joao Pedro w doliczonym czasie gry. Wspaniałe zwycięstwo Fabiana Hurzelera i Mew.

Statystyki meczu Brighton - Manchester United
Statystyki meczu Brighton - Manchester UnitedOpta

14:31 Danny Welbeck świetnie rozpoczął sezon Premier League, trafiając po raz drugi w drugiej kolejce, tym razem do siatki Manchesteru United. Napastnik Brighton osiągnął również granicę 100 bramek w swojej karierze we wszystkich rozgrywkach. Sześć z nich zdobył dla Czerwonych Diabłów.

14:11 Gabriel Jesus jest podatny na kontuzje, a teraz złapał kolejną. Brazylijski napastnik Arsenalu cierpi na problemy z pachwiną i z tego powodu nie rozpocznie dzisiejszego meczu z Aston Villą.

13:45 Siedemnastoletni skrzydłowy Estevao Willian może w przyszłym miesiącu zadebiutować w reprezentacji Brazylii. Trener Dorival Junior powołał go na mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata z Ekwadorem i Paragwajem. Estevao rozpoczął grę dla Palmeiras w lidze brazylijskiej w grudniu w wieku 16 lat, a w czerwcu klub z Sao Paulo zgodził się sprzedać go do Chelsea, gdzie przeniesie się w przyszłym roku po 18. urodzinach. Chelsea zapłaciła za niego 34 miliony euro, a kolejne 23 miliony euro mogą stanowić bonusy.

12:10 Barcelona podejmie w sobotę Athletic Bilbao, a w jej składzie znalazł się również Dani Olmo. Ofensywny pomocnik niedawno przybył z RB Lipsk, ale jego start jest wciąż niepewny, ponieważ nie został jeszcze zarejestrowany przez swój nowy klub.

11:37 Andreas Christensen nie wziął udziału w piątkowym treningu Barcelony z powodów zdrowotnych, a kontuzja jest dość poważna - duński obrońca nie zagra przez ok. dwa miesiące.

11:28 Thomas Müller może w ten weekend zostać współrekordzistą Bayernu Monachium pod względem liczby meczów rozegranych w pierwszej drużynie. Były reprezentant Niemiec założył koszulkę bawarskiego klubu 708 razy, a pierwsze miejsce z 709 startami zajmuje Sepp Maier.

11:19 W najbliższy weekend nie odbędą się profesjonalne zawody w Urugwaju ze względu na stan zdrowia obrońcy Nacionalu Juana Izquierdo, który zasłabł w czwartkowym meczu półfinałowym Copa Libertadores w Sao Paulo. 27-latek doznał arytmii serca. Krajowe Stowarzyszenie Zawodników poinformowało zawodników o zawieszeniu. Nacional poinformował w mediach społecznościowych, że stan Izquierdo jest stabilny.

11:03 "Wciąż nie uważam się za legendę tego klubu. Powiedziałem, że chcę wygrać coś ze Spurs. Wtedy byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby fani nazwali mnie legendą. Ale najpierw musimy wygrać trofeum. Jesteśmy gotowi na wyjątkowy sezon" - powiedział w piątek Son Heung-Min, który rozegrał 409 meczów dla Tottenhamu.

Piątek, 23 sierpnia

23:44 Ależ widowisko w stolicy Andaluzji! Bramka w samej końcówce Ayoze Pereza, byłego gracza Betisu, zapewnia Villarreal wszystkie trzy punkty z Sevillą i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Statystyki meczu Sevilla FC - Villarreal CF
Statystyki meczu Sevilla FC - Villarreal CFOpta

22:49 Wygląda to bardzo złowieszczo dla reszty Ligue 1, ponieważ PSG pokonało Montpellier sześcioma bramkami w swoim pierwszym meczu u siebie w tym sezonie. Bradley Barcola zdobył bramkę w obu połowach.

22:37 Nie bez powodu mają przydomek "Neverlusen"! Pomimo powrotu Borussii Monchengladbach w drugiej połowie, bramka Floriana Wirtza w ostatniej minucie (90+11!) dała Bayerowi Leverkusen zwycięstwo 3:2 na inaugurację sezonu Bundesligi. Nowy sezon, ten sam stary Bayer.

Statystyki meczu Borussia Monchengladbach - Bayer Leverkusen
Statystyki meczu Borussia Monchengladbach - Bayer LeverkusenOpta

22:05 Półtora miesiąca po kontuzji kostki Lionel Messi jest bliski powrotu do gry, według trenera Interu Miami Gerarda Martino. Argentyński napastnik od kilku dni trenuje indywidualnie i jest pewny, że zdąży przynajmniej do końca sezonu zasadniczego MLS. "Nie mogę powiedzieć, ile dni to potrwa, ale to nie jest tak daleko. Na pewno zagra w co najmniej jednym z pozostałych dziewięciu meczów. Czuje się coraz lepiej, trenuje na boisku od trzech, czterech dni" - powiedział Martino.

21:03 Koniec fatalnej serii! Celta Vigo odniosła dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach, pokonując Valencię 3:1 w Galicji. Zwycięstwo zapewniły gole Oscara Mingueza, Iago Aspasa i Frana Beltrana.

20:48 Mistrzowie w formie. Pomocnik Granit Xhaka pięknym strzałem z dystansu daje Bayerowi Leverkusen prowadzenie w meczu z Borussią Monchengladbach. Idealny początek!

20:13 Opaskę kapitana Barcelony będzie nosił bramkarz reprezentacji Niemiec Marc-Andre ter Stegen. Klub ze stolicy Katalonii w piątek poinformował o wyborze 32-letniego golkipera przez kolegów z drużyny.

Po rezygnacji z występów w narodowej reprezentacji Niemiec przez Manuela Neuera, właśnie ter Stegen ma największe szanse zająć jego miejsce w bramce.

20:09 Za nami pierwszy mecz szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź po emocjonującej końcówce pokonał Radomiaka Radom 3:2. Więcej o meczu tutaj.

19:27 Chelsea zagra w niedzielę z Wolverhampton, a w drużynie The Blues na ponowny debiut ma szansę Portugalczyk Joao Felix. Trener Enzo Maresca wypowiedział się na temat wzmocnienia Atletico Madryt, który był już w klubie na wypożyczeniu wiosną 2023 roku. "Jest wystarczająco dojrzały, aby uczyć się na wcześniejszych błędach" - powiedział.

Felix został ukarany czerwoną kartką w pierwszym meczu ówczesnej kampanii i od razu musiał pauzować trzy mecze. "Zdecydowanie ma szansę przeciwko Wolves. Może grać jako dziewiątka, dziesiątka, może być jedną z opcji na skrzydle. Krótko mówiąc, jest zawodnikiem, który nam pomoże".

18:51 W Hiszpanii rozpoczyna się druga kolejka LaLiga. W pierwszym meczu prowadząca w tabeli Celta Vigo podejmie Valencię. Drużyna z Galicji nie pokonała tego rywala w żadnym z ostatnich siedmiu spotkań, co jest ich najdłuższą passą bez wygranej z Nietoperzami w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii od 1997 roku.

Oto wyjściowe składy obu drużyn.

Wyjściowe składy meczu Celta Vigo - Valencia CF
Wyjściowe składy meczu Celta Vigo - Valencia CFFlashscore

18:43 W Anglii coraz głośniej mówi się o tym, że kapitan Newcastle Kieran Trippier opuści klub. Doświadczonym prawym obrońcą zainteresowany jest Everton. Takie wieści są jednak zaskoczeniem dla trenera Strakes, Eddiego Howe'a.

"Jest cenionym członkiem zespołu, jego profesjonalizm jest na najwyższym poziomie. Trenował bardzo dobrze przez cały tydzień, miał tylko dwa tygodnie treningów po Euro, więc dlatego nie wystartował w pierwszej kolejce. Jestem zaskoczony doniesieniami na jego temat" - powiedział Howe na konferencji prasowej przed niedzielnym starciem z Bournemouth.

18:37 Milan Skriniar nie znalazł się w kadrze PSG na dzisiejszy mecz z Montpellier. Słowacki obrońca nie jest kontuzjowany, to decyzja trenera Luisa Enrique, który podobno przestał na niego liczyć. Bayern Monachium i Juventus monitorują sytuację...

18:30 Dominic Solanke zadebiutował w Tottenhamie w poniedziałek po transferze z Bournemouth, ale remis 1:1 z Leicester będzie jego ostatnim na jakiś czas. Angielski napastnik doznał kontuzji kostki i opuści przynajmniej sobotni mecz u siebie z Evertonem.