Futbol Flash: Rekord Palmera, Lopez i Świerczok wracają do strzelania, Barcelona pokonana

Futbol Flash
Futbol FlashProfimedia / Flashscore
Lato za nami, a to oznacza pierwszy typowo jesienny weekend z piłką nożną. W krajowym i zagranicznym futbolu czeka nas ogrom emocji, dlatego zapraszamy na Futbol Flash, gdzie najszybciej informujemy o kluczowych wydarzeniach z boisk i nie tylko, od piątku do niedzieli.

Sobota, 28 września

22:59 Szokujący wynik, a obraz meczu jeszcze bardziej jednostronny. Barcelona uległa 2:4 Osasunie na Estadio El Sadar, a jedyną bramkę po własnej akcji Duma Katalonii zdobyła dopiero w 89. minucie. Podopieczni trenera Vicente Moreno rozegrali wyjątkowe widowisko i zapisali się w historii, osiągając najwyższe zwycięstwo od 1984 roku! Wystawienie eksperymentalnego składu odbiło się czkawką Hansiemu Flickowi. Podsumowanie tego meczu znajdziecie tutaj.

22:40 Solidny występ Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego w barwach Bologny, ale o radości nie było dziś mowy na Stadio Renato Dall'Ara. Rossoblu prowadzili 1:0 z osłabioną po kartce Atalantą, by stracić punkty w 90. minucie, po golu Lazara Samardzicia. Tylko remis 1:1.

22:14 Legia Warszawa zdołała dziś odrobić gola straty, ale na nic więcej Wojskowych stać nie było. Górnik Zabrze z remisu też zadowolony nie będzie, choć 1:1 to najwyższy wynik, na jaki zapracowały w sobotę obie drużyny. Drużyny - dodajmy - środka tabeli, bo remis trzyma je z dala od czołówki.

22:00 O ile kobieca Barcelona świętuje sukces umacniający ją na pierwszym miejscu Ligi F, o tyle męska pierwsza drużyna jest w ogromnych opałach. Po pierwszej połowie na Estadio El Sadar Katalończycy przegrywają 0:2 i trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy w grze. Będzie przełamanie passy zwycięstw? Śledź meczu Osasuna - Barcelona z Flashscore!

21:55 Ewa Pajor Superstar? Dziś polska napastniczka po raz pierwszy mogła świętować hat-tricka w Barcelonie, mając największy wkład w kolosalne zwycięstwo 10:1 - najwyższe od trzech lat - nad Granadą.

21:04 We francuskim Hawrze padły dziś trzy bramki, a autorem każdej z nich był ten sam zawodnik: Jonathan David. Kanadyjski napastnik właśnie pracuje na to, by przekroczyć wartością rynkową magiczną barierę 50 milionów euro. Warto go obserwować!

20:28 Liverpool nie zawodzi, choć niekoniecznie zachwyca. The Reds objęli prowadzenie tuż przed przerwą, stracili przed upływem godziny gry, ale odzyskali natychmiast. Ibrahima Konate i Mohamed Salah zdecydowali o wygranej 2:1 nad Wolverhampton, w barwach którego trafił Ait-Nouri.

Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Wolverhampton - Liverpool
Statystyki zespołowe i indywidualne meczu Wolverhampton - LiverpoolOpta by Stats Perform

20:26 Bayern = Bayer? Na co dzień nie, według ich kibiców pewnie nigdy. Ale dziś na boisku było po równo. Po bramkach Roberta Andricha i Aleksandara Pavlovicia Bayern Monachium remisuje 1:1 z Bayerem Leverkusen. Dla obu zespołów jest to pierwszy podział punktów w nowym sezonie, co oznacza, że Bawarczycy pozostają na szczycie tabeli, a Aptekarze zajmują trzecią pozycję, przynajmniej do jutra (wygrana Eintrachtu zepchnie ich niżej).

Statystyki meczu Bayern - Bayer
Statystyki meczu Bayern - BayerOpta by Stats Perform

20:15 Sobotę w polskiej piłce kończymy klasykiem między Legią a Górnikiem (rym przypadkowy). W pierwszym składzie Wojskowych po raz pierwszy pojawił się Maxi Oyedele, jak wypadnie?

Składy na mecz Legia - Górnik
Składy na mecz Legia - GórnikFlashscore

19:54 Do przerwy trudno było oglądać mecz Genoa – Juventus: cisza na trybunach (stadion karnie zamknięty) i zero celnych strzałów. Druga połowa przyniosła odmianę, choć tylko z jednej strony. Dwa szybkie gole zdobył Dusan Vlahović, trzeciego dołożył tuż przed końcem Francisco Conceicao. Trzy celne uderzenia i trzy bramki, wystarczy.

Statystyki meczu Genoa - Juventus
Statystyki meczu Genoa - JuventusOpta by Stats Perform

19:45 Tak, tego gola trzeba zobaczyć. Marek Bartos perfekcyjnie otwiera swoje konto bramkowe w Polsce. Co ciekawe, prawie dokładnie z tej pozycji, również w ostatnich sekundach meczu, zdobył trafienie wiosną 2023 roku, gdy uratował wynik Podbrezovej z Trencinem.

19:32 Śląsk Wrocław nieoczekiwanie prowadził po pierwszej połowie, po golu Jakuba Świerczoka. W drugiej Wojskowi chcieli kontrolować grę, ale determinacja Motoru opłaciła się i dwie bramki w końcówce dały gospodarzom zwycięstwo 2:1. Sensacyjnego drugiego gola w ostatnich sekundach zdobył z wolnego Marek Bartos, po trafieniu którego sędzia nie pozwolił już wznowić gry. Śląsk pozostaje jedynym klubem w lidze bez wygranej, w ośmiu meczach przegrywał czrerokrotnie i tyle razy remisował.

Sytuacja Śląska w tabeli staje się groteskowo zła pomimo dwóch meczów do rozegraniaFlashscore

19:17 Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy otwiera się wynik w Wolverhampton. Liverpool obejmuje prowadzenie 1:0 po golu Ibrahimy Konate. Na drugą połowę zapraszamy na Flashscore!

19:05 Marcin Bułka zatrzymał RC Lens! W spotkaniu na Stade Bollaert-Delelis polski bramkarz obronił wszystkie sześć strzałów ze strony gospodarzy. Żaden z nich nie poleciał od Przemysława Frankowskiego, ponieważ skrzydłowy uderzał tylko raz, niecelnie. Dla obu Biało-Czerwonych mecz był niezły indywidualnie, ale drużynowo zadowolony nie będzie nikt – remis 0:0 nie poprawia dorobku.

Składy na mecz Lens - Nice i noty zawodników
Składy na mecz Lens - Nice i noty zawodnikówFlashscore

19:01 Bayer zadał pierwszy cios! W hitowym spotkaniu Bayernu Monachium z Aptekarzami wynik w 31. minucie otwiera Robert Andrich. Jak opowiedzą gospodarze? Sprawdź w najszybszej relacji na żywo dzięki Flashscore!

18:53 Kamil Piątkowski zszedł z boiska, ale dopiero w 91. minucie ważnego meczu RB Salzburg z Austrią Wiedeń. Polski obrońca był jedną z jaśniejszych postaci na boisku w spotkaniu zakończonym zwycięstwem Czerwonych Byków 2:0

Składy i noty za mecz RB Salzburg - Austria Wiedeń
Składy i noty za mecz RB Salzburg - Austria WiedeńFlashscore

18:30 Arsenal wyrywa zwycięstwo w samej końcówce! Kanonierzy remisowali 2:2 z Leicester jeszcze w doliczonym czasie gry, ale finalnie wygrali i to aż 4:2. Tym samym wykorzystali potknięcie Manchesteru City z Newcastle i poprawili swoją pozycję w tabeli Premier League.

Statystyki w meczu Arsenal - Leicester
Statystyki w meczu Arsenal - LeicesterOpta by Stats Perform

17:29 To nie będzie mecz do zapamiętania dla Kamila Grabary i Jakuba Kamińskiego. Bramkarz co prawda zanotował trzy udane interwencje – w tym raz obronił karnego – ale i tak stracił dwa gole, pierwszego po dobitce jedenastki. Z kolei Kamiński na lewym skrzydle był mało widoczny. Tylko 11 celnych podań (w tym jedno kluczowe), żadnego wygranego pojedynku. Szkoda, ale i rywal był wymagający, z VfB Stuttgart udało się zremisować 2:2.

Składy i noty za mecz Wolfsburg - Stuttgart
Składy i noty za mecz Wolfsburg - StuttgartFlashscore

17:13 Inter na początek soboty w Serie A w bardzo emocjonującym meczu pokonał Udinese 3:2. Dwoma bramkami dla mistrzów Włoch popisał się Lautaro Martinez, a jedno trafienie dołożył Davide Fratessi. Piotr Zieliński zaczął mecz na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się tylko na ostatnie minuty, gdy wynik był już ustalony.

Statystyki meczu Udinese - Inter
Statystyki meczu Udinese - InterOpta by Stats Perform

17:08 Zanosiło się na świetny mecz Mateusza Lisa w barwach Goztepe – z siedmioma udanymi interwencjami długo trzymał swoją drużynę na prowadzeniu z Samsunsporem. Niestety, w drugiej połowie gospodarze zdołali pokonać polskiego bramkarza trzykrotnie, zmieniając 1:3 na 4:3 i pogrążając beniaminka.

16:59 Erling Haaland dziś nie strzelał, światła fleszy zgarnia za to Cole Palmer. Anglik swoim hat-trickiem w 10 minut nie był co prawda nawet bliski pobicia rekordu najszybszych trzech bramek, za to dokładając czwarte trafienie stał się pierwszym zawodnikiem, który w jednej połowie zdobył aż cztery bramki. Co bardziej imponujące, łącznie potrzebował na to 20 minut. Mecz Chelsea z Brighton trwa, śledź go z Flashscore!

15:39 Co za powrót Iviego Lopeza! Hiszpan miał w tym sezonie raptem 13 rozegranych minut, tymczasem Marek Papszun dał mu dziś szansę w pierwszym składzie i wiedział, co robi! Lopez już w pierwszej połowie zanotował asystę i dołożył do niej gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Po pierwszym trafieniu od kwietnia 2023 zawodnik próbował ukryć łzy. Raków prowadzi 2:0 do przerwy, śledź drugą połowę z Flashscore!

15:30 Rozpoczęliśmy już szóstą kolejkę Premier League. Na początek mała niespodzianka - Manchester City znów zgubił punkty, tym razem remisując z Newcastle na wyjeździe 1:1. Gości na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził Josko Gvardiol, a w drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Anthony Gordon.

Statystyki meczu Newcastle - Manchester City
Statystyki meczu Newcastle - Manchester CityOpta by Stats Perform

15:26 Olaf Kobacki pozostaje bez gola w Championship. Dziś wyszedł w podstawowym składzie Sheffield United, ale po godzinie został zmieniony. Po jego zejściu Sheffield znalazło się w opałach, tracąc dwa gole na 2:2, ale w 86. minucie udało się wywalczyć zwycięstwo po golu Musaby. Występ Polaka? Nie najgorszy.

Składy i noty za mecz Sheffield Wednesday - West Bromwich
Składy i noty za mecz Sheffield Wednesday - West BromwichFlashscore

14:23 Niestety Piotra Zielińskiego nie ma w pierwszym składzie Interu na wyjazdowy mecz z Udinese. Polak znalazł się jednak na ławce rezerwowych i jest duża szansa, że wejdzie na boisko w trakcie spotkania. Skład Interu:

Skład Interu na mecz z Udinese
Skład Interu na mecz z UdineseFlashscore

14:15 Już za pół godziny rozpoczynamy sobotnie zmagania w Ekstraklasie. Na pierwszy ogień szukający rehabilitacji Raków Częstochowa. Rywal wydaje się łatwy, ale Puszcza Niepołomice jest znana z tego, że nikomu tanio skóry nie sprzedaje. Obie drużyny potrafią „pięknie cierpieć”, a czyi kibice będą cierpieć bardziej? Początek o 14:45. Tymczasem o 17:30 przenosimy się do Lublina na pierwszy od półtorej dekady mecz przyjaźni między Motorem a Śląskiem. O przyjaźni na boisku mowy raczej nie będzie, obie drużyny bardzo potrzebują punktów. Wreszcie, o 20:15 czeka nas 134. ligowy klasyk między Legią a Górnikiem, w którym Wojskowi są wprawdzie faworytem, ale porażka z Trójkolorowymi nie byłaby na pewno sensacją.

14:06 Maciej Skorża nie zdołał dziś zapewnić swojej drużynie miejsca w górnej połowie tabeli J1 League. W meczu z faworyzowanym Visselem Kobe jego Urawa Red Diamonds przegrali 0:1.

13:30 Piłkarski świat już rozpoczął sobotę, my również. Na pierwszy ogień rozpoczynający się właśnie mecz Newcastle z Manchesterem City, z atmosferą podgrzaną po ogłoszeniu "wojny" między City a Arsenalem.

Składy na mecz Newcastle - Manchester City
Składy na mecz Newcastle - Manchester CityFlashscore

12:41 W naszym weekendowym cyklu FlashFocus dziś pod lupę bierzemy "człowieka w masce", czyli niezwykle bramkostrzelnego Viktora Gyokeresa. Szwed rozpoczął nowy sezon w niebywałej formie, strzelając 14 goli w 11 meczach (10 w siedmiu, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ligę).

Piątek, 27 września

23:03 Miniony sezon kończyli walką o utrzymanie, dziś rozsiadają się w strefie pucharowej LaLigi. RCD Mallorca notuje czwarte zwycięstwo w ośmiu meczach kosztem Valladolid (2:1 na wyjeździe) i chwilowo jest aż na czwartym miejscu.

22:58 Piąte zwycięstwo w sześciu meczach ligowych – ten wynik i bilans bramkowy oznaczają jeszcze przed meczami bezpośrednich rywali, że Paris Saint-Germain weekend niemal na pewno ukończy na pierwszym miejscu w tabeli. Dziś Paryżanie wygrali 3:1 z Rennes po dublecie Barcoli.

Wybrane statystyki meczu PSG - Rennes
Wybrane statystyki meczu PSG - RennesOpta by Stats Perform

22:53 Michał Skóraś dołożył dziś tylko pojedyncze minuty na boisku w barwach Club Brugge, za to w kluczowej fazie meczu, gdy jego zespół cudem uratował remis pomimo gry w osłabieniu przez większość spotkania. W doliczonym czasie wynik 1:1 z Charleroi zapewnił Hans Vanaken.

22:49 Borussia Dortmund wprawiła swoich kibiców w osłupienie, przegrywając dwiema bramkami z VfL Bochum po niewiele ponad 20 minutach. Fatalny początek nie podciął jednak skrzydeł faworytom na Signal Iduna Park, jeszcze przed przerwą kontakt dał Serhou Guirassy, a po zmianie stron gospodarze zdołali osiągnąć zwycięstwo 4:2.

Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL Bochum
Wybrane statystyki meczu Borussia Dortmund - VfL BochumOpta by Stats Perform

22:42 AC Milan zachwycił swoich kibiców zdobyciem trzech bramek przeciwko Lecce w ciągu zaledwie pięciu minut, ale na tej kumulacji atrakcji w pierwszej połowie się skończyło. Piątkowy mecz na San Siro kończy się wygraną Rossonerich 3:0, oglądaną z pozycji rezerwowego przez Filipa Marchwińskiego.

22:37 Wisła Kraków nie tylko wygrywa, ale też notuje najwyższe zwycięstwo w meczu o stawkę od czterech lat. Zwycięstwo 5:0 nad Odrą Opole było przełamaniem nie tylko dla zespołu, ale też krytykowanych za nieskuteczność Łukasza Zwolińskiego czy Tamasa Kissa. Wybrane bramki z meczu i krótkie podsumowanie zobaczysz tutaj.

22:33 Lechia Gdańsk tylko i aż remisuje z Widzewem. Tylko, bo miała prowadzenie i rozgrywała solidny mecz. Aż, ponieważ po wyrównaniu Widzew był bardzo bliski wywiezienia kompletu punktów z Gdańska. Podział bramek i punktów 1:1 - jak zwykle - nikogo nie zadowala w pełni.

22:19 Znamy triumfatora meczu o Superpuchar Afryki. Na neutralnym terenie odbyły się wielkie derby Kairu, w których Al Ahly prowadziło od pierwszej połowy, ale Zamalek wyrównał na kwadrans przed końcem i w karnych zwyciężył 4:3. Ahly pozostaje najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach (osiem triumfów), Zamalek umacnia się na drugim miejscu (piąty triumf).

21:06 Polski pojedynek w tureckim Sivasie zakończył się zgodnie z przewidywaniami: drużyna Krzysztofa Piątka wywozi zwycięstwo, drużyna Jana Biegańskiego kończy z niczym. Młodszy z Polaków rozegrał pierwsze 45 minut i został zmieniony, z kolei Piątek spędził 88 minut na boisku, ale tym razem bez gola. Zwycięstwo 2:1 jego Basaksehirowi zapewnił dubletem Joao Figueiredo.

Składy i noty za mecz Sivasspor - Basaksehir
Składy i noty za mecz Sivasspor - BasaksehirFlashscore

20:28 Dziś Dawid Kownacki nie poprawił swojego dorobku w barwach Fortuny Dusseldorf. Polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie, ale gola ani asysty nie zdobył, z boiska zszedł na 10 minut przed końcem i dopiero w 90. minucie wykorzystany rzut karny dał jego zespołowi cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Greuther Furth. W ekipie gospodarzy mecz z ławki oglądał Damian Michalski.

Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna Dusseldorf
Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna DusseldorfFlashscore

20:05 Mecz GKS-u Katowice z Pogonią wystarczyło włączyć od początku 90. minuty, bo wtedy padły aż trzy z czterech bramek. Urody były dyskusyjnej, ale emocji nie brakowało. Komu jednak nie wystarczy krótki klip i wynik 3:1 dla GieKSy, tego zapraszamy na podsumowanie spotkania!

18:58 Wojciech Szczęsny jeszcze oficjalnie nie został zawodnikiem Barcelony, a hiszpańskie media już piszą, że Polak będzie musiał walczyć o miejsce między słupkami pierwszego składu z Inakim Peną. Szczęsny rzekomo zastrzegł w rozmowie z Robertem Lewandowskim, że nie przyjdzie do Dumy Katalonii, jeśli nie będzie grał w pierwszym składzie. W samym klubie jednak Pena jest bardzo ceniony jako jeden z wychowanków i Szczęsny będzie musiał go wygryźć.

18:00 Piłkarski weekend czas zacząć, a zaczynamy w Katowicach w następujących składach:

Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń Szczecin
Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń SzczecinFlashscore

17:45 Już za kwadrans rozpoczynamy 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na start dwie ofensywnie grające, ale za to różniące się pod względem skuteczności: GKS Katowice podejmuje Pogoń Szczecin. Z kolei o 20:30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Widzewem Łódź. Komplet par rozpoczynającego się weekendu w polskiej elicie znajdziecie poniżej: