Futbol Flash: Napoli znów liderem. Dublet Sorlotha i gol Linettego, triumf Liverpoolu

Futbol Flash
Futbol FlashAntonio Balasco/IPA Sport/ipa-ag / Shutterstock Editorial / Profimedia
Nastał weekend, a uwaga poświęcona zmaganiom reprezentacji narodowych ponownie przenosi się na ligowe murawy. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji, a jednocześnie poznasz najnowsze wieści ze stadionów, obserwuj Futbol Flash, który przedstawia najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 20 października

20:38 Villarreal zremisował z Getafe 1:1. Gospodarze długo prowadzili po strzale Santiego Comesany, ale po zmianie stron lepsi byli goście. Rezerwowy Álvaro Rodríguez trafił w poprzeczkę głową, a Urugwajczyk Mauro Arambarri wyrównał z rzutu karnego.

19:55 Cagliari wygrywa z Torino 3:2. W 55. minucie na prowadzenie gości fantastycznym strzałem wyprowadził Karol Linetty. Jednak bramka Jose Luisa Palomino oraz samobójcze trafienie Saula Coco sprawiły, że to gospodarze zainkasowali trzy punkty. Linetty zagrał do 75. minuty, z kolei Sebastian Walukiewicz spędził na murawie całe spotkanie. Grający w ekipie Cagliari Mateusz Wieteska nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Pomeczowe oceny zawodnilków
Pomeczowe oceny zawodnilkówFlashscore

19:40 Ogromne zwycięstwo Arne Slota i Liverpoolu, w którym The Reds trzymali się mocno w końcowych fazach, aby zapewnić sobie zwycięstwo 2:1 nad Chelsea na Anfield. Było to emocjonujące starcie dwóch jakościowych drużyn, ale trafienie Curtisa Jonesa w drugiej połowie okazało się decydujące, dzięki czemu Liverpool powrócił na szczyt Premier League.

Statystyki meczu Liverpool - Chelsea
Statystyki meczu Liverpool - ChelseaOpta

18:07 W LaLiga Atletico Madryt pokonało Leganes po zdobyciu trzech bramek w końcówce spotkania! Do przerwy przegrywali 0:2, ale dobrze zareagowali w drugiej połowie, gdy Alexander Sorloth zdobył dublet, a Antoine Griezmann strzelił jednego gola.

17:42 Beniaminek Bundesligi Kiel przegrał u siebie z Union Berlin 0:2 w siódmej kolejce i wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przegrali wszystkie cztery poprzednie mecze u siebie, tracąc łącznie 14 bramek i pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli z dwoma punktami. W 68. minucie na boisku pojawił się Tymoteusz Puchacz.

17:15 Już za kwadrans rozpocznie się także starcie innych wilków, tych z Wolfsburga, którzy zmierzą się z Werderem Brema. W wyjściowym składzie gospodarzy ponownie zobaczymy dwóch Polaków - Kamila Grabarę oraz Jakuba Kamińskiego.

Wyjściowe składy obu drużyn
Wyjściowe składy obu drużynFlashscore

16:56 Manchester City strzelił gola w ostatniej minucie, pokonując Wolves 2:1. Pomimo dominacji w meczu, zawodnicy Pepa Guardioli nie byli w stanie pokonać upartej drużyny Wilków, dopóki John Stones nie zdobył zwycięskiej bramki w doliczonym czasie gry. Więcej o meczu tutaj.

Wynik ten oznacza, że Liverpool musi pokonać Chelsea, aby odzyskać pierwsze miejsce - ten mecz już od 17:30.

Statystyki meczu Woverhampton - Manchester City
Statystyki meczu Woverhampton - Manchester CityOpta

16:01 Real Mallorca kontynuuje świetny początek nowego sezonu LaLiga, pokonując Rayo 1:0. Vallecano przegrało pięć z ostatnich sześciu spotkań, tym razem jedyną bramkę w 75. minucie zdobył Vedat Muriqi.

Statystyki meczu Real Mallorca - Rayo Vallecano
Statystyki meczu Real Mallorca - Rayo VallecanoOpta

15:37 Alban Lafont grał w młodzieżowych reprezentacjach Francji, ale nigdy nie wystąpił w kadrze A. Jak donosi francuski dziennik Ouest-France, niewykluczone, że 25-letni bramkarz nie będzie czekał na kolejną szansę i zdecyduje się reprezentować Burkina Faso, gdzie się urodził.

15:05 Pierwszy i jak dotąd jedyny nastolatek, który zaliczył 25 występów w wyjściowym składzie w meczu ligowym pod wodzą Pepa Guardioli? Rico Lewis. Hiszpański strateg posłał 19-letniego obrońcę do gry przeciwko Wolves.

14:31 Sytuacja Śląska Wrocław wciąż jest nieciekawa. W pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy drużyna Jacka Magiery zdobyła jedynie punkt z GKS-em Katowice i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Więcej o spotkaniu.

Ostatnie wyniki Śląska Wrocław
Ostatnie wyniki Śląska WrocławFlashscore

14:29 Napoli Antonio Conte umocniło swoją pozycję na szczycie Serie A po wymęczonym zwycięstwie 1:0 nad Empoli. Decydujący moment nastąpił w 63. minucie, kiedy Khvicha Kvaratskhelia wykorzystał rzut karny i strzelił swojego czwartego ligowego gola w tym sezonie, zdobywając kluczowe trzy punkty dla drużyny gości. To był jedyne celne uderzenie Azzurrich w meczu.

Statystyki meczu Empoli - Napoli
Statystyki meczu Empoli - NapoliFlashscore

13:23 Napoli rozpoczyna mecz Serie A z Empoli tuż po południu, a Luciano Spalletti, trener reprezentacji Włoch, obserwuje je z trybun. Dziennikarz Nicoló Schira zamieścił jego zdjęcie ze Stadio comunale Carlo Castellani na portalu społecznościowym X. 57-letni strateg podobno przygląda się szczególnie Sebastianowi Esposito i Jacopo Fazziniemu, dwóm zawodnikom drużyny gospodarzy, którzy wkrótce mogą otrzymać o powołanie do kadry narodowej.

13:14 Dni Paula Pogby w Juventusie są policzone? Dyrektor Cristian Giuntoli sugeruje jasno, że klub chce rozwiązać kontrakt z pomocnikiem. Więcej informacji tutaj.

12:03 Roberto Mancini zostanie zwolniony z funkcji trenera Arabii Saudyjskiej, według kilku różnych źródeł, które mają zostać potwierdzone najpóźniej w poniedziałek. Włoski trener objął stery w sierpniu ubiegłego roku i wszystko wskazuje na to, że zostanie zwolniony z powodu niepowodzenia drużyny w drugim etapie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2026 r. Ostatnim razem jego zespół tylko zremisował z Bahrajnem (0:0) u siebie. Mancini pokłócił się także z kibicami po końcowym gwizdku, nastawiając lokalną federację przeciwko niemu.

11:52 Neymar może rozpocząć mecz Al Hilal w poniedziałkowym meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów z Al Ain po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Saudyjski klub ogłosił w niedzielę, że najdroższy piłkarz w historii będzie częścią drużyny. Decyzja w sprawie jego startu nie została jeszcze podjęta. "Wiem, że jesteście niecierpliwi, ja też. I wrócę 21 października" - powiedział Neymar w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych.

11:44 Bordeaux próbuje znaleźć drogę powrotną na szczyt po bankructwie i spadku do czwartej ligi francuskiej, a jedną z ich największych broni jest angielska armata Andy Carroll. Zdobył on już pięć bramek w trzech meczach, ostatnio rozstrzygając mecz z Avranches w sobotę jednym golem.

11:31 Brighton wygrywa z Newcastle, a jedyną bramkę spotkania zdobył Danny Welbeck. Były napastnik Manchesteru United ma już udział przy 100 golach w Premier League - 72 z nich zdobył sam, a przy 28 asystowali mu koledzy z drużyny.

11:29 Andreasa Hanche-Olsena czeka przymusowe zwolnienie z gry po tym, jak niemiecki obrońca Mainz złamał prawy mały palec u nogi i będzie wyłączony z gry przez kilka tygodni.

11:23 Álex Remiro przejdzie w niedzielę szczegółowe badania. Bramkarz Realu Sociedad zakończył sobotnią porażkę 0:1 z Gironą z kontuzją kolana.

11:15 Juventus pokonał Lazio 1:0, zachowując czyste konto po raz siódmy w lidze włoskiej w tym sezonie. Klub z Turynu stracił tylko jedną bramkę w ośmiu pierwszych meczach i nigdy nie miał tak solidnego startu defensywnego w Serie A.

11:01 Piłka nożna, spać nie można! Hat-trick Messiego w dwanaście minut, asysta Świderskiego - oto, co działo się w MLS minionej nocy.

Sobota, 19 października

22:55 PSG wygrał ze Strasbourgiem 4:2 i powrócił na szczyt Ligue 1. Gole dla paryskiej drużyny zdobyli Asensio, Barcola oraz Kang-In Lee, a autorem pierwszego trafienia był 18-letni Senny Mayulu.

22:51 Real Madryt pokonał Celtę Vigo 2:1, choć zwycięstwo nie przyszło Królewskim łatwo. Wynik spotkania fantastycznym strzałem z dystansu otworzył Kylian Mbappe, a drugą bramkę zdobył Vinicius, wykorzystując doskonałe podanie Modricia

Chorwacki pomocnik wszedł na boisko dopiero w 63. minucie i w wieku 39 lat i 40 dni stał się najstarszym zawodnikiem, który wystąpił w barwach Królewskich. Wyprzedził tym samym Ferenca Puskása, który ostatni raz zagrał dla Realu 8 maja 1966 roku w meczu pucharowym przeciwko Betisowi w wieku 39 lat i 36 dni.

22:41 Późny gol samobójczy dał Juventusowi Thiago Motty bezcenne zwycięstwo nad Lazio, dzięki czemu drużyna z Turynu awansowała na drugie miejsce w Serie A i ustępuje tylko liderowi Napoli pod względem różnicy bramek.

21:22 Renato Sanches dołączył do Benfiki latem, ale do tej pory rozegrał tylko dwa mecze dla klubu z Lizbony. Portugalski pomocnik był ograniczony przez kontuzję mięśnia uda, ale rozpoczął już treningi i może wrócić do składu za tydzień.

20:29 W Bundeslidze Bayern Monachium powrócił na szczyt dzięki dominującemu zwycięstwu 4:0 nad Stuttgartem, a hat-trickiem popisał się Harry Kane.

20:23 Wielki cios dla nadziei Arsenalu na tytuł, ponieważ ich świetny początek sezonu bez porażki dobiega końca. Bournemouth wykorzystało osłabienie Kanonierów i wygrało 2:0.

Statystyki meczu Arsenal - Bournemouth
Statystyki meczu Arsenal - BournemouthOpta

20:05 AC Milan ostatecznie pokonał Udinese i kontynuuje swój marsz w górę tabeli Serie A, mimo że już w pierwszej połowie grał w dziesiątkę, a gościom anulowano dwie bramki!

20:01 Wygląda na to, że Kylian Mbappe poradził sobie z urazem, który wykluczył go ze spotkań reprezentacji. Francuz znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Celtą Vigo!

19:54 AC Milan prowadzi z Udinese, ale Tammy Abraham nie będzie miał dobrych wspomnień z tego meczu. Napastnik pojawił się na boisku po zmianie stron i po pięciu minutach zmuszony był do zmiany, gdyż doznał kontuzji prawego barku.

19:47 Jakub Kiwior nie znalazł się wyjściowym składzie Arsenalu na mecz z Bournemouth, ale na boisku pojawił się już w 37. minucie. Mikel Arteta musiał bowiem dokonać zmian, gdyż chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał William Saliba.

19:35 Bayern Monachium podejmie Stuttgart w ostatnim sobotnim meczu siódmej kolejki Bundesligi, a w składzie nie zabraknie Joshuy Kimmicha. Dla niemieckiego pomocnika będzie to 400. występ w koszulce bawarskiego klubu.

19:25 Przemysław Frankowski potężnym uderzeniem sprzed pola karnego otwiera wynik spotkania z St. Etienne!

19:24 Gole Vitora Roque i Chimy'ego Ávili zakończyły passę Osasuny bez porażki w LaLidze w tym sezonie na Estadio El Sadar i zapewniły Realowi Betis wygraną 2:1. Co więcej, Betis zbliżył się do swoich sobotnich rywali na odległość jednego punktu.

18:45 W siódmej kolejce Bundesligi Bayern mierzy się ze Stuttgartem, ale Aleksandar Pavlović przebywał na boisku tylko przez chwilę. Pomocnik został zmieniony po ośmiu minutach, a powodem była kontuzja barku.

18:09 Alejandro Garnacho odwrócił losy spotkania, zdobywając 20. bramkę dla Czerwonych Diabłów w meczu z Brentford. Podopieczni Erika ten Haga wywalczyli o wygraną po tym, jak nie zaznali smaku zwycięstwa w pięciu meczach z rzędu w całych rozgrywkach.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

17:23 Bayer Leverkusen zapewnił sobie ważne zwycięstwo w Bundeslidze, a Victor Boniface zrehabilitował się za spudłowanie rzutu karnego w pierwszej połowie, strzelając zwycięską bramkę przeciwko Eintrachtowi Frankfurt.

17:15 Premier League jest pełna produktywnych pomocników, a kolejnym z nich jest 24-letni Dwight McNeil. Skrzydłowy Evertonu przyczynił się do zdobycia gola lub asysty przy sześciu z dziewięciu bramek, które drużyna Liverpoolu zdobyła do tej pory w tym sezonie w angielskiej ekstraklasie.

17:05 Dani Parejo zaliczy jutro swój 500. występ w hiszpańskiej ekstraklasie. Doświadczony pomocnik zagra dla Villarrealu, który o 18:30 podejmie Getafe.

17:03 Omar Marmoush zdobywa szóstego gola z rzędu w Bundeslidze, co w barwach Eintrachtu Frankfurt wcześniej udało się tylko Anthony'emu Yeboahowi (7 w 1993 r.) i Berndowi Hölzenbeinowi (6 w 1977 r.).

16:58 Tottenham jest niekoronowanym królem odrabiania strat na własnym stadionie. Od początku ubiegłego sezonu Spurs wygrali w ten sposób osiem meczów, dwa razy więcej niż ich najbliżsi rywale.

16:51 Za nami dopiero pierwszy sobotni mecz PKO BP Ekstraklasy, a już zobaczyliśmy aż 7 goli. Co działo się meczu Motoru z Widzewem?

15:58 Athletic Bilbao wspiął się na czwarte miejsce w LaLiga po pewnej wygranej Espanyolem 4:1. Dwa gole zdobył Inaki Williams, zostając naszym graczem meczu.

15:50 Inter Mediolan zagra jutro z AS Romą, ale Kristjan Asllani zostanie w domu - pomocnik ma kontuzję kolana i nie weźmie udziału w niedzielnym meczu. My oczywiście liczymy na pojedynek Piotra Zielińskiego i z Nicolą Zalewskim.

15:35 Szaleństwo w wykonaniu Mohammeda Kudusa. Pomocnik otworzył wynik meczu z Tottenhamem, ale później zupełnie stracił rozum, wymierzając ciosy rywalom. Więcej o spotkaniu tutaj.

15:18 Dawid Kownacki zdobył bramkę w meczu z Regensburg, a jego Fortuna Düsseldorf wygrała 3:0 i powiększyła przewagę na czele 2. Bundesligi.

15:04 Lewy Ball x Tek Ball, a może LaLiga Laga? Żarty na bok, hiszpańskie media donosiły, że Wojciech Szczęsny może zadebiutować już w niedzielnym meczu z Sevillą, ale Hansi Flick podjął inną decyzję. Więcej informacji tutaj.

14:42 Liverpool szuka talentów w Belgradzie. Według doniesień The Reds, podobnie jak Borussia Dortmund, obserwują 17-letniego serbskiego pomocnika Andriję Maksimovicia.

14:28 Raphaël Varane będzie jednak pracował w Como. Francuski obrońca podpisał latem kontrakt z włoskim klubem, ale z powodu problemów zdrowotnych miesiąc temu zakończył profesjonalną karierę, jednak beniaminek Serie A zatrudnił go teraz jako członka zarządu.

14:08 Gavi może zaliczyć swój pierwszy występ w nowym roku. Jest w pełni sił i powinien rozpocząć mecz z Sevillą lub z Bayernem.

13:48 Rubén Amorim był w przeszłości często wymieniany jako potencjalny następca Jürgena Kloppa, ale zamiast do Liverpoolu może trafić do jego głównego rywala. Menedżerem Sportingu zainteresowany jest Manchester United i chciałby aktywować klauzulę wykupu w przyszłym roku. Sytuację monitoruje również Manchester City, który mógłby pozyskać Amorima w przypadku odejścia Pepa Guardioli.

13:35 Wszystko wskazuje na to, że do formy wraca także Patryk Klimala. Polak poprowadził Sydney FC do zwycięstwa w derbach miasta, psując jednocześnie debiut Juana Maty. Więcej o wyczynach napastnika tutaj.

13:15 Matty Cash cieszy się z ostatnich wyników Aston Villi i powrotu do formy. Reprezentant Polski zapowiada walkę o zwycięstwo w meczu z Fulham i chwali trenera Unaia Emery'ego.

"Jedziemy tam pełni wiary w siebie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przygotować się do wygranej i pojechać i cieszyć się nią"

Obrońca niedawno wyleczył kontuzję ścięgna udowego i przyznał, że wspaniale jest znów wyjść na boisko.

"Oczywiście, że świetnie jest wrócić. Irytujące, że naciągnąłem ścięgno udowe na początku (w sezonie), ale teraz czuję się dobrze".

"Trenowałem tylko kilka dni przed meczem z Man Utd, więc dobrze było zagrać, dobrze było wrócić na boisko i trzymam kciuki, żebym utrzymał formę i kontynuował grę".

"Dla mnie osobiście samo wyjście na boisko i granie w piłkę nożną to coś, co lubię i co chcę robić. A skoro chłopaki nadal są w dobrej formie, zawsze dobrze jest wrócić, kiedy wszyscy są pełni wiary w siebie".

12:51 Gdy w sobotni wieczór Real Madryt podejmie Vigo, Carlo Ancelotti zasiądzie na rezerwowych po raz 200. z rzędu w rozgrywkach LaLiga. Do tej pory udało mu się zwyciężyć w 142 spotkaniach i dwukrotnie cieszył się z ligowego tytułu.

12:43 Chociaż Real Madryt jest głównym faworytem do przejęcia Trenta Alexandra-Arnolda, Liverpool musi być również zaniepokojony zakusami innych drużyn. Do walki o angielskiego obrońcę lub pomocnika zamierzają także włączyć się Barcelona i Bayern Monachium.

12:31 Kylian Mbappé zdenerwował kibiców we Francji, gdy opuścił spotkanie drużyny narodowej z powodu rzekomej kontuzji i zamiast tego udał się do Sztokholmu. Fakt, że napastnik Realu Madryt pojawił się w nominacji na mecz z Celtą Vigo, teraz pogłębia spekulacje na temat braku wspomnianych problemów zdrowotnych.