Futbol Flash: Gole Bogusza, Kowalczyka i Kownackiego, setny mecz Lewandowskiego

Futbol Flash: Piątek w domach beniaminków, czy Borussia wreszcie zachwyci?
Futbol Flash: Piątek w domach beniaminków, czy Borussia wreszcie zachwyci?FC Barcelona / Flashscore
Jak weekend, to futbol! Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do rozgrywek ligowych, a wraz z nimi do weekendowego Futbol Flasha. Znajdziesz tutaj najważniejsze informacje o kluczowych meczach, polskich zawodnikach i najlepszych ligach.

Niedziela, 15 września

23:25 Wszystkich kibiców piłkarskich, zwłaszcza tych mających komfort oglądania z boku tragicznych skutków powodzi, gorąco zachęcamy do wsparcia ofiar. Można dorzucić się do publicznie prowadzonej i zweryfikowanej zbiórki Fundacji Siepomagajak to zrobił prezes PZPN. Można także sprawdzić w swojej lokalnej społeczności możliwości udzielenia pomocy rzeczowej. Bądźmy razem!

23:20 Choć w wielu polskich domach myśli są daleko od futbolu, Futbol Flasha kończymy pozytywnym akcentem. Tak Robert Lewandowski został dziś uhonorowany w szatni Barcelony po rozegraniu setnego meczu.

23:07 Atletico Madryt wygrywa 3:0 z Valencią i zrównuje się punktami z Realem oraz Villarrealem, zajmując aktualnie trzeci stopień podium w Hiszpanii. Gole strzelali Gallagher, Griezmann i Alvarez.

23:03 RC Lens remisuje bezbramkowo z Olympique Lyonnais. Nikt nie będzie do końca zadowolony po tym występie, ale cieszy nas pełne 90 minut Przemysława Frankowskiego w barwach gospodarzy. Jego bilans to trzy wygrane pojedynki, 39 celnych podań, z czego jedno prowadzące do strzału na bramkę.

Składy i noty za mecz Lens - Lyon
Składy i noty za mecz Lens - LyonFlashscore

22:59 Inter rozczarował na wyjeździe do pobliskiej Monzy, remisując 1:1, w dodatku ratując punkt w 88. minucie. A jak wypada 40 minut spędzone na boisku przez Piotra Zielińskiego? Całkiem nieźle, Polak zapracował na solidną notę 7,3, a oto wybrane jego liczby:

Piotr Zieliński - debiut w Interze w liczbach
Piotr Zieliński - debiut w Interze w liczbachOpta by Stats Perform / AFP

22:12 Doczekał się! W 56. minucie meczu Monza - Inter na Stadio Brianteo Piotr Zieliński zadebiutował w Serie A jako zawodnik Interu Mediolan. 30-latek wszedł na boisko za Henricha Mychitariana.

21:55 Conor Gallagher ma już pierwszego gola w barwach Atletico Madryt. 24-letni Anglik wykorzystał świetne podanie od Rodgrigo de Paula, dając Colchoneros prowadzenie do przerwy. Drugą połowę meczu Atletico - Valencia warto śledzić z Flashscore!

21:27 Tomasz Kędziora i Bartłomiej Drągowski mogą podać sobie ręce – ich drużyny broniły się na tyle dobrze i atakowały na tyle nieskutecznie, że w starciu PAOK – Panathinaikos nie padła żadna bramka. Obaj zawodnicy rozegrali po 90 minut.

Składy i oceny za mecz PAOK - Panathinaikos
Składy i oceny za mecz PAOK - PanathinaikosFlashscore

20:03 Cagliari (dziś bez Mateusza Wieteski) nie zdołało obronić się przez Napoli. Azzurri pokazali to, czego oczekiwał od nich trener i kibice, wygrywając na Sardynii 4:0. Dominująca gra Kwaracchelii i skuteczność Lukaku w ofensywie – tak neapolitańczycy wygrali trzeci mecz z rzędu po rozczarowującym starcie sezonu.

Liczby meczu Cagliari - Napoli
Liczby meczu Cagliari - NapoliOpta by Stats Perform

19:38 Sroki wydziobały Wilkom komplet punktów. Wolverhampton Wanderers prowadzili od pierwszej połowy po golu Leminy, ale w końcówce Schar i Barnes przesądzili o zwycięstwie Newcastle United 2:1.

Wybrane statystyki meczu Wolves - Newcastle
Wybrane statystyki meczu Wolves - NewcastleOpta by Stats Perform

19:34 Arteta i Papszun mogą w niedzielę przybić sobie piątkę. Ich drużyny cierpiały solidarnie, ale wygrywając 1:0 na wyjeździe zapewniły sobie bezcenne punkty. W Warszawie Legia okazała się bezradna wobec skonsolidowanego Rakowa, który skupiał się na niskiej obronie, ale mógł też wygrać wyżej. Jedyną bramkę z Łazienkowskiej znajdziecie poniżej, a na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

18:55 Licznik Roberta Lewandowskiego bije, na szczęście nie tylko pod względem kolejnych występów. Dorobek Polaka w 100 meczach dla Blaugrany musi robić wrażenie. A my zachęcamy do śledzenia konta Flashscore na X!

18:28 O futsalu zwykle tu nie wspominamy, ale bez gratulacji się nie obejdzie! Polki pokonały Portugalki w finale Euro Beach Soccer League i oficjalnie nie ma na nie mocnych w Europie.

18:20 Barcelona nie tylko dowiozła prowadzenie do końca meczu, ale jeszcze je podwoiła. Dopiero w końcówce gospodarze zdobyli gola honorowego, z kolei zmiennik Roberta Lewandowskiego w niewiele ponad kwadrans zarobił czerwoną kartkę. Podsumowanie meczu znajdziecie tutaj.

Liczby meczu Girona - Barcelona
Liczby meczu Girona - BarcelonaOpta by Stats Perform

18:00 Kolejne niedzielne derby już za nami, tym razem stambulskie. Zaskoczenia nie było, Kasimpasa w sercu Stambułu przegrała z przyjezdnymi z Azji. Fenerbahce wywozi wygraną 2:0 i utrzymuje pozycję lidera (Galata ma jednak o mecz mniej rozegrany). Pełne 90 minut rozegrał Sebastian Szymański.

17:25 Już za pięć minut wyjdą na boisko piłkarze w niedzielnym hicie i ostatnim – przynajmniej w najbliższym czasie – meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Poniżej przedstawiamy składy na mecz Legia – Raków, który zapowiada się wyjątkowo ciekawie. A najszybsza relacja dostępna jest tutaj, na Flashscore!

Składy na mecz Legia - Raków
Składy na mecz Legia - RakówFlashscore

17:15 Robert Lewandowski kończy pierwszą połowę katalońskich derbów z asystą. Wprawdzie incydentalną, ale jakże skuteczną. Pierwszoplanową postacią okazał się Lamine Yamal, który już na przerwę zszedł z dwiema bramkami. Najszybsza relacja z drugiej połowy na Flashscore!

17:07 Najbardziej polski z niedzielnych meczów Serie A nie przyniósł wielkich emocji. Torino zremisowało 0:0 z Lecce. W wyjściowym składzie turyńczyków znalazł się Karol Linetty, który zakończył mecz po ponad godzinie. Od 20. minuty na boisku był również Sebastian Walukiewicz, wprowadzony w miejsce Vojvody, który musiał zejść. Filip Marchwiński z Lecce oglądał mecz z ławki.

17:03 Derby północnego Londynu za nami. Faworyzowany Arsenal nie zawiódł, choć padła tylko jedna bramka. Jej autorem został Gabriel Magalhaes, a Jakub Kiwior mecz oglądał z pozycji widza, choć przynajmniej w pierwszym rzędzie.

Wybrane statystyki meczu Tottenham - Arsenal
Wybrane statystyki meczu Tottenham - ArsenalOpta by Stats Perform

16:45 Korona Kielce nie tylko wpakowała dwa gole Zagłębiu Lubin i zapewniła sobie zwycięstwo. Ich rywale wrócą do Lubina ze sporym zmartwieniem, ponieważ meczu nie byli w stanie dokończyć Kajetan Szmyt i Dawid Kurminowski. Podsumowanie zwycięstwa kielczan znajdziecie tutaj.

16:06 Nie będzie meczu Śląska Wrocław ze Stalą Mielec. Spotkanie zostało przełożone z uwagi na dramatyczną sytuację na Dolnym Śląsku. Nowy termin nie został jeszcze wybrany, wszystkie bilety zachowują ważność, a osoby chcące zwrócić wejściówki będą mogły to zrobić.

15:50 Dawid Kownacki bohaterem meczu Fortuny Dusseldorf z Herthą Berlin. Do gola z pierwszej połowy dołożył jeszcze asystę w drugiej, mając udział przy wszystkich golach w meczu. To jego pierwsze trafienie ligowe od maja 2023 roku!

Składy i noty za mecz Hertha - Fortuna
Składy i noty za mecz Hertha - FortunaFlashscore

14:57 Tak wyglądają składy na Derby Północnego Londynu, które rozpoczynają się już za moment. Oczywiście mecz Tottenham - Arsenal możecie śledzić na Flashscore! Na ławce rezerwowych Kanonierów znajduje się Jakub Kiwior.

Składy na mecz Tottenham - Arsenal
Składy na mecz Tottenham - ArsenalFlashscore

14:37 Artem Dowbyk w końcu otwiera swoje konto bramkowe we włoskiej Serie A, ale jego AS Roma wraca z Genui tylko z punktem pomimo znacznej przewagi. Remis dla gospodarzy uratował pod koniec doliczonego czasu Koni De Winter. Trener Giallorossich nie musiał już tego oglądać, ponieważ został wyrzucony z czerwoną kartką z ławki. Na Stadio Luigi Ferraris 1:1, Nicola Zalewski mecz oglądał z domu.

Wybrane statystyki meczu Genoa - Roma
Wybrane statystyki meczu Genoa - RomaOpta by Stats Perform

14:20 Po pierwszym niedzielnym meczu Ekstraklasy najbardziej zapada w pamięć nieodgwizdany rzut karny z pierwszych minut. Później długo działo się niewiele, a po golach Mrozińskiego i Chrapka Piast Gliwice i Puszcza Niepołomice podzieliły się punktami z wynikiem 1:1.

13:50 Dawid Kownacki w ostatnim meczu miał asystę, a teraz rozpoczyna również strzelanie po powrocie do Fortuny Dusseldorf. Już w 13. minucie wyjazdowego meczu z Herthą Berlin dał prowadzenie swojej ekipie. Jak na ironię, dziś Kownacki gra przeciwko swojemu dawnemu koledze z ataku, Michałowi Karbownikowi.

13:00 Dzisiaj zapraszamy was do zapoznania się z historią Vladimira Weissa, który jest trenerem Slovana Bratysława. W jaki sposób doświadczony trener dążył do realizowania swojego marzenia, jakim było wprowadzenie zespołu ze Słowacji do Ligi Mistrzów? Lektura idealna na kilka dni przed startem fazy ligowej nowych rozgrywek Champions League.

12:21 Niedziela zapowiada się ciekawie w wielu ligach. Przed nami elektryzujące cały świat derby północnego Londynu (Tottenham – Arsenal, na żywo od 15:00), interkontynentalne - choć nie największe - derby Stambułu (Kasimpasa – Fenerbahce, na żywo od 16:00) oraz „derby” między dwiema najsilniejszymi drużynami Katalonii (Girona – Barcelona, na żywo od 16:15). A wszystko to niemal równocześnie. Dzięki Flashscore możesz śledzić wszystkie mecze naraz!

12:15 Już czas! W słoneczną niedzielę przed rosołem rozpoczynamy zmagania PKO BP Ekstraklasy. Oto składy, w jakich rozpoczynają mecz Piast Gliwice i Puszcza Niepołomice.

Składy na mecz Piast - Puszcza
Składy na mecz Piast - PuszczaFlashscore

11:50 Prezes Śląska Wrocław Patryk Załęczny przekazał, że aktualnie nie ma zagrożenia dla zaplanowanego na poniedziałek meczu przeciwko Stali Mielec. Jednak Wrocław pozostaje miastem zagrożonym powodzią, dlatego sytuacja jest stale monitorowana.

11:15 Z kolei efektowne trafienie Sebastiana Kowalczyka otoczonego wianuszkiem rywali można podziwiać tutaj:

11:13 Bramkę Mateusza Bogusza - jego 18. w sezonie (a 14. w MLS) otwierającą wynik derbów Los Angeles możecie zobaczyć tutaj:

11:06 Niedzielę zaczynamy od informacji ze Stanów Zjednoczonych. W tej kolejce MLS świetnie zaprezentowali się Polacy - do siatki trafiali Mateusz Bogusz i Sebastian Kowalczyk. Show skradł jednak Leo Messi, który wrócił do gry po dwóch miesiącach przerwy i strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę w wygranym meczu Interu Miami.

Sobota, 14 września

23:07 Gdyby kogoś przed snem męczyło pytanie, czy Angel Di Maria w wieku 36 lat wciąż to ma, to spieszymy donieść, że owszem, ma. Właśnie otworzył swoje konto w nowym sezonie ligi portugalskiej zdobywając gola na 4:1 w meczu Benfiki z Santa Clarą.

23:00 Paweł Bochniewicz pewnie wolałby, żebyśmy o tym nie pisali. Obrońca Heerenveen rozegrał pełne 90 minut podczas ostatniego sobotniego meczu Eredivisie, w którym jego drużyna poniosła katastrofalną porażkę 1:9 z AZ Alkmaar. Dla zwycięzców to rekordowa wygrana w historii, dla pokonanych rekord mniej chwalebny - najwyższa przegrana.

Wynik i strzelcy w meczu AZ Alkmaar - Heerenveen
Wynik i strzelcy w meczu AZ Alkmaar - HeerenveenFlashscore

22:57 Real Madryt lepszy od Realu Sociedad w San Sebastian. Królewscy pokonali Basków 2:0 dzięki dwóm rzutom karnym. Pierwszy wykonał Vinicius, do drugiego podszedł Kylian Mbappe.

22:55 Sobotni mecz PSG ze Stade Brestois zaczął się dość niespodziewanie, gdy od 28. minuty przyjezdni prowadzili po golu Romaina Del Castillo z rzutu karnego. Na przerwę obie drużyny schodziły już z remisem (Asensio asystował Dembele), ale decydujące momenty przyszły niewiele ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu, gdy w odstępie minuty (!) dwa kolejne gole dla Paryżan zdobywali Fabian Ruiz oraz ponownie Ousmane Dembele. PSG wygrywa 3:1 i kończy sobotę jako lider Ligue 1, mając cztery kolejne zwycięstwa od startu rozgrywek.

22:53 Aż 16 żółtych kartek pokazał sędzia Anthony Taylor w meczu Bournemouth – Chelsea. Przyjezdni wygrali ostatecznie 1:0 po tym, jak Evanilson nie wykorzystał rzutu karnego. Chociaż trzy z napomnień Taylora powędrowały do osób poza boiskiem, to i tak ustanowił rekord Premier League.

22:43 Mniej niż pół godziny potrzebowali piłkarze AC Milan, by zdobyć cztery gole w meczu z Venezią na San Siro. Ich kibice pewnie liczyli na więcej, ale przez kolejną godzinę więcej bramek nie wpadło. Nawet czerwona kartka dla zawodnika rywali nie pomogła. Wciąż, wygrana 4:0 po piorunującym starcie zostawia całkiem niezłe wrażenie!

22:22 Polacy bohaterami Bredy! Nie, to nie odniesienie do historii z czasów II wojny światowej, to podsumowanie sobotniego wieczoru. Choć NAC Breda mecz z Fortuną Sittard kończyła w 10, to zwycięsko. Odpowiadali za to Daniel Bielica w bramce i Kacper Kostorz w roli jokera. Napastnik zdobył decydującego gola na pięć minut przed końcem i tym samym otworzył swoje konto w Eredivisie.

22:16 Lech był faworytem w sobotnim hicie przy Bułgarskiej, ale takiego pogromu na mistrzach Polski chyba nikt się nie spodziewał! Jagiellonia dała się zdominować bardzo szybko, a czerwona kartka Diegueza przypieczętowała jej los już w pierwszej połowie. Kolejorz bezlitośnie strzelał do końca i wynik 5:0 wcale nie jest najwyższym, jaki mógł paść w skrajnie jednostronnym spotkaniu. Podsumowanie znajdziecie tutaj.

21:38 Nieciecza rozpędza się w marszu powrotnym do Ekstraklasy. Droga wprawdzie jeszcze długa, ale kolejny krok wykonany. Dziś w Rzeszowie Słonie wygrały ze Stalą po bardzo dobrym fragmencie w pierwszej połowie, gdy w kilka minut Zapolnik i Fassbender zdobyli po bramce. Stal zdołała złapać kontakt w końcówce, na wyrównanie brakło czasu i Bruk-Bet Termalica wygrywa 2:1

Sytuacja na szczycie tabeli Betclic 1 Ligi
Sytuacja na szczycie tabeli Betclic 1 LigiFlashscore

21:05 Nie zawsze można być głównym bohaterem. Dziś Krzysztof Piątek rozegrał pełne 90 minut w barwach Basaksehiru, ale nie był jego gwiazdą. Po niemal całym meczu bicia głową w mur to wprowadzony na ostatnie 5 minut Leonardo Duarte zdobył zwycięskiego gola. Basaksehir wygrywa 1:0 w Bodrum i wchodzi na podium Super Lig.

Składy i oceny za mecz Bodrumspor - Basaksehir
Składy i oceny za mecz Bodrumspor - BasaksehirFlashscore

20:35 Jeśli Everton prowadzi 2:0, to przegra 2:3 – to boleśnie przewidywalny scenariusz w obecnym sezonie, w którym The Toffees nie są w stanie utrzymać przewagi. Tak było również dziś na Villa Park, gdy przyjezdni nieoczekiwanie prowadzili dwiema bramkami, by roztrwonić przewagę i wyjechać do domu z niczym. Po dublecie Watkinsa i trzecim trafieniu Durana gospodarze wygrali 3:2.

Wybrane statystyki meczu Aston VIlla - Everton
Wybrane statystyki meczu Aston VIlla - EvertonOpta by Stats Perform

20:13 Tymoteusz Puchacz zastąpił najsłabszego na boisku Dominika Javorceka i pokazał swoją wartość. Wprawdzie Holstein Kiel po 45 minutach przegrywało już 0:4, ale w końcówce Polak pomógł zmniejszyć niesmak po porażce, asystując przy golu Armina Gigovicia. To jego pierwsza asysta w barwach beniaminka.

20:10 Michał Skóraś dostał dziś niewiele ponad 30 minut na boisku w Kortrijk, ale to nie był jego wielki występ. Zdecydowanie lepiej pokazał się kolega Chemsdine Talbi, który tuż po wejściu zdobył gola i uspokoił końcówkę. Club Brugge wygrywa na wyjeździe 3:0.

19:57 Stara Dama może stracić tron włoskiej Serie A jeszcze w ten weekend. Juventus wprawdzie pozostaje niepokonany, ale dziś tylko zremisował w Toskanii z Empoli 0:0 po meczu, który nie rozpieszczał kibiców atrakcyjną grą.

19:54 Za nami "nowy duński klasyk" między FC Midtjylland i FC Kopenhagą. Poprzedni mistrzowie Danii objęli prowadzenie w pierwszej połowie, ale aktualni mistrzowie odrobili stratę i wygrali 2:1 w drugiej części. Najważniejszą informacją z polskiego punktu widzenia jest fakt, że Adam Buksa nie znalazł się w kadrze meczowej.

19:26 Cracovia nie chciała grać dziś z Pogonią, ale przyjezdnym bardzo zależało. Okoliczności meczu pewnie przejdą do historii (niedziałające systemy, wtargnięcie tysięcy kibiców, brak ochrony, itd.), a mimo to przy Kałuży panuje obecnie radość. Pasy pokonują Portowców 2:1!

19:16 Polonia Warszawa nie do poznania! Trzecie z rzędu zwycięstwo – tym razem 3:0 nad Odrą Wodzisław – do tego tylko jeden stracony gol i z zespołu dna tabeli już są w jej środku. Warto będzie obserwować Czarne Koszule w kolejnych tygodniach.

18:21 Solidarność czołowych polskich bramkarzy? Jeden po drugim po dwa stracone gole notują w sobotę Łukasz Skorupski, Kamil Grabara, a teraz także Marcin Bułka. Jego OGC Nice przegrywa na wyjeździe z Olympique Marseille 0:2. Mecz możesz śledzić na Flashscore!

18:12 Liverpool napisał dziś historię, ale kompetnie nie taką, jakiej chcieliby na Anfield. Po raz pierwszy od 1969 roku The Reds przegrali u siebie z Nottingham Forest. Jedynego gola zdobył na niecałe 20 minut przed końcem Callum Hudson-Odoi. Arne Slot trochę się nasłucha... na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj!

18:08 Szedł po trzeci hat-trick z rzędu, ale nie doszedł. Erling Haaland dziś zdobył "tylko" dwa gole w Premier League, co wystarczyło do zwycięstwa City nad Brentford 2:1. Dorobek 9 goli w 4 meczach i tak jest astronomiczny! Nikt w historii Premier League nie strzelił tak wielu goli tak szybko.

17:56 Ekipa mistrzów Niemiec wróciła na właściwe tory. Dziś na wyjeździe podopieczni Xabiego Alonso pokonali Hoffenheim 4:1 po dublecie i asyście Victora Boniface’a. Skrót meczu można obejrzeć tutaj:

17:38 Dobra wiadomość: Kamil Grabara i Jakub Kamiński w podstawowym składzie VfL Wolfsburg. A zła? No cóż, sam mecz. Wilki przegrały u siebie 1:2 z Eintrachtem, dlatego o wysokich notach nie może być mowy.

Składy i noty za mecz Wolfsburg - Eintracht
Składy i noty za mecz Wolfsburg - EintrachtFlashscore

17:30 Miało nie być meczu, później miało nie bhyć na nim kibiców, ale w ostatniej chwili parę tysięcy weszło na trybuny. Cracovia gra z Pogonią Szczecin, zapraszamy na relację!

17:07 Łukasz Skorupski nie będzie dobrze wspominał sobotniego meczu z Como. Beniaminek Serie A co prawda nie poradził sobie z Bologną, remisując 2:2, ale Polak stracił dwa gole. Pierwszy raz Skorupski przepuścił piłkę pechowo już po kilku minutach, gdy samobójcze trafienie zanotował Casale. Drugi gol musi robić wrażenie, Patrick Cutrone idealnie przymierzył w 53. minucie. Najlepszego nastroju nie będzie też miał Kacper Urbański, który w tym sezonie pozostaje z zaledwie dziewięcioma minutami na boisku – dziś mecz oglądał z ławki.

16:46 Lechia Gdańsk wygrywa pierwszy raz u siebie, pierwszy raz też nie straciła gola. Ale po meczu z Radomiakiem najgłośniej komentowana będzie pewnie sytuacja, w jakiej doszło do strzelenia bramki. Świetnym strzałem bramkarza pokonał Maksym Chłań, ale ułamki sekund wcześniej sędzia Damian Sylwestrzak odgwizdał... karnego dla Lechii. Gola zdobył więc moment później Camilo Mena. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

16:15 Cracovia wciąż tego nie potwierdziła, ale Pogoń już jest na stadionie. Portowcy dopięli swego i mecz w Krakowie jednak się odbędzie. Pogoda pomogła - przestało padać i woda zeszła z boiska.

15:47 Manchester United na otwarcie 4. kolejki Premier League pewnie wygrał na wyjeździe z Southampton 3:0. Całe spotkanie w barwach Świętych rozegrał Jan Bednarek, ale Polaka nie można obarczyć większą winą przy żadnej z bramek. Gole dla Czerwonych Diabłów strzelali Matthijs De Ligt, Marcus Rashford i Alejandro Garnacho.

Statystyki z meczu Southampton - Manchester United
Statystyki z meczu Southampton - Manchester UnitedOpta

15:17 Pierwszy mecz w podstawowym składzie i od razu asysta. Tak Bartłomiej Wdowik wita się z kibicami Hannoveru 96 w 2. Bundeslidze. Dziś zanotował kluczowe podanie przy golu Maxa Christiansena na wagę prowadzenia. Gospodarze wygrali 3:1.

14:45 Sobotę z Ekstraklasą czas zacząć! Oto składy i zgłoszone ustawienia Lechii Gdańsk i Radomiaka. Najszybsza relacja z meczu na Flashscore!

Składy na mecz Lechia - Radomiak
Składy na mecz Lechia - RadomiakFlashscore

14:16 Pierwszy mecz Urawa Red Diamonds po powrocie Macieja Skorży wygrany. Dziś Czerwoni na wyjeździe zdołali zgarnąć komplet punktów kosztem Gamby Osaka, zwyciężając 1:0 po golu Takahiro Sekine. Po 28 rozegranych meczach Reds zbliżają się do czołówki kosztem wyżej notowanego zespołu.

13:00 Sobota z polską PKO BP Ekstraklasą zapowiada się wyjątkowo smakowicie. Na przystawkę Lechia Gdańsk i Radomiak (o 14:45) spróbują odskoczyć od dolnych rejonów tabeli. Cracovia ma za zadanie udowodnić, że powalczy o czołówkę, ale rywalem będzie zdeterminowana Pogoń Szczecin (17:30). Tu jednak trzeba dodać, że mecz jest zagrożony. Opady w Krakowie wprawdzie zelżały, jednak nowa murawa i część zaplecza stadionu są zalane. I wreszcie danie główne: lider tabeli kontra mistrz Polski, czyli Lech – Jagiellonia w Poznaniu już o 20:15! Najszybsza relacja z każdego z tych meczów? Oczywiście na Flashscore!

12:50 Nie zgodził się na transfer do PSV Eindhoven, Napoli ani Galatasaray. Nicola Zalewski nie przedłużył też umowy z Romą na proponowanych mu warunkach. Daniele De Rossi przyznaje, że nie widział potrzeby trzymania Polaka w składzie, ale decyzja o jego odsunięciu od kadry nie należała do niego.

Daniele de Rossi o sytuacji Nicoli Zalewskiego
Daniele de Rossi o sytuacji Nicoli ZalewskiegoOpta by Stats Perform / AFP

12:00 W Krakowie właśnie miał się rozpocząć mecz Wieczystej Kraków z GKS Jastrzębie. Spotkanie odwołano jednak z powodu obfitych opadów deszczu. To nie koniec tego rodzaju wiadomości, należy spodziewać się kolejnych odwołań - murawy nie nadążają z odprowadzaniem wody, a prognozy nie są optymistyczne. Nowy termin trzeba znaleźć również dla meczu Korony II z Siarką Tarnobrzeg.

11:43 W ten weekend w naszym cyklu FlashFocus skupiamy się na niemieckim Hamburgu. Tamtejszy zespół od kilku lat jest blisko awansu do pierwszej Bundesligi, ale zawsze na koniec sezonu obniża formę i ostatecznie misja ta się nie udaje. Dlaczego w tym roku może być inaczej? Sprawdźcie!

11:21 Superkomputer Opta przeprowadził 10 tysięcy symulacji tego sezonu Ligi Mistrzów i na tej podstawie wybrał największych faworytów do triumfu w tych rozgrywkach w tym sezonie. Z analizy wynika, że największym faworytem do zwycięstwa jest Manchester City, która ma 25,3% szans na zwycięstwo. Drugi jest Real Madryt ze wskaźnikiem 18,2%, a trzeci Inter Mediolan - 10,7%.

10:20 Jeśli z wykonywaniem transferów w Fantasy Premier League czekacie do samego końca, podrzucamy wam kilka propozycji na zakup przed 4. kolejką. Przypominamy też, że na Flashscore co tydzień możecie przeczytać porady przed następną kolejką w grze. Deadline dziś o godzinie 12!

Piątek, 13 września

23:55 Cristiano Ronaldo niewątpliwie na uznanie zapracował - dziś w Arabii Saudyjskiej uczczono jego 900 bramek. Tyle że Al Nassr było o włos od blamażu w meczu ligowym z Al Ahli, remisując dopiero dzięki bramce samobójczej w doliczonym czasie.

23:01 Vitor Roque wysyła sygnał Legii Warszawa, że będzie na kogo uważać w Lidze Konferencji. Właśnie zdobył swojego pierwszego gola w barwach Realu Betis. Wprawdzie miał sporo szczęścia z dobitką, ale i umiejętności pokazał nie byle jakie! Na Estadio Benito Villamarin wygrana Betisu 2:0 z Leganes

22:37 W końcu efektowne zwycięstwo Borussii Dortmund. W meczu z niewygodneym Heidenheim udało się osiągnąć zwycięstwo 4:2. Dwa gole i asystę zainkasował Karim Adeyemi.

22:33 Piątek 13 był faktycznie pechowy dla Wisły Kraków. Biała Gwiazda tylko w pierwszej połowie oddała 22 strzały, a i tak skończyła mecz porażką 0:1 z Wartą Poznań po rzucie karnym. A może to nie pech? Przecież z ostatnich 10 ligowych meczów (wliczając zeszły sezon) krakowianie wygrali tylko jeden.

22:27 Pod koniec meczu piłka stawała już w miejscu, ale nie ustali piłkarze. Gdy GKS-owi Katowice nie udało się zdobyć trzeciego gola w końcówce, Widzew ukradł punkt po świetnym strzale rezerwowego. Łodzianie remisują 2:2 na Górnym Śląsku, a na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

22:23 W wielkich derbach Chorwacji doszło do zmiany na tronie tamtejszej ligi. Hajduk Split wygrywa na wyjeździe 1:0 z Dinamem Zagrzeb i zostaje nowym liderem Prvej HNL. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Marko Livaja.

20:03 Udane wejście w weekend zaliczyli gospodarze również w pierwszym meczu Betclic 1 Ligi. ŁKS Łódź pokonał Pogoń Siedlce 2:0 po tym, jak przyjezdni stracili jednego zawodnika przed przerwą, a następnie nie wykorzystali rzutu karnego.

19:57 Motor Lublin wygrywa przed własną publicznością po raz pierwszy od powrotu do Ekstraklasy. W tym kontekście nie będą się martwić, że było tylko 1:0, choć słupki Samuela Mraza na pewno pozostawiają niedosyt. A Górnik? Górnik Zabrze musi coś zmienić, to trzecia porażka z rzędu.

17:55 Piątek z piłką nożną czas zacząć! Gdzie? W Lublinie, dokąd przyjechał dziś 14-krotny mistrz Polski. Motor i Górnik mają sporo do udowodnienia, już za 5 minut rozpoczną ósmą kolejkę PKO BP Ekstraklasy, a składy są następujące: