Futbol Flash: Liverpool górą w derbach, Piątek z hat-trickiem, przełamanie Mbappe

Futbol Flash: Inter goni Juventus, czy Lech zostanie na tronie Ekstraklasy?
Futbol Flash: Inter goni Juventus, czy Lech zostanie na tronie Ekstraklasy?Ahmad Mora / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP / Flashscore
Za nami losowania europejskich pucharów, czas na ucztę na boiskach. Ostatni weekend sierpnia jest gorący nie tylko pod względem temperatury, oczy kibiców zwracają się na topowe ligi Europy… i Ekstraklasę. Najświeższe informacje z – i wokół – boisk znajdziesz w Futbol Flashu.

Niedziela, 1 września

23:07 Długo, długo kazał na tego gola czekać Kylian Mbappe. Ale jest, w 67. minucie Francuz przyjął piłkę od Valverde i otworzył wynik meczu z Betisem. To było jego pierwsze ligowe trafienie od zmiany klubu, a na niespełna kwadrans przed końcem spotkania wykorzystanym rzutem karnym zainkasował dublet. Wynik nie zmienił się do końca meczu, dlatego Francuz został - zgodnie z przewidywaniami - gwiazdą wieczoru.

22:48 To miał być włoski klasyk, w dodatku o bardzo wysokiej stawce. Wygrana Juventusu przywróciłaby im szczyt tabeli Serie A. Wygrana Romy byłaby przełamaniem zespołu, który miał tylko punkt na koncie po dwóch kolejkach. Skończyło się bez goli i z podziałem punktów, wskutek czego Inter pozostaje liderem, a Roma wisi nad strefą spadkową. Nicola Zalewski wszedł z ławki w 62. minucie gry.

Wybrane statystyki meczu Juventus - Roma na Allianz Stadium
Wybrane statystyki meczu Juventus - Roma na Allianz StadiumOpta by Stats Perform

22:44 Jak radzi sobie Paris Saint-Germain bez Kyliana Mbappe? Nie mogą narzekać, właśnie zakończyli trzeci zwycięski mecz, w którym bramki zdobywali Vitinha, Bercola i Kolo Muani, dzięki czemu PSG wygrało na wyjeździe z Lille 3:1. A jak radzi sobie Real Madryt z Mbappe na boisku? Polecamy śledzić drugą połowę meczu Real – Betis z Flashscore, by to sprawdzić.

Statystyki meczu Lille - PSG
Statystyki meczu Lille - PSGOpta by Stats Perform

22:33 Szymon Włodarczyk zaliczył debiut w barwach Salernitany. Odnotowujemy jego 5 minut na boisku z kronikarskiego obowiązku, trudno szczególnie chwalić zawodnika za taki epizod, w dodatku w meczu przegranym z Mantovą 0:1.

22:10 Zaczęło się piorunująco - od gola Afimico Pululu po 64 sekundach. Okazało się, że to był też koniec strzelania. I choć pozostał niedosyt, to wygrana 1:0 Jagiellonii Białystok z Widzewem oznacza cenne przełamanie mistrzów Polski po serii sześciu porażek z rzędu.

21:38 Czy Mariusz Stępiński śledził informacje o Krzysztofie Piątku i postanowił powtórzyć jego wyczyn? Nie przesądzamy, ale wspomnieć o występie 29-latka z Sieradza musimy. Piorunująca końcówka w wykonaniu Stępińskiego zapewniła Omonii Nikozja zwycięstwo, choć jeszcze w 84. minucie przegrywali z Nea Salamis 1:2. Wtedy właśnie napastnik wyrównał, a w 88. minucie miał na koncie dublet. Co ważniejsze, jego klub konto powiększył o trzy punkty dzięki wygranej 3:2. To już trzeci mecz w sezonie (choć pierwszy ligowy), w którym Stępiński okazał się najlepszym zawodnikiem Koniczynek. We wszystkich rozgrywkach zaliczył już sześć goli i asystę.

20:08 Krzysztof Piątek z hat-trickiem! Mecz Basaksehir – Antalyaspor zaczął się lepiej dla Jakuba Kałuzińskiego, który asystował przy golu dla swojej drużyny już w 4. minucie. Do przerwy Antalyaspor miał już przewagę 2:1 na tablicy wyników i trener Atan posłał w bój Piątka, który zaczął na ławce. W 64. minucie polski napastnik dał prowadzenie 3:2, a osiem minut później poprawił na 4:2! Dość? Nic z tych rzeczy, na dziewięć minut przed końcem miał już trzy gole na koncie i to on zapewnił stambulskiej drużynie wygraną 5:2. System Flashscore przyznał Polakowi notę 9,8, co niemal nigdy nie zdarza się zawodnikom rozgrywającym tylko jedną połowę meczu. Więcej o meczu i golach Piątka przeczytasz tutaj.

19:50 W Zabrzu padło pięć goli, w Warszawie już siedem, a w Szczecinie osiem. Strach myśleć, jak skończy się niedziela w Białymstoku, gdzie spotkają się Jagiellonia i Widzew, znane i ze strzelania, i tracenia bramek. Mecz Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź na żywo od 20:15.

19:38 Pogoń i Śląsk najwyraźniej wzięły sobie za cel przebicie poprzednich niedzielnych meczów i rozegrały nie mecz, a bitwę, w której z 21 strzałów oddanych przez obie ekipy aż osiem wpadło do siatki. Jasne, było bardzo wiele błędów, które taką skuteczność umożliwiły, ale widzowie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Portowcy wygrywają 5:3, a podsumowanie widowiska znajdziecie tutaj.

Wynik imponuje, a i mecz niczego sobie!
Wynik imponuje, a i mecz niczego sobie!Flashscore

19:06 Bramkarz Albert Posiadała miał piekielną niedzielę w norweskiej Eliteserien. Na wyjeździe przeciwko Rosenborgowi jego bramka była ostrzeliwana raz za razem i chociaż wpuścił dwa gole, a jego Molde przegrało 1:2 to zaliczył niesamowitą liczbę 14 udanych interwencji, czym wyśrubował sobie notę 9,4 pkt w systemie Flashscore. A przecież Posiadała dopiero co wybronił 10 na 10 strzałów w Europie!

Składy i noty za mecz Rosenborg - Molde
Składy i noty za mecz Rosenborg - MoldeFlashscore

19:01 Manchester United zdeklasowany w prestiżowym starciu z Liverpoolem. The Reds wygrali na Old Trafford 3:0 po koncercie Mohameda Salaha, który strzelił gola i zanotował dwie asysty. Fatalny występ zanotował Casemiro, który odpowiada za dwie stracone bramki, a Erik ten Hag ściągnął go z boiska w przerwie.

Statystyki meczu Manchesteru United z Liverpoolem
Statystyki meczu Manchesteru United z LiverpoolemOpta by StatsPerform

18:45 Harry Kane otwiera swoje konto bramkowe w Bundeslidze 24/25 z 11. metra, a Thomas Muller pieczętuje wygraną 2:0 Bayernu nad SC Freiburg. Więcej o tym meczu wkrótce!

17:03 Przemysław Frankowski wszedł z ławki w 65. minucie, ale odegrał kluczową rolę w walce RC Lens z AS Monaco. W doliczonym czasie gry Polak zachował zimną krew po ustawieniu piłki na wapnie i z rzutu karnego pokonał Philippa Kohna, zapewniając swojej drużynie remis 1:1 na bardzo trudnym terenie! To dla Polaka pierwszy ligowy gol w sezonie, ale drugi wliczając rozgrywki europejskie.

16:58 W Warszawie tyle bramek, że wczorajszą posuchę mamy już wynagrodzoną. Ambitny Motor Lublin zdobył dwie bramki, ale stracił więcej niż we wszystkich dotychczasowych meczach łącznie. W drugiej połowie Legia modelowo wyciągnęła wnioski z pierwszej i wygrywa 5:2. No, prawie modelowo, bo widocznego poniżej zagrania Pawła Wszołka obronić się nie da. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

16:34 W pierwszych niedzielnych meczach Premier League grały aż trzy kluby z Londynu i żaden nie wygrał. Chelsea tylko remisuje 1:1 w derbach z Crystal Palace, z kolei Tottenham przegrał 1:2 na St. James' Park z Newcastle. Na podsumowanie spotkań zapraszamy tutaj.

16:31 Wisła Kraków ponownie wpadła w tarapaty po zakończeniu europejskiej przygody. Biała Gwiazda w niedzielę zaczęła wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg od straty gola po rzucie rożnym w pierwszym kwadransie i spędziła całą resztę meczu na próbach odrobienia straty, zatrzymywana raz za razem przez niesamowitego Kozioła w bramce. Gdy licznik strzałów po stronie krakowian zbliżał się do 30, udało się impas przełamać – Angel Rodado w 83. minucie wykorzystał piłkę od Baeny. Nic więcej ugrać się nie udało, mecz skończył się remisem 1:1. Pozytywy? Po raz pierwszy od 26 kwietnia nikt nie skończył meczu z udziałem Wisły z czerwoną kartką.

Statystyki swoje, a wynik swoje, czyli Wisła Kraków znów gubi punkty
Statystyki swoje, a wynik swoje, czyli Wisła Kraków znów gubi punktyFlashscore

14:20 Działo się w Zabrzu, ale po raz drugi z rzędu Trójkolorowi nie potrafili dogonić rywali i przegrywają 2:3. Tym razem oznacza to pierwszą porażkę u siebie od kwietnia, a także pierwsze zwycięstwo Lechii Gdańsk po powrocie do PKO BP Ekstraklasy! Na podsumowanie spotkania zapraszamy tutaj.

14:03 Kolejka Betclic 1 Ligi jeszcze trwa, ale liderzy mogą już usiąść wygodnie z fotelu i czekać na kolejne wyniki. Termalica Nieciecza kompletnie zdominowała dziś ostatnią drużynę tabeli. Wygrana 3:0 ze Stalą Stalowa Wola oznacza, że nad drugą obecnie Wisłą Płock małopolski zespół ma już pięć punktów przewagi.

Sytuacja na szczycie Betclic 1 Ligi
Sytuacja na szczycie Betclic 1 LigiFlashscore

13:07 Miał opuścić Wieczne Miasto na rzecz "złotej klatki", ale Paulo Dybala ostentacyjnie zatrzymał transfer i jeszcze bardziej zjednał sobie kibiców. Gorzej poszło mu z księgowymi, bo wynagrodzenie Argentyńczyka bardzo boli AS Romę. O gwieździe tygodnia w Serie A przeczytacie w cotygodniowym FlashFocusie.

11:38 Zanim zaczniemy niedzielne emocje w Europie, sprawdźmy co słychać u Polaków grających w Stanach Zjednoczonych. Co prawda żaden z nich nie zdobył dziś bramki, ale grali chociażby Karol Świderski, Mateusz Bogusz, Bartosz Slisz, czy Dominik Marczuk, który zadebiutował w MLS w barwach Real Salt Lake. O tym jak im poszło przeczytasz tutaj

09:32 Niedzielę zaczynamy od tragicznych wieści z Turcji. Klub Adanaspor poinformował o śmierci Sola Bamby, który pracował tam jako jeden z trenerów. 39-latek stracił przytomność, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie nie udało się go uratować. Iworyjczyk w trakcie kariery piłkarskiej zagrał 46 razy dla swojej drużyny narodowej, a także miał 211 meczów w angielskiej Championship. Grał m.in. dla Leeds, Leicester oraz Cardiff City - to właśnie w walijskim klubie zagrał 28 meczów na poziomie Premier League.

Sobota, 31 sierpnia

23:29 Sobotnie rozgrywki kończymy w Lizbonie, gdzie byliśmy świadkami kolejnego zwycięstwa Sportingu. Nie byle jakiego, ponieważ gole Gyokeresa i Catamo dały wygraną 2:0 nad wiceliderami, FC Porto. Lizbońskie Lwy rozpoczęły sezon imponująco, w czterech meczach notując zwycięstwa i średnią aż czterech goli strzelonych.

Sporting na czele Ligi Portugal
Sporting na czele Ligi PortugalFlashscore

22:59 Olympique Marsylia znalazło się w bardzo komfortowej sytuacji w sobotnim meczu w Tuluzie, a decydowało o tym pierwsze pół godziny. Najpierw w ciągu minuty dwukrotnie gole strzelał Mason Greenwood (a asystował mu dwukrotnie Luis Henrique), a następnie Frank Magri wyleciał z boiska po czerwonej kartce. Henrique doczekał się swojego gola po przerwie i zanosiło się na jeszcze wyższą wygraną, tymczasem FC Toulouse w doliczonym czasie poprawiło nieco wynik i przegrało 1:3, tracąc szansę na miejsce w górnej części tabeli przed przerwą reprezentacyjną.

Składy i noty za mecz Toulouse - Marsylia
Składy i noty za mecz Toulouse - MarsyliaFlashscore

22:53 Parma sensacyjnie objęła prowadzenie nad Napoli i utrzymała je do końca regulaminowego czasu gry, pomimo gry w osłabieniu w ostatnim kwadransie. Doliczony czas przyniósł jednak wydarzenia, które pozwoliły Azzurrim uratować komplet punktów z beniaminkiem. Okazję wykorzystał najpierw Romelu Lukaku, a następnie Frank Anguissa dał prowadzenie neapolitańczykom w 97. minucie. Wynik 2:1 nie zmienił się już pomimo doliczenia ponad kwadransa.

22:42 Lazio odrobiło straty i prowadziło z Milanem, ale ostatecznie na Stadio Olimpico oglądaliśmy emocjonujący remis 2:2. Bramki dla rzymian zdobywali Castellanos i sprowadzony niedawno Boulaye Dia, z kolei dla Milanu debiutujący Strahinja Pavlović i Rafael Leao.

Liczby meczu Lazio - Milan
Liczby meczu Lazio - MilanOpta by Stats Perform

22:15 W tym meczu nie brakowało fajerwerków na trybunach, ale - na szczęście - również na boisku temperatura była wysoka. Radomiak przełamał koszmarną serię przeciwko Cracovii (oraz czarną passę czterech porażek z rzędu), wygrywając 2:1. Obie drużyny pokazały miły dla oka futbol, a wynik winduje Zielonych z dala od czerwonej strefy, Cracovię strącając z drugiego miejsca w Ekstraklasie.

21:51 Michał Karbownik otwiera swoje konto w 2. Bundeslidze. Polski pomocnik właśnie zaliczył asystę przy wyrównującym golu w Kaiserslautern. Trwa druga połowa meczu 1. FCK - Hertha Berlin.

21:37 Wyjątkowo dużo emocji i aż pięć bramek oglądali kibice w Chorzowie. Przede wszystkim jednak Ruch Chorzów przerwał fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa i pokonał Górnika Łęczna 3:2. Kibice Niebieskich odetchnęli z ulgą, a zwłaszcza jeden - debiutujący w roli trenera Dawid Szulczek.

20:45 Nie mamy już Polaka w składzie Napoli, a mimo to dziś na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu na murawę wyszedł polski piłkarz. To 19-letni Mateusz Kowalski debiutuje w Serie A, od pierwszej minuty reprezentując Parmę. Najszybszą relację z meczu oferuje oczywiście Flashscore.

20:38 Seria Bayeru Leverkusen bez porażki? W tym sezonie Bundesligi nie udało się jej zbudować. Już w 2. kolejce rozgrywek podopieczni Xaviego Alonso ulegli u siebie RB Lipsk, choć do przerwy prowadzili 2:1. Tym razem końcówka nie należała do nich, bowiem zwycięską bramkę na 3:2 zdobył Lois Openda w 80. minucie.

Liczby meczu Bayer Leverkusen - RB Lipsk
Liczby meczu Bayer Leverkusen - RB LipskOpta by Stats Perform

20:35 Znamy kalendarz meczów Jagiellonii i Legii w Lidze Konferencji. Obie drużyny zaczną fazę ligową od meczów z najgroźniejszymi rywalami, Wojskowi u siebie z Betisem, a Duma Podlasia na wyjeździe z FC Kopenhagą.

19:59 Niestety, Fabiański został pokonany przez Erlinga Haalanda. Obywatele wygrywają na wyjeździe 3:1, a Polak kończy mecz z jedną udaną interwencją i jednym straconym golem.

Liczby meczu West Ham - Manchester City
Liczby meczu West Ham - Manchester CityOpta by Stats Perform

19:40 Łukasz Fabiański wchodzi do bramki West Hamu w bardzo trudnym momencie. Polski bramkarz zastępuje kontuzjowanego Areolę tuż po przerwie, przy wyniku 1:2 z faworyzowanym Manchesterem City.

19:27 W drugim niedzielnym meczu Ekstraklasy Zagłębie Lubin obroniło się przed naporem GKS-u Katowice. Przyjezdni naciskali, strzelali, nie ustępowali, ale zatrzymywała ich albo obrona, albo świetny Hładun. W ekipie gości jokerem okazał się debiutujący Hubert Adamczyk, który w końcówce pierwszym strzałem dał zwycięskiego gola Miedziowym.

19:05 Jesteśmy Wam jeszcze winni indywidualne statystyki Roberta Lewandowskiego w jego dzisiejszym występie w Barcelonie. Jest na czym zawiesić oko.

Liczby Roberta Lewandowskiego za mecz z Valladolid
Liczby Roberta Lewandowskiego za mecz z ValladolidOpta by Stats Perform / PAP

18:58 Niesamowite widowisko zafundowała Barcelona swoim kibicom. Duma Katalonii pokonuje Real Valladolid 7:0 i umacnia się na czele ligi hiszpańskiej. Robert Lewandowski zaliczył świetny występ, ale najjaśniej lśnił Raphinha - autor trzech goli i dwóch asyst!

Liczby meczu Barcelona - Valladolid
Liczby meczu Barcelona - ValladolidOpta by Stats Perform

18:28 Miał Robert Lewandowski czwartego gola w sezonie, teraz dołożył do niego również pierwszą asystę. Co prawda sytuacja nie należała do najbardziej finezyjnych, ale tak przytomnie odnaleźć się w ciasnocie przed bramką też trzeba umieć!

18:09 Jak to się mogło stać?! Everton prowadził 2:0 z Bournemouth do 87. minuty, by przegrać 2:3 w mniej niż 10 minut regulaminowego i doliczonego czasu. Szczegóły meczu znajdziecie tutaj.

18:07 Borussia Dortmund nie popisała się w Bremie i zremisowała z miejscowym Werderem 0:0 po niezbyt emocjonującym widowisku. Goście kończyli mecz w dziesiątke po drugiej żółtej kartce dla Nico Schlotterbecka.

Statystyki z meczu Werderu z Borussią
Statystyki z meczu Werderu z BorussiąOpta by StatsPerform

18:02 W tygodniu nie mieli powodów do radości (eliminacja z Pucharu Ligi), ale dziś piłkarze Birmingham może świętować - w doliczonym czasie udało się wyrwać wygraną 2:1 z Wigan. Dlaczego o tym wspominamy? Spójrzcie tylko na grafikę poniżej, Krystian Bielik wyróżniającym się zawodnikiem.

Składy i noty za mecz Birmingham - Wigan
Składy i noty za mecz Birmingham - WiganFlashscore

17:32 W Bundeslidze bardzo solidny występ Kamila Grabary i Jakuba Kamińskiego w barwach Wolfsburga. Bramkarz miał pięć udanych interwencji i zachował czyste konto, Kamiński na lewym wahadle pomagał drużynie również w ofensywie (37 celnych podań, dwa kluczowe, jeden strzał) i udało się wygrać 2:0 z Holstein Kiel. W drużynie z Kilonii mecz z ławki oglądał z kolei Tymoteusz Puchacz.

Składy i noty za mecz Holstein - Wolfsburg
Składy i noty za mecz Holstein - WolfsburgFlashscore

17:26 Po 23 minutach i dwóch nieudanych próbach Robert Lewandowski mógł w końcu cieszyć się z czwartego gola w sezonie! W meczu Barcelona - Valladolid jest 2:0, a jeszcze ponad godzina gry przed nami. Śledźcie relację z Flashscore!

16:48 Gdyby nie fantastyczny Xavier Dziekoński w bramce, Korona Kielce nie wywiozłaby punktu z Krakowa. Golkiper zamurował swoją bramkę, a jego koledzy z ofensywy nie byli w stanie pokonać zaskakująco niepoukładanej dziś Puszczy Niepołomice. Efekt? Tylko 0:0.

16:28 Warta Poznań pozostanie bez wygranej przez miesiąc. Dziś raz jeszcze nie udało się pokonać rywali, Zieloni tylko zremisowali 1:1 ze Zniczem i pozostają w strefie spadkowej, choć jeszcze niedawno grali w Ekstraklasie.

15:55 Barcelona zaprezentowała skład na dzisiejszy mecz z Valladolid. Jest Robert Lewandowski, jest także - po raz pierwszy - Dani Olmo od pierwszej minuty. Skończą się stracone pierwsze połowy? Będziemy śledzić na żywo od 17:00.

15:36 Na start 3. kolejki Premier League Arsenal zremisował z Brighton 1:1. Może się jednak wydawać, że po meczu więcej niż o wyniku będzie mówiło się o czerwonej kartce, którą sędzia zdecydował się pokazać Declanowi Rice'owi na starcie drugiej części gry. Bramki strzelali Kai Havertz i Joao Pedro. Jakub Kiwior cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Jakuba Modera zabrakło w kadrze meczowej.

Statystyki z meczu Arsenal - Brighton
Statystyki z meczu Arsenal - BrightonOpta by StatsPerform

14:11 Ostatnie lata w wykonaniu Ajaxu Amsterdam najlepiej podsumowuje słowo "katastrofa". Niestety, po serii potężnych rozczarowań i kompromitujących porażek Holendrzy pozbierali się akurat na czas rywalizacji z Jagiellonią Białystok. Ajax jest w ten weekend naszym klubem pod lupą, zapraszamy do cyklu FlashFocus!

13:55 Zgodnie z obietnicą, UEFA przedstawiła szczegółowy kalendarz fazy ligowej Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce zapowiada się uczta w starciu Manchesteru City z Interem. A co dalej? Mamy te informacje dla Was!

12:53 Fatalne wieści dla Victora Osimhena. Nigeryjczyk został skreślony przez Napoli, które wyrejestrowało go z piłkarzy zgłoszonych do gry w tym sezonie Serie A oraz pozbawiło go numeru na plecach, oddając "9" Romelu Lukaku. Osimhen musi liczyć na transfer do Arabii Saudyjskiej, gdzie wciąż otwarte jest okienko transferowe, bo w innym wypadku nie będzie grał przez najbliższe miesiące.

12:30 Już za godzinę rozpoczyna się 3. kolejka Premier League. Już pierwszy mecz zapowiada się elektryzująco, spotkanie niepokonanego Arsenalu i niepokonanego Brighton musi zmienić układ czołówki tabeli.

Kolejność meczów w 3. kolejce Premier League 24/25
Kolejność meczów w 3. kolejce Premier League 24/25Flashscore

12:23 Emilia Szymczak w swoim trzecim występie w FC Barcelonie zdobyła gola, przy asyście mistrzyni świata, Aitany Bonmati. 18-letnia Polka potwierdza, że warto śledzić jej karierę.

11:00 Działo się do później nocy i jeszcze trochę podzieje - okno transferowe w najsilniejszych ligach zamknięte, ale informacje transferowe wciąż spływają. Tym bardziej polecamy śledzenie Transferów na żywo z Flashscore!

Piątek, 30 sierpnia

22:49 Niesamowite wejście zanotował dziś wieczorem Nigeryjczyk Gift Orban. Jego Olympique Lyonnais przegrywało 1:3, gdy wbiegł na murawę w 59. minucie. Cztery minuty później zdobył gola na 3:3, a niewiele ponad 10 minut po wejściu do gry miał już na koncie dublet, co okazało się kluczowe do zwycięstwa OL 4:3 nad Strasbourgiem.

Mecz Olympique Lyonnais - RC Strasbourg w liczbach
Mecz Olympique Lyonnais - RC Strasbourg w liczbachOpta by Stats Perform

22:35 W starciu dwóch kultowych klubów w Niemczech Union Berlin okazał się lepszy od Sankt Pauli. Beniaminek z Hamburga przegrał drugi mecz w sezonie i jest na ostatnim miejscu, wygrana 1:0 chwilowo sytuuje Union na pozycji lidera Bundesligi. Po kontuzji Erica Smitha 50 minut na boisku zaliczył Adam Dźwigała, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie odrobić strat.

22:30 Nie zobaczyliśmy dziś Piotra Zielińskiego na boisku San Siro, właśnie wykorzystana została ostatnia zmiana w Interze. Widzieliśmy za to popis mistrzów Włoch, którzy zostawili strzępy z Atalanty. Po zakończeniu meczu wynik to 4:0.

22:27 Lech Poznań nie tylko zrobił swoje i po 31 latach wygrał ze Stalą w Mielcu, ale zrobił to w bardzo dobrym stylu. Kolejorz był skuteczny w ofensywie, cierpliwy i dojrzały. Stal w takich okolicznościach pełniła rolę drugoplanową i nie zdołała nawet oddać celnego uderzenia. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

21:46 Sebastian Szymański dziś bez asysty czy gola, został zmieniony po 85 minutach pojedynku Fenerbahce z Alanyasporem. Kanarki robią jednak swoje, wygrana i pierwsze miejsce w tabeli są w piątkowy wieczór ich.

20:22 Co prawda już w doliczonym czasie, ale debiut w nowych barwach zaliczył dziś także Sebastian Walukiewicz. Polak wszedł na boisko pod koniec meczu Venezii z Torino, w którym przyjezdni wygrali 1:0. Cały mecz w barwach Torino rozegrał Karol Linetty.

Liczby meczu Venezia - Torino
Liczby meczu Venezia - TorinoOpta by Stats Perform

20:15 Do 82. minuty w ogóle nie było celnego strzału, ale w końcówce działo się sporo. Piast Gliwice nie wykorzystał rzutu karnego i zanosiło się na bezbramkowy remis, gdy w 99. minucie Michael Ameyaw wpakował piłkę do siatki i pierwszy raz w historii występów w Ekstraklasie Raków przegrywa u siebie z Piastem. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

20:00 W Bradze Bartłomiej Wdowik nie był w stanie doczekać się regularnej gry. Tymczasem w Hannoverze już w dniu prezentacji po podpisaniu umowy wybiegł na boisko. Polak debiutuje w Niemczech w 69. minucie meczu Fortuna Dusseldorf - Hannover 96. Fortuna wygrała to spotkanie 1:0, a w nowych-starych barwach mogliśmy oglądać również Dawida Kownackiego, który od pierwszej minuty był na szpicy w Fortunie. Po 75 minutach na boisku zszedł bez gola.

Składy i noty za mecz Fortuna Dusseldorf - Hannover 96
Składy i noty za mecz Fortuna Dusseldorf - Hannover 96Flashscore

19:14 Lech Poznań zaprezentował skład, w jakim wystąpi w Mielcu. Mecz Stali z Kolejorzem od 20:30.

19:00 Niestety, w Częstochowie emocje jak na rybach, dlatego chwilowo odsyłamy wszystkich do tekstu podsumowującego deadline day, czyli ostatnie godziny okienka transferowego w największych ligach piłkarskich.

17:30 Już za pół godziny pierwszy mecz weekendu w polskiej Ekstraklasie. Raków Częstochowa jest faworytem starcia z Piastem Gliwice, ale wcale nie tak zdecydowanym, jak chcieliby tego kibice przy Limanowskiego. Oto składy, w jakich zobaczymy obie drużyny:

Składy i ustawienia na mecz Raków - Piast
Składy i ustawienia na mecz Raków - PiastFlashscore

17:10 Za nami ogromne emocje losowania Ligi Europy i – z polskiej perspektywy przede wszystkim – Ligi Konferencji, w której Legia i Jagiellonia znają już swoich rywali. Ale faza ligowa nie ruszy aż do października, a przed nami cały weekend ligowego futbolu i jemu poświęcimy ten weekendowy tekst! Czy na włoskich boiskach zobaczymy Piotra Zielińskiego w barwach Interu? Odpowiedzi dostarczy arcyciekawy mecz na San Siro, w którym Inter podejmie dziś o 20:45 Atalantę.