Futbol Flash: Po pucharach czas na ligę, zaczynamy w Katowicach

Futbol Flash: Po pucharach c
Futbol Flash: Po pucharach cProfimedia
Lato za nami, a to oznacza pierwszy typowo jesienny weekend z piłką nożną. W krajowym i zagranicznym futbolu czeka nas ogrom emocji, dlatego zapraszamy na Futbol Flash, gdzie najszybciej informujemy o kluczowych wydarzeniach z boisk i nie tylko, od piątku do niedzieli.

Piątek, 27 września

21:06 Polski pojedynek w tureckim Sivasie zakończył się zgodnie z przewidywaniami: drużyna Krzysztofa Piątka wywozi zwycięstwo, drużyna Jana Biegańskiego kończy z niczym. Młodszy z Polaków rozegrał pierwsze 45 minut i został zmieniony, z kolei Piątek spędził 88 minut na boisku, ale tym razem bez gola. Zwycięstwo 2:1 jego Basaksehirowi zapewnił dubletem Joao Figueiredo.

Składy i noty za mecz Sivasspor - Basaksehir
Składy i noty za mecz Sivasspor - BasaksehirFlashscore

20:28 Dziś Dawid Kownacki nie poprawił swojego dorobku w barwach Fortuny Dusseldorf. Polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie, ale gola ani asysty nie zdobył, z boiska zszedł na 10 minut przed końcem i dopiero w 90. minucie wykorzystany rzut karny dał jego zespołowi cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Greuther Furth. W ekipie gospodarzy mecz z ławki oglądał Damian Michalski.

Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna Dusseldorf
Składy i oceny za mecz Greuther Furth - Fortuna DusseldorfFlashscore

20:05 Mecz GKS-u Katowice z Pogonią wystarczyło włączyć od początku 90. minuty, bo wtedy padły aż trzy z czterech bramek. Urody były dyskusyjnej, ale emocji nie brakowało. Komu jednak nie wystarczy krótki klip i wynik 3:1 dla GieKSy, tego zapraszamy na podsumowanie spotkania!

18:58 Wojciech Szczęsny jeszcze oficjalnie nie został zawodnikiem Barcelony, a hiszpańskie media już piszą, że Polak będzie musiał walczyć o miejsce między słupkami pierwszego składu z Inakim Peną. Szczęsny rzekomo zastrzegł w rozmowie z Robertem Lewandowskim, że nie przyjdzie do Dumy Katalonii, jeśli nie będzie grał w pierwszym składzie. W samym klubie jednak Pena jest bardzo ceniony jako jeden z wychowanków i Szczęsny będzie musiał go wygryźć.

18:00 Piłkarski weekend czas zacząć, a zaczynamy w Katowicach w następujących składach:

Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń Szczecin
Składy na mecz GKS Katowice - Pogoń SzczecinFlashscore

17:45 Już za kwadrans rozpoczynamy 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Na start dwie ofensywnie grające, ale za to różniące się pod względem skuteczności: GKS Katowice podejmuje Pogoń Szczecin. Z kolei o 20:30 Lechia Gdańsk zmierzy się z Widzewem Łódź. Komplet par rozpoczynającego się weekendu w polskiej elicie znajdziecie poniżej: