Fucik wciąż z czystym kontem, jego GKS Tychy liderem Tauron Hokej Ligi

Fucik wciąż z czystym kontem, jego GKS Tychy liderem Tauron Hokej LigiPolski Związek Hokeja na Lodzie, PZHL.pl
W niedzielny wieczór odbyła się 2. kolejka Tauron Hokej Ligi. Bramkarz Tomas Fucik z GKS Tychy znowu zachował czyste konto, Stalowe Pierniki pokonały Podhale, a po bardzo wyrównanym starciu JKH wygrał w Sosnowcu. W środę kolejkę zamknie hit pomiędzy mistrzem i wicemistrzem.

Ponieważ Re-Plast Unia Oświęcim rozgrywa mecze w Lidze Mistrzów, w niedzielę odbyły się trzy spotkania ligowe.

W Sosnowcu kibice oglądali bardzo emocjonujący mecz. Obie drużyny były mocno zmotywowane, bo w pierwszej kolejce nie zdobyły punktów. Lider drużyny Patryk Krężołek strzelił gola i zaliczył asystę. Po dwóch tercjach było 2:2, ale decydujący cios zadali goście z Jastrzębia-Zdroju. W 57 minucie i 8 sekundzie Teemu Pulkkinen wpakował krążek do bramki. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali 3:2.

W ligowej premierze tyszanie pokonali u siebie EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 4:0, zaś w niedzielę uzyskali identyczny wynik w konfrontacji z Texom STS Sanok. Bramkarz Tomas Fucik ma na koncie dwa mecze i nie stracił jeszcze ani jednej bramki. W Sanoku wszystkie gole dla gości padły w pierwszej tercji.

Na lodowisku w Toruniu gospodarze pokonali Podhale, które na inaugurację poradziło sobie z JKH. Już po pierwszej tercji Stalowe Pierniki prowadziły 3:1, ostatecznie wygrały 5:3.

W środę ostatni mecz drugiej kolejki. Re-Plast Unia Oświęcim podejmie GKS Katowice. W niedzielę, 15 września debiutująca w tym sezonie w Hokejowej Lidze Mistrzów Unia Oświęcim rozegrała kapitalny mecz z KAC Klagenfurt. Mistrz Polski przegrywał 1:4, ale dzięki fenomenalnej trzeciej tercji, pokonał drużynę z Austrii 5:4! To pierwsze zwycięstwo Unii w tych prestiżowych rozgrywkach w historii.