JKH przerwał serię tyszan, niespodziewana porażka katowiczan. We wtorek Superpuchar Polski

JKH przerwał serię tyszan. Niespodziwana porażka katowiczan, wygrana Cracovii
JKH przerwał serię tyszan. Niespodziwana porażka katowiczan, wygrana CracoviiPZHL
W niedzielę, 20 października odbyła się 15. kolejka TAURON Hokej Ligi. JKH GKS Jastrzębie pokonał GKS Tychy i przerwał serię zwycięstw rywali. Przed tym spotkaniem tyszanie mieli osiem kolejnych triumfów. Nieoczekiwanie KH Energa pokonał katowiczan, a Comarch Cracovia wygrała aż 9:4 z Unią. W starciu Podhale – Texom STS Sanok lepsi goście. We wtorek, 22 października czeka nas mecz o pierwsze w tym sezonie trofeum. O godz. 18:30 Unia zagra z tyszanami o Superpuchar Polski.

W 48 minucie na Jastorze miejscowi przegrywali 1:2 z GKS Tychy, ale w trzeciej tercji zagrali kapitanie. W tym okresie strzelili trzy gole, nie tracąc żadnego i JKH wygrał 4:2. W derbach Małopolski kibice oglądali nieoczekiwanie jednostronne starcie. Cracovia zdecydowanie dominowała w meczu z mistrzem Polski i wygrała 9:4. W Unii bronił rezerwowy bramkarz Filip Płonka. Niespodzianka w Toruniu, gdzie poległa faworyzowana GieKSa. Stalowe Pierniki wygrały 2:1. W meczu dwóch ostatnich drużyn rozgrywek lepsi goście z Sanoka.

A już we wtorek, 22 października czeka nas mecz o Superpuchar Polski. O godz. 18:30 rozpocznie się starcie Re-Plast Unii Oświęcim z GKS Tychy.