Tauron Hokej Liga ruszyła, grad goli w Toruniu

Tauron Hokej Liga ruszyła, grad goli w ToruniuPZHL
Piątek 13 przyniósł pierwsze emocje w Tauron Hokej Lidze 24/25! Kapitalne spotkanie rozegrało Podhale Nowy Targ, które pokonało na wyjeździe JKH. Aż 10 bramek oglądali kibice z Torunia, ale lepsi byli ich goście z Krakowa. Pewne zwycięstwo odniósł GKS Tychy, a GKS Katowice miał trudną przeprawę z zespołem z Sanoka. Następna kolejka zamknie weekend w niedzielę.

Fani na Jastorze byli zaskoczeni, kiedy w 43. minucie goście z Nowego Targu prowadzili 4:1. Dobrze spisywał się Patryk Wronka, który strzelił gola oraz zaliczył asystę. Jastrzębianie wzięli się jednak mocno do roboty. Po bramkach Martina Kasperlika i Łukasza Nalewajki zrobiło się 3:4. Ostatecznie miejscowi nie zdołali doprowadzić do remisu i Szarotki zdobyły trzy punkty.

Powody do radości mają także hokeiści Cracovii, którzy po dwóch tercjach w Toruniu prowadzili 4:1. W ostatniej odsłonie Stalowe Pierniki rozpoczęły pościg. Ostatecznie Pasy wygrały 6:4, a z bardzo dobrej strony pokazał się Johan Lundgren, który był gwiazdą drużyny w poprzednim sezonie. Szwedzki napastnik strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

W Satelicie kibice długo czekali na pierwszego gola. W 37. minucie po szybkiej kontrze Bartosz Fraszko wpakował krążek do siatki. Drużyna z Sanoka bardzo dobrze grała w defensywie. GieKSa wygrała 2:0. W meczu GKS TychyZagłębie Sosnowiec górą Ślązacy, którzy zwyciężyli 4:0. Bramkarz Tomas Fucik zachował czyste konto, a inny reprezentant kraju Filip Komorski rozpoczął nowy sezon z dwoma bramkami na koncie.

W piątek w lidze pauzowała Re-Plast Unia Oświęcim, która rozgrywała swój trzeci mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów. Biało-niebiescy po bardzo zaciętym meczu przegrali z EC Red Bull Salzburg 2:3 po dogrywce. Unia zdobyła kolejny punkt w tej edycji HLM. Bramki dla polskiej drużyny zdobyli Hampus Olsson i Krystian Dziubiński

W drugiej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, 15 września KH Energa Toruń zagra z Podhalem Nowy Targ, Texom STS Sanok zmierzy się z GKS Tychy, a EC Będzin Zagłębie Sosnowiec podejmie JKH GKS Jastrzębie