Bezbłędny Francuz Gestin najlepszy w slalomie C1, Hedwig na 10. miejscu

Bezbłędny Francuz Gestin najlepszy w slalomie C1, Hedwig na 10. miejscuPAP
Francuski kajakarz górski Nicolas Gestin zdobył złoty medal olimpijski w slalomie C1. Srebro wywalczył Brytyjczyk Adam Burgess, a brąz Słowak Matej Benus. Grzegorz Hedwig zajął 10. miejsce.

24-letni Gestin, debiutant w igrzyskach, zdominował rywalizację na torze olimpijskim, osiągając najlepsze czasy w eliminacjach, w półfinale i w finale. W walce o medale nie popełnił żadnego błędu, wyprzedzając aż o 5,48 s Burgessa oraz o 5,67 Benusa.

Hedwig po raz trzeci startował w igrzyskach, ale po raz pierwszy awansował do finału, uzyskując w półfinale 12. wynik. W finale popłynął o ponad półtorej sekundy wolniej niż w półfinale i otrzymał dwie sekundy kary za dotknięcie tyczki.

Mimo nie najlepszego występu 36-letni Polak wyprzedził Senegalczyka Yves'a Bourhisa oraz mistrza olimpijskiego z Tokio Słoweńca Benjamina Savseka, którzy otrzymali po 50 sekund kary za ominięcie bramki.