Martyna Radosz i Katarzyna Wełna poza finałem dwójek podwójnych wagi lekkiej

Martyna Radosz i Katarzyna Wełna poza finałem dwójek podwójnych wagi lekkiejPAP
Startujące w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej Martyna Radosz i Katarzyna Wełna zajęły czwarte miejsce w swoim półfinale i straciły szansę na zdobycie medalu igrzysk olimpijskich w Paryżu. W piątek powalczą w finale B o miejsca 7-12.

Polki rozpoczęły udział w olimpijskich zmaganiach od czwartego miejsca w niedzielnym przedbiegu oraz od zwycięstwa w repasażu dzień później. W środę pokonały dystans 2000 m w czasie 7.06,69 i do Amerykanek, sklasyfikowanych na dającej awans do wyścigu medalowego trzeciej pozycji, straciły ponad półtorej sekundy.

Najszybciej popłynęły Brytyjki - 6.59,79, a drugie miejsce zajęły Nowozelandki - 7.02,86.

Finał B tej konkurencji zaplanowano na piątek na godzinę 11.18. Rywalizacja o medale rozpocznie się ok. godziny później, o 12.22.