Kiełbasińska kolejną polską medalistką HME w Stambule

Kiełbasińska kolejną polską medalistką HME w StambulePAP
Anna Kiełbasińska była trzecia w biegu na 400 m i dołożyła czwarty medal do polskiego dorobku podczas mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni mają już cztery medale, bowiem w piątek srebrne wywalczyły Adrianna Sułek w pięcioboju oraz Ewa Swoboda na 60 m.

Finałowy bieg na 400 m przebiegł zgodnie z przewidywaniami. Triumfowała Holenderka Femke Bol, a druga była jej rodaczka Lieke Klaver. Bol wygrała czasem 49,85 i zdobyła trzeci złoty medal halowych ME. Dwa lata temu w Toruniu również była najszybsza w indywidualnym biegu na 400 m oraz w sztafecie 4x400 m.

Klaver uzyskała wynik 50,57, natomiast trzecia Anna Kiełbasińska osiągnęła swój najlepszy rezultat w sezonie - 51,25.

"To nie jest tak, że ja nie dałam rady. Po prostu byli lepsi. Sport taki jest, jest piękny. Fajnie by było być mistrzynią Europy, ale realnie trzeba oceniać swoje siły. Bieganie turniejowe przed startem tutaj było dla mnie zagadką, dlatego tym bardziej cieszę się z tego medalu, ze swojej taktyki. W ogóle w tym sezonie halowym świetnie realizowałam założenia taktyczne" - zaznaczyła Kiełbasińska.

Dla 32-letniej biegaczki to drugi medal HME. W 2019 roku w Glasgow wygrała z koleżankami sztafetę 4x400 m.

Niedziela będzie ostatnim dniem halowych ME w Stambule. Odbędzie się 13 finałów. Norbert Kobielski powalczy o medal w skoku wzwyż, a Piotr Lisek w skoku o tyczce. W sesji porannej w półfinałach na 60 m ppł zaprezentują się Weronika Nagięć, Krzysztof Kiljan i Jakub Szymański. Polki, z Kiełbasińską na czele, wystartują w sztafecie 4x400 m.