Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kluby piłkarskie z nietypowym apelem do kibiców: Sprawdźcie, co u znajomych

Flashscore
Kluby piłkarskie z nietypowym apelem do kibiców: sprawdźcie, co u znajomych
Kluby piłkarskie z nietypowym apelem do kibiców: sprawdźcie, co u znajomychNorwich City FC
Drużyny piłkarskie z całej Anglii przypominają swoim kibicom o tym, jak wiele może zależeć od kontaktu z bliskimi. Na różne sposoby starają się zaangażować fanów, by odezwali się do bliskich i przypomnieli im, że nie są sami. Dlaczego?

Nie jesteś sam – to hasło kampanii, w którą włączyły się kluby piłkarskie z całej Anglii. Powód jest bardzo istotny, 10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Przy tej okazji, we współpracy z organizacją Samaritans, kibice są proszeni, by odezwać się do osób wokół nich: na stadionie, w domu, w rodzinie, w gronie znajomych. Taki kontakt może oznaczać bardzo wiele, jeśli ktoś zmaga się z kryzysem psychicznym. 

Nie wszystkie podjęte inicjatywy spotkały się z pełnym zrozumieniem. Watford FC, po zaledwie jednym zwycięstwie w 10 ostatnich meczach, stali się obiektem drwin ze strony kibiców po grafice symbolizującej wyjściowy skład, na której znalazły się najbliższe dla każdego człowieka osoby.

Jednak jedno nagranie, opublikowane przez Norwich City, rozeszło się w mediach społecznościowych daleko poza granice Anglii. W chwili publikacji tego tekstu film w społecznościowych kanałach Kanarków obejrzano już prawie 20 milionów razy w mniej niż 12 godzin. 

Klub trafił w sedno problemu: osoba w kryzysie psychologicznym nie musi znajdować się w widocznym życiowym dołku i sygnalizować swoich problemów w sposób, jakiego byśmy się spodziewali. Dlatego lepiej zwyczajnie spytać bliską osobę, czy wszystko jest w porządku.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

Jeśli to Ciebie dotyczy kryzys psychiczny i potrzebujesz pomocy, pamiętaj: możesz sięgnąć po nią bez bycia ocenianym, bez wychodzenia z domu. Niezależnie od sytuacji, po drugiej stronie znajdzie się osoba, która może pomóc.

Całodobowa Linia Wsparcia: 800 70 2222 (Na stronie Centrum Wsparcia znajdziesz również grafik z dyżurami specjalistów: psychiatrów, prawników, pracowników socjalnych, terapeutów uzależnień, asystentów zdrowienia czy seksuologów).

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA: 22 484 88 01

Telefon Zaufania Młodych (do 25 r. ż.): 22 484 88 04

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen