Olimpijskie zwycięstwo Amerykanki Kristen Faulkner, Katarzyna Niewiadoma ósma

Olimpijskie zwycięstwo Amerykanki Kristen Faulkner, Katarzyna Niewiadoma ósmaPAP
Amerykanka Kristen Faulkner wygrała wyścig ze startu wspólnego, ostatnią konkurencję kolarstwa szosowego na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Katarzyna Niewiadoma zajęła ósme miejsce, a Marta Lach - dziesiąte.

Faulkner w wieku 31 lat odniosła życiowy sukces. Zaatakowała z czteroosobowej czołówki 3 km przed metą i korzystając z chwili zawahania rywalek szybko zdobyła dużą przewagę, która urosła do 58 sekund. O pozostałe medale w sprincie walczyły trzy zawodniczki: srebro zdobyła Holenderka Marianne Vos, brąz przypadł mistrzyni świata Lotte Kopecky, a centymetry od podium dzieliły Węgierkę Blankę Vas.

Niewiadoma, która w trakcie 157-kilometrowego wyścigu, leżała w kraksie, dojechała do mety samotnie na ósmej pozycji, ze stratą 2.44. Dziesiąta Lach straciła 3.27, a Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła 45. miejsce, tracąc 7.53.