Demi Vollering wygrała jazdę na czas i została liderką Tour de France kobiet

Demi Vollering wygrała jazdę na czas i została liderką Tour de France kobiet PAP
Holenderka Demi Vollering z ekipy SD Worx wygrała trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de France, jazdę indywidualną na czas w Rotterdamie, i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, odbierając koszulkę liderki swojej rodaczce Charlotte Kool (DSM-firmenich).

Na sześciokilometrowej płaskiej trasie Vollering wyprzedziła o pięć sekund Amerykankę Chloe Dygert (Canyon-SRAM) oraz swoją rodaczkę Loes Adegeest (FDJ-Suez). Najlepsza z Polek, Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła 35. miejsce ze stratą 26 sekund.

W klasyfikacji generalnej Vollering ma przewagę trzech sekund nad swoją rodaczką i koleżanką z ekipy Loreną Wiebes oraz pięciu sekund nad Dygert. Lach zajmuje 34. pozycję ze stratą 26 sekund, 46. jest Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) - 30 sekund straty, 51. Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) - 31 sekund, 54. Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) - 32, a 125. Daria Pikulik (Human Powered Health) - 1.04.

Ośmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w słynnej stacji narciarskiej Alpe d'Huez.