Niewiadoma nadal prowadzi w Tour de France. Wyścig zakończy się w niedzielę

Niewiadoma nadal prowadzi w Tour de France. Wyścig zakończy się w niedzielęPAP
Katarzyna Niewiadoma obroniła koszulkę liderki wyścigu kolarskiego Tour de France. Na mecie siódmego etapu w miejscowości Le Grand-Bornand w Alpach polska zawodniczka ekipy Canyon-SRAM zajęła czwarte miejsce.

Wygrała po samotnym finiszu Belgijka Justine Ghekiere (AG Insurance-Soudal Team), która uczestniczyła w długiej ucieczce, a w końcówce zostawiła towarzyszące jej zawodniczki.

Drugie miejsce, ze stratą minuty i 15 sekund, zajęła Francuzka Maeva Squiban (Arkea-B&B Hotels), a osiem sekund później linię mety minęły triumfatorka ubiegłorocznego Tour de France Holenderka Demi Vollering (SD Worx) oraz Niewiadoma.

W klasyfikacji generalnej Polka minimalnie powiększyła przewagę nad najbliższymi rywalkami - wyprzedza o 27 sekund Holenderkę Puck Pieterse (Fenix-Deceunick) oraz o 37 Francuzkę Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT).

Wyścig zakończy się w niedzielę etapem do słynnej stacji narciarskiej Alpe d'Huez.