Koszykarki Fenerbahce z pierwszym w historii triumfem w Eurolidze

Koszykarki Fenerbahce z pierwszym w historii triumfem w EurolidzeAFP
Koszykarki Fenerbahce Stambuł po raz pierwszy w historii zdobyły mistrzostwo Euroligi. W finale rozegranym w Pradze rozgromiły inny turecki zespół CBK Mersin Yenisehir 99:60 (29:17, 28:7, 20:20, 22:16), stając się także pierwszym klubem znad Bosforu z tym trofeum.

Zespół Fenerbahce w finale Euroligi wystąpił już piąty raz, a drugi z rzędu (wcześniej w 2013, 2014, 2017 i 2022). Przed rokiem sensacyjnie przegrał na własnym parkiecie w Stambule z węgierskim Sopronem 55:60.

W niedzielny wieczór nie było niespodzianki. Podopieczne znanej serbskiej trenerki Mariny Maljkovic już do przerwy prowadziły z debiutującą w Final Four ekipą CBK Mersin różnicą 33 punktów (57:24). Szczególnie ogromne dysproporcje między drużynami widać było w drugiej kwarcie, gdy Kanarki wrzuciły 28 punktów, a rywalki tylko 7.

Dzięki tak dużej nadwyżce nawet remis 20:20 w trzeciej kwarcie nie miał wpływu na końcowy wynik i do końca meczu koszykarki Fenerbahce kontrolowały wynik.

Po pięciu meczach finałowych pierwszy raz koszykarki Feneru świętowały wygraną
Po pięciu meczach finałowych pierwszy raz koszykarki Feneru świętowały wygranąAFP