Piąta porażka koszykarek BC Polkowice w rozgrywkach Euroligi

Euroliga koszykarek – BC Polkowice – Cukurova 59:66
Euroliga koszykarek – BC Polkowice – Cukurova 59:66PAP
KGHM BC Polkowice przegrał we własnej hali z turecką CBK Cukurova Mersin 59:66 (20:24, 18:18, 11:6, 10:18) w meczu 11. kolejki grupy B Euroligi koszykarek. To piąta porażka wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

W środowym pojedynku stawką był awans na podium w grupie B Euroligi, a zespoły z Polkowic i Mersinu były swoimi bezpośrednimi rywalami, z takim samym bilansem zwycięstw do porażek (6:4).

Prześledź wydarzenia i statystyki meczu na Flashscore

Pierwsze punkty przypadły w udziale polkowiczankom, ale później przewagę budowały zawodniczki tureckiej ekipy. Parokrotnie gospodyniom udało się wyrównać (26:26), ale na przerwę zeszły jeszcze ze stratą czterech punktów.

Mozolnie odbudowywane straty zaowocowały bardzo obiecującym prowadzeniem pod koniec trzeciej kwarty (49:48), w której zawodniczki KGHM BC Polkowice odrobiły aż pięć punktów. Niestety, ostatnie 10 minut to popis przyjezdnych z Turcji, które wypunktowały polkowiczanki i z nawiązką odbudowały swoją przewagę.

Szczególny wkład miała Marina Mabrey, która zanotowała aż 25 punktów, osiem zbiórek i dziewięć asyst. Po tej porażce Polkowice zamiast pozycji wiceliderek mają czwartą lokatę po piątej porażce z 11 kolejek.