PAP
Trzecia z rzędu porażka Kinga Szczecin w Lidze Mistrzów, ostatnie miejsce na półmetkuPAP / Marcin Bielecki
Na zakończenie pierwszej połowy rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów FIBA koszykarze Kinga Szczecin przegrali na własnym parkiecie z belgijskim Filou Ostenda 73:84 (17:18, 23:24, 12:19, 21:23). Była to trzecia kolejna porażka podopiecznych trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w rozgrywkach. „Wilki Morskie” pozostają bez zwycięstwa i zajmują ostatnie, czwarte miejsce w grupie B.

Bez kontuzjowanych Jamesa Woodarda i Przemysława Żołnierewicza musieli sobie radzić szczecinianie w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. I nie poradzili sobie. W ekipie szczecińskiej wyraźnie brakowało zawodnika, który w trudnych momentach wziąłby ciężar gry na siebie. "Bez nich mieliśmy zbyt mało szans na rotacje. To zdecydowanie było widoczne" – przyznał trener Miłoszewski.

Ponadto szczecinianie raptem pięć razy trafili do kosza zza linii 6,75 m. Rywale z Filou Ostenda z rzutów za trzy zdobyli tymczasem 39 punktów. "Zabrakło nam rzutów z dystansu. Dzisiaj rano się zastanawialiśmy, kto może u nas rzucać za trzy punkty. Wyszło nam, że jedynie Kassim Nicholson i Tony Meier. I oni akurat trafiali. Jednak tych punktów nam zabrakło" – ocenił szkoleniowiec.

"King mocno walczył o zwycięstwo, ale widać było, że gospodarze mieli swoje problemy z zawodnikami i rozgrywaniem sytuacji podkoszowych" – przyznał Chase Audige, jeden z najskuteczniejszych zawodników Filou.

Z kolei szkoleniowiec zespołu belgijskiego Dario Gjergja dodał, że jego zespół rozegrał najlepszy mecz w rozgrywkach. "Pozwoliliśmy Kingowi na wiele zbiórek pod naszym koszem, na nasze szczęście gospodarze nie zdobyli w tych sytuacjach tyle punktów, ile by mogli" – zauważył pochodzący z Chorwacji, posiadający belgijskie obywatelstwo szkoleniowiec, dla którego był to setny mecz w rozgrywkach BCL.

Sytuacja Kinga Szczecin po trzech kolejkach
Sytuacja Kinga Szczecin po trzech kolejkachFlashscore

Na początku spotkania wydawało się, że po dwóch porażkach w końcu „Wilki Morskie” osiągną zwycięstwo w LM i to nawet w dość łatwy sposób. Po 210 sekundach prowadzili bowiem 6:0, półtorej minuty później 10:3. Jeszcze na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodarze mieli sześciopunktową przewagę (13:7), ale nie zdołali jej dowieźć do jej zakończenia. Niezwykle skuteczny w ekipie z Ostendy Davion Mintz rzutem za trzy dał Belgom prowadzenie.

W drugiej kwarcie momentami sytuacja był już dramatyczna. Po 14 minutach przyjezdni prowadzili 35:28. Jednak w samej końcówce, po rzutach Aleksandra Dziewy spod kosza i Kassima Nicholsona szczecinianie złapali dystans (40:41), który dawał nadzieję na drugą część meczu.

Sprawdź szczegóły meczu King Szczecin - Filou Ostenda

Na początku czwartej minuty drugiej połowy Dziewa w sytuacji podkoszowej doprowadził do remisu (45:45), a minutę później Andrzej Mazurczak wyprowadził Kinga na prowadzenie. Tylko na chwilę, bo znowu o swojej skuteczności przypomniał Mintz, a do tego gospodarze nie radzili sobie z agresywną obroną Filou i okazało się, że 47:46 w połowie trzeciej odsłony było ostatnim prowadzeniem Kinga w tym meczu. Dwie minuty później zespół z Belgii znowu prowadził różnicą 9 pkt (56:47) i już do końca meczu kontrolował grę.

"Zaczęliśmy ten mecz dobrze. Objęliśmy prowadzenie, ale potem rywale przejęli inicjatywę. Przegrywaliśmy pojedynki jeden na jednego, pozwoliliśmy im na trafianie z dystansu. Musimy trafiać pod koszem w sytuacjach, które były pewne. Musimy więcej trafiać z dystansu. To nasze problemy, które sprawiły, że przegraliśmy ten mecz" – zauważył kapitan Kinga Andrzej Mazurczak.

"W rewanżu nie jesteśmy bez szans. Zespół z Ostendy jest w naszym zasięgu. Jeśli będziemy wszyscy zdrowi i podniesiemy się psychicznie i fizycznie, to możemy w Belgii wygrać" – dodał Miłoszewski.