Ksawery Masiuk zajął szóste miejsce w finale wyścigu na 100 m st. grzbietowym

Ksawery Masiuk zajął szóste miejsce w finale wyścigu na 100 m st. grzbietowymPAP
Ksawery Masiuk, czasem 52,92 s, zajął szóste miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata w Fukuoce. Złoty medal wywalczył Amerykanin Ryan Murphy – 52,22. Na podium stanęli też Włoch Thomas Ceccon – 52,27 i Amerykanin Hunter Armstrong – 52,58.

18-letni Ksawey Masiuk, który na poprzednich mistrzostwach w Budapeszcie zdobył brąz na 50 m, zaczął niezwykle mocno. W efekcie po połowie dystansu był liderem. Tak mocnego tempa nie zdołał jednak utrzymać.

Rekord Polski należący do Masiuka wynosi 52,58. Gdyby powtórzył ten wynik, stanąłby na najniższym stopniu podium.

28-letni Murphy to mistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016) w tej konkurencji. W Tokio (2021) musiał zadowolić się brązowym krążkiem.

To był pierwszy finał z udziałem reprezentanta Polski w tegorocznych mistrzostwach. Na 50 m Masiuk będzie rywalizował od soboty – najpierw w eliminacjach, a w ewentualnym finale w niedzielę.