Ledecky z kolejnym medalem. Jest najbardziej utytułowaną pływaczką w historii igrzyskAFP
Katie Ledecky została najbardziej utytułowaną pływaczką olimpijską wszech czasów, ale amerykańska gwiazda musiała zadowolić się srebrem, ponieważ Australia zapewniła sobie złoto w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym na igrzyskach w Paryżu. Chiny zdobyły brąz, a Kanada zajęła czwarte miejsce.

Ledecky ma teraz 13 medali olimpijskich — osiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy — o jeden więcej niż rodaczki Jenny Thompson, Dara Torres i Natalie Coughlin oraz Australijka Emma McKeon.

Ona i jej wielki rodak Michael Phelps są jedynymi pływakami, którzy zdobyli 13 medali, a dorobek tego drugiego, wynoszący 28, nie ma szans na wyrównanie.

„To po prostu niesamowite, że mogę być częścią choćby jednej 13 podróży, którą przeszła” — powiedziała koleżanka z drużyny Ledecky, Erin Gemmell. „Myślę, że o wiele fajniej jest być w sztafecie niż samemu. Po prostu świetnie się tam bawiliśmy dziś wieczorem”.

Australijska drużyna Mollie O'Callaghan, Lani Pallister, Brianna Throssell i Ariarne Titmus ukończyła wyścig z czasem wynoszącym siedem minut i 38,08 sekundy na La Defense Arena. Jamie Perkins i Shayna Jack, które pływały w eliminacjach, również zdobyły złoto.

Wyniki sztafety kobiet w pływaniu
Wyniki sztafety kobiet w pływaniuFlashscore/Enetpulse

Stany Zjednoczone zakończyły wyścig 2,78 sekundy za nimi, a Ledecky na trzeciej zmianie dała swoim kolegom z drużyny Claire Weinstein, Paige Madden i Erin Gemmell awans z trzeciego na drugie miejsce.

Kolejne zwycięstwo dałoby Ledecky dziewięć złotych medali i zrównałoby ją z rekordem byłej radzieckiej gimnastyczki Larisy Łatyniny wśród olimpijek z jakiejkolwiek dyscypliny.

Ledecky nadal może to zrobić w sobotę na 800 metrów stylem dowolnym kobiet, po zwycięstwie na 1500 metrów. Amerykanka, która zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 r., jest rekordzistką świata na obu dystansach.