Crippa zwycięzcą półmaratonu na mistrzostwach Europy, Kaczor nie ukończył biegu

Crippa zwycięzcą półmaratonu na mistrzostwach Europy, Kaczor nie ukończył bieguPAP
Reprezentant Włoch Yemaneberhan Crippa po emocjonującym finiszu wygrał półmaraton podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Srebrny medal zdobył jego rodak Pietro Riva, a brąz wywalczył Niemiec Amanal Petros. Mateusz Kaczor zszedł z trasy po 10 kilometrach.

Crippa czasem 1:01.03 ustanowił rekord mistrzostw Europy. Zwycięzca o sekundę wyprzedził Rivę i o cztery sekundy Petrosa. Tuż za podium uplasował się reprezentant Izraela Maru Teferi.

Włosi wygrali również rywalizację drużynową, w której liczy się zsumowany czas trzech najlepszych biegaczy. Szóste miejsce zajął Pasquale Selvarolo - 1:01.27. Srebrny medal dla Izraela (4. Maru Teferi, 7. Gashau Ayale, 9. Girmaw Amare), a brązowy dla Hiszpanii (11. Jorge Gonzalez Rivera, 14. Carlos Mayo, 17. Yago Rojo).