Natalia Kaczmarek w finale biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach EuropyPAP
Natalia Kaczmarek dostała się do poniedziałkowego finału biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Justyna Święty-Ersetic odpadła w półfinale. Najszybsza była Rhasidat Adeleke z Irlandii – 50,54.

Kaczmarek pewnie wygrała drugą serię czasem 50,70, w pełni kontrolując to, co robią rywalki, natomiast Święty-Ersetic pokonała 400 m w 52,18 i zajęła ósme miejsce w trzecim biegu półfinałowym.

Do finału awansowało osiem zawodniczek: po dwie najszybsze z trzech półfinałów i dwie pozostałe z najlepszymi czasami.