PAP
Etiopka Amane Beriso Shankule wygrała maraton. Podium uzupełniły Gebreslase i GardadiPAP
Etiopka Amane Beriso Shankule czasem 2:24.23 wygrała maraton podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Na podium znalazły się też jej rodaczka Gotytom Gebreslase (2:24.34) i Marokanka Fatima Ezzahra Gardadi (2:25.17). Monika Jackiewicz zajęła 40. miejsce wynikiem 2:37.18.

Mistrzyni Europy z Monachium Aleksandra Lisowska zmagała się z kolką i zeszła z trasy na 33. kilometrze.

Shankule w tym sezonie zajęła drugie miejsce w maratonie w Bostonie, a w zeszłym roku w Walencji ustanowiła rekord Etiopii - 2:14.58. Broniąca tytułu z Eugene Gebreslase tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Wysokie temperatura i wilgotność sprawiły wielu biegaczkom ogromne problemy na trasie w Budapeszcie.