Lewandowski z dwoma golami z Milanem. Barcelona ostatecznie przegrała

Lewandowski z dwoma golami z Milanem. Barcelona ostatecznie przegrałaAFP
Piłkarz Barcelony i reprezentacji Polski Robert Lewandowski strzelił dwa gole w towarzyskim meczu z Milanem. "Duma Katalonii" zremisowała 2:2 i przegrała 3:4 w rzutach karnych. Spotkanie rozegrano na M&T Bank Stadium w Baltimore.

Barcelona już po 15 minutach przegrywała 0:2. Bramki dla włoskiej drużyny zdobyli Luka Jovic i Christian Pulisic. W 22. min. Raphinha podał do Lewandowskiego, który przymierzył zza pola karnego i umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Pau Victor w 58. min. dostrzegł dobrze ustawionego Lewandowskiego, który dopełnił formalności i wyrównał na 2:2. Pod koniec drugiej połowy polskego napastnika zastąpił Vitor Roque.

W pierwszej serii rzutów karnych nie wykorzystali Jules Kounde z Barcelony i Ismael Bennacer z Milanu. Ostatecznie "Rossoneri" zwyciężyli 4:3.

Podczas tournee w USA, Barcelona wcześniej mierzyła się Realem Madryt i Manchesterem City. W poniedziałek zagra jeszcze z AS Monaco. 17 sierpnia w pierwszej kolejce La Liga rywalem "Dumy Katalonii" będzie Valencia.