Linette odpadła z turnieju w Hua Hin w pojedynku przerwanym na pięć godzin

Turniej WTA w Hua Hin - Linette odpadła w 1/8 finału
Turniej WTA w Hua Hin - Linette odpadła w 1/8 finałuPAP/EPA/ZAIN MOHAMMED
Rozstawiona z numerem czwartym Magda Linette odpadła w 1/8 finału turnieju WTA na kortach twardych w Hua Hin w Tajlandii. W czwartek polska tenisistka przegrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą 6:7(5), 4:6.

Blisko 28-letnia Sramkova w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce, ale znalazła sposób na znacznie wyżej notowaną Polkę. Cztery lata starsza Linette jest 43. na liście WTA.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W tie-breaku Linette prowadziła 5-4, ale trzy kolejne punkty zdobyła rywalka.

W drugiej partii, przy stanie 4:3 dla Sramkovej, mecz został przerwany z powodu deszczu na prawie pięć godzin. Po wznowieniu gry Linette nie grała dobrze. Z trudem wygrała swojego gema serwisowego na 4:4, a dwa kolejne padły już łupem Słowaczki. Przełamała Polkę na 6:4 wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Słowaczka w ubiegłym tygodniu odniosła największy sukces w karierze, awansując do finału turnieju WTA 250 w Monastyrze. Uległa w nim jednak Brytyjce Sonay Kartal.

W 2020 roku Linette wygrała turniej w Hua Hin.