Linette z kolejnym zwycięstwem w Pradze. Jest już w ćwierćfinale

Linette z kolejnym zwycięstwem w Pradze. Jest już w ćwierćfinalePAP
Rozstawiona z numerem 4. Magda Linette pokonała reprezentującą Hiszpanię Rebekę Masarovą 6:3, 6:4 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 250 na ziemnych kortach w Pradze. Mecz trwał godzinę i 40 minut.

Turniej w Pradze jest dla polskiej tenisistki ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. W pierwszym meczu Linette w niecałe dwie godziny rozprawiła się z Niemką Moną Barthel.

We wtorek o losach pierwszej partii zdecydowało jedno przełamanie. Przy stanie 4:3 Linette uporała się z serwisem Masarovej, a chwilę później cieszyła się z wygranego seta. W drugim secie własne podanie przestało być atutem obu tenisistek. Aż pięć z 10 gemów kończyło się przełamaniem. Ostatecznie znów lepsza była Linette, która popełniała mniej błędów.

Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Chorwatka Jana Fett lub Bułgarka Wiktoria Tomowa.