Magda Linette pewnie melduje się w 2. rundzie Australian Open

Magda Linette spokojnie awansowała do 2. rundy
Magda Linette spokojnie awansowała do 2. rundy AFP
Magda Linette wygrała z Mayar Sherif 7:5, 6:1 i awansowała do 2. rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polka w drugim secie grała znakomicie i nie pozwalała rywalce na nawiązanie walki. Jutro Linette zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

Magda Linette znakomicie weszła w spotkanie i wygrała swoje podanie do 0. Sytuacja skomplikowała się w trzecim gemie. Polka zaczęła popełniać błędy i Egipcjanka wykorzystała drugą szansę na przełamanie, po tym, jak Linette wyrzuciła piłkę poza kort.

Przy stanie 3:2 40:15 dla Sherif nastąpiła krótka przerwa spowodowana opadami deszczu. Po kilku minutach tenisistki wróciły do gry i od tamtej pory Polka była dużo lepsza na korcie. Przy stanie 4:3 15:30 Egipcjanka popełniła podwójny błąd serwisowy, a Magda wykorzystała okazję na doprowadzenie do remisu.

Następnie obie zawodniczki pilnowały swojego podania, ale przy stanie 6:5 Magda miała piłkę setową, Sherif chciała zaskoczyć Linette skrótem, Polka to przeczytała, dobrze odegrała i zapisała na swoim koncie pierwszą partię.

Drugi set zaczął się rewelacyjnie dla polskiej tenisistki. Wygrała dwa pierwsze gemy bez straty punktu i zbliżała się do zwycięstwa.

Przy stanie 3:0 ponownie przełamała Sherif. Magda prowadziła 40:0, Egipcjanka doprowadziła do 40:30, ale Linette udało się zakończyć gema returnem. Dobrą passę potrzymała w momencie swojego podania, wygrała go do 0 i zanotowała siódmego gema z rzędu.

Po długiej wymianie Linette trafiła pod linię końcową, Sherif sobie z tym nie poradziła i Polka wywalczyła pierwszą piłkę meczową, jednak Egipcjanka obroniła się i zapisała na swoim koncie inauguracyjnego gema w drugim secie.

Linette wykorzystała jednak okazję przy swoim serwisie i pewnie wygrała drugą partię oraz cały mecz. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach, panowała pogoda deszczowa i wietrzna, a temperatura w Melbourne mocno spadła. Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem "16" Anett Kontaveit.