Manchester City górą w przedsezonowym starciu gigantów

Hubert Nowicki
Manchester City górą w przedsezonowym starciu gigantówAFP
Większość europejskich klubów przygotowuje się właśnie do startu nowego sezonu. Największe zainteresowanie budzą rzecz jasna zespoły z najwyższej półki. Dzisiaj w jednym z bezpośrednich starć takich ekip Manchester City pokonał Bayern Monachium 2:1.

Obie drużyny są obecnie w trakcie tournee po Azji, a zmierzyły się na Stadionie Olimpijskim w Tokio. Mimo że Thomas Tuchel i Pep Guardiola wykorzystali mnóstwo zmian, na placu gry mogliśmy oglądać największe gwiazdy obu drużyn.

W Bayernie w przerwie doszło do wymiany całej jedenastki, a Tuchel w końcówce zdecydował się na jeszcze dwie zmiany. Guardiola po 45 minutach wymienił dziewięciu zawodników, ale to dlatego, że już w pierwszej połowie murawę musiał opuścić Nathan Ake. Jako jedyny 90 minut zagrał z kolei Ederson

Mimo że w różnych momentach na boisku pojawili się Erling Haaland, Serge Gnabry, Jack Grealish czy Kingsley Coman, o wyniku decydowali jednak mniej spodziewani bohaterowie.

Obywateli na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził James McAtee, dopiero w 81. minucie do siatki trafił Mathys Tel, a wynik ustalił Aymeric Laporte.