Mundialowe koszulki – część druga: Stonowane barwy nie tylko na znak protestu
Lubisz koszulki piłkarskie? Koniecznie sprawdź pierwszą część listy!
24. Szwajcaria
Minimalistyczne, może nawet z lekka nudne? Tradycyjna czerwień koszulek Szwajcarii tym razem w towarzystwie delikatnych białych pasków na górze.
23. Kanada
Kolejna prosta i wyraziście czerwona koszulka, zupełnie bez zmian od czasów kwalifikacji w strefie CONCACAF, które Kanadyjczycy wygrali.
22. Tunezja
Tradycyjnie i przewidywalnie – czerwona koszulka u siebie, biała wyjazdowa. Owszem, ale jednocześnie z bardzo ciekawym, wyszukanym wzorem. Koszulki Tunezji są inspirowane zbroją Hannibala znalezioną w tym kraju ponad sto lat temu. Gdyby tylko nie to ogromne logo Kappa na ramieniu...
21. Ekwador
Ekwadorczycy odeszli od tradycji na rzecz nowocześniejszego wzoru. Z każdej strony koszulka ma inny odcień żółci, a dzieli je zygzakowata, dynamiczna linia zamiast prostszego podziału.
20. Senegal
Zamiast zwyczajowych już zielonych koszulek, tym razem Senegal poszedł we wzór bardziej kojarzący się z występami Ghany na turniejach. Elegancka biel i narodowe trójkolorowe pasy na piersiach.
19. Polska
Czysto białe koszulki z wyraźnie zaznaczonym szarym wzorem na ramionach. Tradycyjnie już na białym tle godło narodowe bardzo silnie się wyróżnia.
18. Dania
Kluczowe symbole są wygaszone. Prostota wzoru Danii to forma protestu przeciwko organizacji turnieju przez Katar. Trzeci komplet strojów jest całkowicie czarny, by upamiętnić tysiące pracowników napływowych, którzy nie wrócili do domu z wyjazdów za chlebem do Kataru.
17. Hiszpania
Czerwień w tym klasycznym wzorze jest ponadczasowa i nie ma się do czego przyczepić. Strój wyjazdowy za to może się wydawać trochę zbyt eksperymentalny ze swoimi błękitnymi falami. Trochę nie pasują...