Natalia Partyka zdobyła kolejny medal dla Polski na igrzyskach paralimpijskich

Natalia Partyka zdobyła kolejny medal dla Polski na igrzyskach paralimpijskichPAP/EPA/LEONHARD SIMON
Natalia Partyka zdobyła w Paryżu srebrny medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w klasie 10. W finale singla przegrała z Australijką Qian Yang 0:3. W Paryżu już po raz drugi stanęła na podium; wcześniej z Karoliną Pęk zajęła trzecie miejsce w deblu (WD20).

35-letnia Partyka uległa o siedem lat od niej młodszej Australijce Qian Yang 0:3 (6:11, 9:11, 10:12).

Sukcesu pogratulował jej prezydent Andrzej Duda.

"W Paryżu Natalia Partyka zdobyła przed chwilą dla Polski srebrny medal Igrzysk Paralimpijskich w grze indywidualnej (singlowej) w tenisa stołowego. Gratulacje i podziękowania! Brawo!" - napisał Duda w mediach społecznościowych.

To 12. medal Partyki w dotychczasowych startach w igrzyskach paralimpijskich. W bogatej kolekcji ma sześć złotych (Ateny, Pekin, Londyn, Rio de Janeiro - dwa, Tokio), trzy srebrne (Ateny, Pekin, Paryż) oraz trzy brązowe (Londyn, Tokio, Paryż).

Reprezentanci Polski mają na razie w paryskim dorobku 12 medali: trzy złote, cztery srebrne oraz pięć brązowych.

Igrzyska w stolicy Francji potrwają do 8 września.