Oleksii Koliadych zdobył złoty medal w C1 200 m podczas kajakarskich mistrzostw świata

Na zdjęciu archiwalnym z 14.06.2024 r.: Oleksii Koliadych ze złotym medalem zdobytym w wyścigu C2 200 m podczas mistrzostw EuropyFot. PAP/Grzegorz Michałowski
Kanadyjkarz Oleksii Koliadych zdobył złoty medal mistrzostw świata w konkurencji C1 200 m rozgrywanych w uzbeckiej Samarkandzie. Polak o 0,42 sekundy wyprzedził Hiszpana Pablo Granę. Trzecie miejsce zajął Gruzin Zaza Nadiradze.

To drugi medal wywalczony przez polską reprezentację w zawodach. Wcześniej kajakarz Jakub Stepun zdobył srebro w jedynce na 200 m.

Mistrzostwa świata w Uzbekistanie rozgrywane są w konkurencjach nieolimpijskich.