Osasuna lepsza od Bilbao w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla

Osasuna jest od krok od awansu do swojego drugiego finału Pucharu Króla w historii PAP
Osasuna Pampeluna wygrała u siebie z Athletic Bilbao 1:0 w pierwszym meczu półfinału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. Rewanż zostanie rozegrany 4 kwietnia. W czwartek Real Madryt podejmie Barcelonę.

Pierwsza połowa była toczona z przewagą Osasauny. Dominacja została potwierdziła to na samym początku drugiej części gry. Zwycięstwo gospodarzom zapewniło trafienie Marokańczyka Abdelssamada Ezzalzoulego w 47. minucie. Po tym golu się cofnęła i starała się utrzymać zaliczkę przed rewanżem.

Osasunie ta sztuka się udała i przed wyjazdem do Bilbao ma skromną, jednobramkową zaliczkę. Ekipa z Pampeluny do tej pory tylko raz grała w finale Pucharu Króla. Miało to miejsce w 2005 roku. Wtedy przegrali po dogrywce 1:2 z Realem Betis.

Druga półfinałowa para rozegra swoje spotkanie w czwartek, zmierzą się w niej Real Madryt i FC Barcelona. Gospodarzem pierwszego meczu pomiędzy odwiecznymi rywalami będą Królewscy. Rewanż w stolicy Katalonii zaplanowano na 5 kwietnia. Z kolei 19 marca oba zespoły spotkają się w La Lidze.

Finał Copa del Rey odbędzie się 6 maja w Sewilli.