Pływak Kamil Otowski pierwszym polskim złotym medalistą paralimpijskim

Pływak Kamil Otowski pierwszym polskim złotym medalistą paralimpijskimFot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Kamil Otowski zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Zwyciężył w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1.

To pierwszy polski medal w rozpoczętych w czwartek zmaganiach paralimpijczyków. Trzy lata temu w Tokio ekipa biało-czerwonych zdobyła 24 medale – siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych, co dało 17. miejsce w klasyfikacji krajów.

W paralimpiadzie, która zakończy się 8 września, w sumie ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników, w tym 84 z Polski. Zawodnicy ze 168 państw w stolicy Francji będą walczyć o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.