Nie było medalu, piąte miejsce Wasick na 50 m st. dowolnym

Nie było medalu, piąte miejsce Wasick na 50 m st. dowolnymPAP
Pływaczka Katarzyna Wasick z czasem 24,33 s zajęła piąte miejsce w finale olimpijskiej rywalizacji w Paryżu na 50 m stylem dowolnym. Złoty medal zdobyła faworytka, Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,71. Druga była Australijka Meg Harris - 23,97, a trzecia Chinka Zhang Yufei - 24,20.

32-letnia Katarzyna Wasick, brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw świata, olimpijskie zmagania zakończyła więc dokładnie na tej samej pozycji, co trzy lata temu w Tokio.

Polka popłynęła o 0,1 s wolniej niż w sobotnim półfinale, ale powtórzenie tego wyniki i tak nie dałoby jej miejsca na podium. Najmocniej od półfinału, aż o 0,36 s, poprawiła się Harris.

Blisko 31-letnia Sjoestroem zdobyła trzecie w karierze, a drugie w Paryżu olimpijskie złoto. W środę triumfowała na 100 m kraulem.

Polskie pływanie na olimpijski medal czeka od 2004 roku. Wasick była ostatnią z biało-czerwonych, którzy startowali na francuskiej pływalni.