Paryż Flash: Porażka siatkarek, Włodarczyk tuż za podium. Alicja Konieczek na 13. miejscu

Alicja Konieczek na 13. miejscu
Alicja Konieczek na 13. miejscuPAP
Czy po dniach posuchy Polskę czeka kolejny medal? Będzie o to trudni, bo Wiktoria Chołuj przegrała minimalnie po dobrej walce w repasażach. Pozostała wieczorem Anita Włodarczyk, która spróbuje powtórzyć wyniki z poprzednich igrzysk, które kończyła ze złotymi krążkami. O złoto będzie trudno, a o medal? Przekonamy się dziś wieczorem. Wcześniej dowiemy się, czy polskie siatkarki awansują do półfinału. Ich rywalkami w ćwierćfinale będą Amerykanki. Dobre występy zanotowały natomiast polskie osady w kajakarstwie, które w komplecie zameldowały się w półfinałach.

Sprawdź tabelę medalową

Sprawdź terminarz 6 sierpnia

23:55 Oto tabela medalowa po wtorkowych zmaganiach.

Tabela medalowa
Tabela medalowaFlashscore

23:48 Algierska bokserka Imane Khelif awansowała do finału kategorii do 66 kg. 25-letnia Khelif, która spotkała się z krytyką z powodu wysokiego poziomu męskiego hormonu testosteronu, a wielu uważało, że ​​jej rywalizacja w turnieju kobiet jest nieuczciwa, pokonała w półfinale Janjaem Suwannapheng z Tajlandii 5:0 i jest pewna, że w najgorszym przypadku srebra. W finale zmierzy się z Chinką Jang Liou, która pokonała Chen Nien Chin z Tajwanu 4:1. Suwannapheng i Chen Nien Chin mają pewne brązowe medale jako pokonane półfinalistki.

23:15 Brazylijskie piłkarki nożne zachowują szansę na zdobycie pierwszego tytułu olimpijskiego. W półfinale w Marsyli pokonały panujące mistrzynie świata Hiszpanię 4:2, aby awansować do finału, w którym zmierzą się z Amerykankami. Podopieczne Emmy Hayes po dogrywce pokonały Niemcy 1:0.

Brazylijki w 71. minucie prowadziły z Hiszpankami już 3:0. Rywalki zdołały odrobić straty dopiero w końcówce dzięki dwóm bramkom Salmy Paralluel. O awansie czterokrotnych mistrzyń olimpijskich z USA zadecydowała dogrywka. W 95. minucie gola zdobyła Sophia Smith. Amerykanki powtórzyły wynik z ćwierćfinału, w którym triumfowały takim samym rezultatem po dogrywce.

22:33 Tureckie siatkarki awansowały do półfinału turnieju olimpijskiego w Paryżu. We wtorkowym ćwierćfinale pokonały Chińczyków po dramacie w pięciu setach.

22:23 Uzbecki bokser Asadchuya Muydinchuyaev i Meksykanin Marco Alonso Verde Alvarez powalczą o złoto w finale kategorii 71 kg. Muydinchujaev pokonał w półfinale Omariego Jonesa 3:2, Verde Alvarez takim samym wynikiem pokonał Brytyjczyka Lewisa Richardsona. Jones i Richardson mają zapewnione brązowe medale jako pokonani półfinaliści.

21:51 Amerykańska sprinterka Gabrielle Thomas zdobywa złoto w biegu na 200 metrów. We wtorkowym finale triumfowała z czasem 21.83, wyprzedzając o 25 setnych złotą medalistkę na 100 Julien Alfred z St. Lucia. Brąz przypadł innej Amerykance, Brittany Brown (22.20).

Bieg na 200 m kobiet
Bieg na 200 m kobietFlashscore

21:43 Alicja Konieczek czasem 9.21,31 uplasowała się na 13. pozycji w biegu na 3000 m. Złoty medal zdobyła Winfred Mutile Yavi z Bahrajnu, która pobiła rekord olimpijski - 8.52,76.

Srebro wywalczyła Peruth Chemutai, która czasem 8.53,34 ustanowiła rekord Ugandy, a po brąz sięgnęła Kenijka Faith Cherotich - 8.55,15. Tuż za podium uplasowała się Francuzka Alice Finot, która poprawiła rekord Europy na 8.58,67.

Piąta była Etiopka Sembo Almayew, a rekordzistka świata Beatrice Chepkoech z Kenii ukończyła bieg na szóstym miejscu.

Bieg 3000 m z przeszkodami kobiet
Bieg 3000 m z przeszkodami kobietFlashscore

21:06 Anita Włodarczyk zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu młotem. A to oznacza, że po raz pierwszy od igrzysk w Pekinie w 2008 nie zdobędzie olimpijskiego medalu. Trzykrotna mistrzyni uzyskała wynik 74,23 metra - do podium zabrakło jedynie czterech centymetrów.

Pierwsze miejsce zajęła Camryn Rogers (76,97 m), drugie Annette Echikunwoke (75.48 m), a brązowy medal zdobyła Jie Zhao (74,27 m).

Rzut młotem kobiet
Rzut młotem kobietFlashscore

21:02 Amerykański biegacz Cole Hocker niespodziewanie zdobywa złoty medal w biegu na 1500 metrów. Pokonał głównych faworytów we wtorkowym finale na Stade de France i ustanowił nowy rekord olimpijski z czasem 3:27.65 min. Mistrz świata Josh Kerr z Wielkiej Brytanii zajął drugie miejsce, 14 setnych za nim, a inny Amerykanin, Yared Nuguse, był trzeci. Broniący złotego medalu Jakob Ingebrigtsen z Norwegii prowadził przez prawie cały wyścig, ale pozostał bez cennego kruszcu na 4. miejscu.

19:12 Teraz oczy polskich fanów powinny być zwrócone na Stade de France, gdzie rywalizują lekkoatleci, bo już o 20 startuje finał rzutu młotem z udziałem Anity Włodarczyk, a o kolejny rekord życiowy w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami powalczy Alicja Konieczek.

18:50 W finale skateboardingu kobiet Australijka Arisa Trew zdobyła złoty medal z wynikiem 93,18! Mistrzyni olimpijska z Tokio, Sky Brown, musiała zadowolić się brązem z wynikiem 92,31 po świetnym finałowym przejeździe Japonki Cocony Hiraki, która wyprzedziła Brown z wynikiem 92,63. Emocje były do samego końca!

Wyniki w skateboardingu kobiet
Wyniki w skateboardingu kobietFlashscore

18:24 To nie był dobry mecz w wykonaniu Polek, które w starciu z USA nie wygrały nawet seta. Obrończynie tytułu mistrzyń olimpijskich górowały nad biało-czerwonymi w praktycznie każdym elemencie i to one awansowały do półfinału. W trzeciej partii biało-czerwone prowadziły 10:4, ale przegrały 20:25.

17:50 Niestety druga partia była bardzo słaba i zakończyła się wynikiem 25:14 dla USA, co sprawia, że Polki potrzebują zwycięstwa w trzech kolejnych setach, żeby grać o medale.

17:28 Polskie siatkarki źle zaczęły mecz z USA, bo przegrywały już 8:15, w drugiej części seta goniły rywalki, ale przegrały 22:25.

17:00 Zaczynamy walkę o półfinał igrzysk olimpijskich! Trzymamy kciuki za biało-czerwone w starciu z Amerykankami.

16:50 Przypominamy. Za 10 minut swój mecz o półfinał igrzysk z Amerykankami zagrają polskie siatkarki, a o 20 w rzucie młotem wystąpi Anita Włodarczyk. Wcześniej wszystkie polskie osady w kajakarstwie wywalczyły awans do półfinałów, a walkę w repasażach przegrała Wiktoria Chołuj.

16:43 Serbia awansowała do półfinału igrzysk. W dogrywce byli lepsi od Australijczyków, dzięki świetnej grze Nikoli Jokicia i wygrali 95:90. Ich rywalami w walce o finał będzie USA lub Brazylia. Patty Mills robił, co mógł, żeby Australia wygrała, zdobył 26 punktów, w tym dwa na dogrywkę, ale to było za mało na triumf.

16:37 To deja vu z ostatnich igrzysk w Tokio, ponieważ po finale skoków do wody kobiet z 10 metrów Quan Hongchan zdobyła złoty medal drugi z rzędu po tym, jak uzyskała 425,60 z pięciu skoków. Jej rodaczka Chen Yuxi ponownie zajęła drugie miejsce – to samo, które zajęła trzy lata temu.

Na trzecim miejscu uplasowała się Kim Mii Rae z Korei Północnej, zdobywając swój drugi medal podczas tych igrzysk i czwarty dla swojego kraju.

16:30 Ależ emocje w meczu Serbów. Australia doprowadziła do remisu (82:82) na sekundę przed końcem i mamy dogrywkę!

15:50 Serbowie w drugiej kwarcie mieli już 24 punkty straty (22:46) do Australijczyków, ale obecnie na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzą 63:62. Emocji w tym meczu nie zabraknie do końca. Warto zerknąć na poczynania Nikoli Jokicia i spółki w walce o strefę medalową igrzysk.

15:34 Znamy dwie pierwsze reprezentacje kobiet, które powalczą o medale w piłce ręcznej kobiet. Dunki pokonały Holenderki 29:25, a Francuzki ograły 26:23 Niemki. Obie drużyny czekają na wyłonienie swoich rywalek, bo są po dwóch stronach drabinki turniejowej.

14:16 Brazylijki drugimi ćwierćfinalistkami igrzysk olimpijskich. Pokonały one w trzech setach Dominikanki i czekają już w półfinale na Amerykanki lub Polki.

14:12 Środkowy reprezentacji Polski siatkarzy Mateusz Bieniek doznał kontuzji w ćwierćfinale igrzysk ze Słowenią i może nie zagrać już do końca turnieju w Paryżu – poinformował prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz. Ma go zastąpić dotychczasowy rezerwowy Bartłomiej Bołądź. To wielki cios dla Nikoli Grbicia, któremu pozostało do dyspozycji tylko dwóch środkowych do końca turnieju.

13:24 Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska pewnie wygrały swój bieg ćwierćfinałowy i zameldowały się w półfinale C2 na 500 m kobiet, co oznacza, że wszystkie polskie osady, które stanęły dziś na starcie, wywalczyły awans do półfinałów.

Wyniki ćwierćfinału kobiet
Wyniki ćwierćfinału kobietFlashscore

12:59 Pierwszy z ćwierćfinałów koszykówki mężczyzn dobiegł końca, a Niemcy pokonali Grecję 76:63, gwarantując sobie szansę na medal igrzysk olimpijskich. Aktualni mistrzowie świata mieli słaby początek, przegrywając dziesięcioma punktami po pierwszej kwarcie, ale pod koniec drugiej wyrównali, a następnie byli lepsi w trzeciej i czwartej.

12:49 Albert Komański zajął piąte miejsce z czasem 20.90 w swoim biegu repasażowym na 200 metrów i nie awansował do półfinału.

12:46 Niestety żaden z Polaków nie wywalczył awansu do finału zawodów w rzucie oszczepem. Najbliżej był Marcin Krukowski, który z wynikiem 82.34, zajął 14. miejsce. Cyprian Mrzygłód zanotował wynik 78.50, a Dawid Wegner 76.89.

12:43 Karolina Naja i Anna Puławska również bardzo pewnie awansowały do półfinału K2 500 metrów. Nasze srebrne medalistki z Tokio na tym dystansie przegrały z Niemkami, ale na ostatnich metrach wyprzedziły Węgierki i nie muszą brać udziału w ćwierćfinałach.

Wyniki czwartego biegu eliminacyjnego
Wyniki czwartego biegu eliminacyjnegoFlashscore

12:31 Martyna Klatt i Helena Wiśniewska bardzo pewnie awansowały do półfinału K2 na 500 metrów, wygrywając trzeci przedbieg, wyprzedzając Szwedki na samej końcówce.

Wyniki trzeciego biegu eliminacyjnego
Wyniki trzeciego biegu eliminacyjnegoFlashscore

12:10 Christian Kukuk z Niemiec zdobył złoto w ostatnim konkursie jeździeckim na igrzyskach, w skokach indywidualnych, pokonując Steve'a Guerdata ze Szwajcarii i Holendra Maikela van der Vleutena, którzy zdobyli srebro i brąz.

12:07 Nikola Horowska uzyskała wynik 6.31 w eliminacjach skoku w dal i nie zobaczymy jej w finale.

11:55 Polska osada Jakub Stepun i Przemysław Korsak awansowała bezpośrednio do półfinału K2 na 500 metrów, wygrywając swój bieg na samym finiszu, wyprzedzając Hiszpanów i Kanadyjczyków. Różnice między tymi trzema reprezentacjami były minimalne, a tylko dwie uzyskiwały awans. Kanada musi płynąć w ćwierćfinale.

Wyniki eliminacji K2 500 metrów mężczyzn
Wyniki eliminacji K2 500 metrów mężczyznFlashscore

11:31 Święty-Ersetic nie wywalczyła awansu do półfinału mimo najlepszego wyniku w sezonie. Jej forma jest jednak zwyżkowa, co jest dobrym prognostykiem przed sztafetą.

11:23 Justyna Święty-Ersetic (50.89) poprawiła najlepszy wynik w sezonie, zajmując drugie miejsce w swoim repasażu i musimy poczekać na wyniki innych biegów, żeby ocenić czy taki czas da jej awans do półfinału.

11:21 Turczynki miały za sobą nienajlepszą fazę grupową podczas igrzysk olimpijskich, ale zostały pierwszymi półfinalistkami turnieju siatkarek. Chinki były faworytkami tego starcia, notując same zwycięstwa w grupie, jednak przegrały po tie-breaku. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (23:25; 25:21; 26:24; 21:25; 15:12).

11:19 Damian Czykier zajął piąte miejsce w drugim biegu repasażowym, a Jakub Szymański był czwarty w trzecim repasażu. Obaj nie uzyskali awansu do półfinału.

11:11 Niestety Wiktoria Chołuj nie zawalczy o brązowy medal igrzysk olimpijskich. Polka wykonała rzut, który mógłby jej dać zwycięstwo, ale sędziowie uznali, że w momencie jego wykonania miała obie nogi poza matą, co skutkowało nie czteroma punktami dla naszej reprezentantki, a jednym dla rywalki. Polska wzięła jeszcze challenge, ale według sędziów nie był on skuteczny, co dało kolejny punkt dla Turczynki. Chołuj dzielnie walczyła, wyszła ze stanu 1:4 na 3:4, ale zabrakło czasu do zwycięstwa nad Buse Tosun, która jest mistrzynią świata z 2023 roku.

11:02 Polska osada w składzie Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska zajęły trzecie miejsce w eliminacjach do konkurencji C2 500 m, co nie dało bezpośredniego awansu do półfinału. Biało-czerwone przegrały z Chinkami i Ukrainkami, a to sprawia, że jeszcze dziś o 13:20 będą walczyły w ćwierćfinale.

10:59 Dawid Wegner osiągnął wynik 76.89 w rzucie oszczepem w pierwszej grupie eliminacyjnej i nie awansował do finału.

10:52 Krzysztof Kiljan zajął szóste (przedostatnie) miejsce w swoim repasażu biegu na 110 metrów przez płotki i pożegnał się z igrzyskami.

10:35 Klaudia Kazimierska również świetnie spisała się w biegu eliminacyjnym, zajęła w nim czwarte miejsce i bezpośrednio awansowała do półfinału. "Mam chrapkę na rekord Polski w półfinale" – taką informację przekazała Polka zaraz po biegu na antenie Eurosportu.

10:29 W trzecim biegu eliminacyjnym na 1500 metrów zaprezentuje się ostatnia z Polek – Klaudia Kazimierska.

10:23 Weronika Lizakowska pobiła o 1,5 sekundy rekord życiowy i zajęła piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, co dało jej bezpośredni awans do półfinału na 1500 metrów.

10:17 Aleksandra Płocińska zajęła w pierwszym biegu eliminacyjnym na 1500 metrów czternaste miejsce i pobiegnie w repasażu, ponieważ awans do półfinału uzyskiwało sześć najlepszych zawodniczek. Teraz w drugim biegu rusza Weronika Lizakowska.

10:04 Nowa Zelandia, Hiszpania i Polska. Tak wyglądała kolejność na mecie pierwszego wyścigu eliminacyjnego na dystansie 500 m w kajakarstwie kobiet. "Polskie atomówki", w składzie Adrianna Kąkol, Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto, bezpośrednio awansowały do finału A, są one jedną z naszych nadziei medalowych.

Klasyfikacja biegu eliminacyjnego K4 na 500 metrów kobiet
Klasyfikacja biegu eliminacyjnego K4 na 500 metrów kobietFlashscore

09:10 Na razie mamy spokojny poranek, więc wróćmy na moment do wczorajszych wydarzeń. Kenijka Faith Kipyegon zajęła drugie miejsce w biegu na 5000 m, ale zaraz po zakończeniu rywalizacji została zdyskwalifikowana. Złożyła protest, który został pozytywnie rozpatrzony, więc ostatecznie otrzyma ona srebrny medal. Zamieszanie związane z Kenijką dotyczyło też Włoszki Nadii Battocletti, która przez dwie godziny była brązową medalistką i bardzo to przeżywała, ale ostatecznie jednak pozostanie na czwartej pozycji.

08:30 Dziś wielu szans medalowych nie mamy i musimy ponownie liczyć na kobiety w tej sprawie. Wiktoria Chołuj i Anita Włodarczyk to jedyne realne nadzieje dla Polski we wtorek. To nie znaczy, że będzie brakowało emocji, ponieważ do gry wchodzą polskie kajakarki, które są medalową nadzieją na tych igrzyskach oraz o półfinał igrzysk olimpijskich zagrają siatkarki, których rywalkami będą Amerykanki.