PE koszkarek. AZS UMCS Lublin - Ramat 62:53, lublinianki awansują z drugiego miejscaPAP
Koszykarki AZS UMCS Lublin wygrały przed własną publicznością z izraelskim Ramat Hasharon 62:53 (24:8, 12:16, 17:13, 9:16) mecz 6. kolejki grupy A Pucharu Europy. Było to ostatnie spotkanie grupowe, a wicemistrzynie Polski już tydzień temu zapewniły sobie drugie miejsce premiowane awansem do dalszej fazy tych rozgrywek.

Po pierwszej kwarcie (24:8) zapowiadało się łatwe zwycięstwo lubelskich akademiczek, ale po wysokim prowadzeniu w ich szeregach nastąpiło pewne rozluźnienie i zespół z Izraela zaczął odrabiać straty. W połowie meczu różnica oscylowała wokół 10 punktów.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka odpowiedziały bardziej skuteczną grą w trzeciej kwarcie powiększając swoją przewagę. W ostatniej części tego spotkania przyjezdne, zmieniając system obrony z indywidualnym kryciem na całym boisku, wprowadziły trochę chaosu w poczynania gospodarzy i zmniejszyły rozmiary swojej porażki, ale odrobić strat już nie były w stanie.

Drugi mecz w grupie A (Crvena Zvezda - Panathinaikos AC Ateny) rozpoczął się później, ale jego wynik nie miał wpływu na końcowy układ tabeli. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Grecji, drugie AZS UMCS i te dwie ekipy zapewniły sobie udział w dalszej rywalizacji Pucharu Europy. Pierwsze mecze fazy play off zaplanowano na 5 stycznia.