PE koszykarek. Gorzowianki wygrały i zdominowały swoją grupę

Zaktualizowany
PE koszykarek. Gorzowianki wygrały i zdominowały swoją grupęProfimedia
Dzięki efektownej wygranej nad Slavią Bańska Bystrzyca koszykarki AZS AJP Gorzów Wielkopolski kończą fazę grupową Pucharu Europy na pierwszym miejscu, wyprzedzając Galatasaray.

W czwartkowe popołudnie koszykarki AZS AJP Gorzów Wielkopolski (ze względów komercyjnych InvestintheWest Enea Gorzów Wielkopolski) rozgrywały swoje ostatnie spotkanie fazy grupowej Pucharu Europy. Były już pewne awansu do rozgrywek play-off, ważyły się jednak losy zajętej pozycji.

Do Gorzowa Wielkopolskiego przyjechały dziś najsłabsze w grupie zawodniczki Slavii Bańska Bystrzyca, więc fani pewnie nie byli zdziwieni, gdy gospodynie wyszły na szybkie prowadzenie 8:0, a pierwszą kwartę zakończyły ze znaczącą przewagą, 28:12.

W kolejnej części meczu tylko dokładały do rosnącej przepaści pomiędzy drużynami, a po trzeciej kwarcie wynik zakrawał o pogrom: 82:38. Miłośnikom polskiej drużyny pozostało czekać na przejście granicy 100 punktów, podczas gdy przyjezdnym – walka o honor.

Czy się udała? Co prawda w czwartej kwarcie był remis 21:21, ale wciąż oznaczało to końcowy wynik 103:59. Gorzowianki odniosły swoje najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach grupowych i z 10 punktami zajęły pierwsze miejsce w grupie.

Mecze fazy play-off zaplanowano na styczeń. Koszykarki z Gorzowa 5 stycznia wyjadą do Kraju Basków na starcie z Lointek Gernika Bizkaia. Rewanż odbędzie się 12 stycznia w Gorzowie Wielkopolskim.